تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید نوار تیپ بجنورد [بدون واسطه+با گارانتی]

نسرین نیک نژاد
2023-12-25
22:00
No Responses
خرید نوار تیپ بجنورد

در این مقاله پارس صنعت، قصد داریم تا به روش خرید نوار تیپ بجنورد بپردازیم. از آنجایی‌که، آب یکی از مهم‌ترین منابع زندگی و توسعه اقتصادی در کشورها است و  در کشاورزی، به‌عنوان شاهرگ حیاتی تولید محصولات غذایی به شمار می‌رود؛ باید به در صرفه جویی آن دقت زیادی نمود. متأسفانه با افزایش جمعیت و تغییرات آب‌وهوایی، مسئله صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی در ایران به یک چالش اساسی تبدیل شده است.

اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب در کشاورزی به افزایش کارایی، حفظ منابع آبی و کاهش تأثیرات مخرب بر محیط‌زیست مرتبط است. یکی از راهکارهای مؤثر برای صرفه‌جویی آب، استفاده از فناوری‌های نوین آبیاری مانند نوار تیپ است.

جهت آشنایی بیشتر با نوار تیپ به ویدئوی زیر توجه کنید.

نوار تیپ (drip tape) چیست؟

نوار تیپ زیر خاک ( drip tape) یک نوع ابزار آبیاری است که در آن نواری از لوله‌های پلیمری (لوله پلی‌اتیلن نرم) روزنه دار روی خاک قرار می‌گیرد تا آب را به‌صورت مستقیم به ریشه گیاهان برسد. این روش آبیاری به دلیل کاهش تبخیر و تبدیل آب به بخار، به‌صرفه‌ترین روش آبیاری تلقی می‌شود.

نوار تیپ زیر خاک معمولاً در مناطق خشک و کم آبیاری استفاده می‌شود و می‌تواند به کاهش مصرف آب و افزایش رشد گیاهان کمک کند. در ادامه به برخی از مزیت‌های نوار تیپ آبیاری می‌پردازیم.

نوار تیپ آبیاری نه‌تنها باعث افزایش صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود؛ بلکه به حفظ خاک، کاهش آلودگی و افزایش کیفیت محصولات زراعی کمک می‌کند. بی شک، با روش آبیاری قطره‌ای با کمک نوار تیپ، ایران می‌تواند به‌عنوان یکی از پیش‌گامان در مدیریت هوشمند آب در کشاورزی خاورمیانه شناخته شود.

انواع نوار تیپ آبیاری شامل نوار تیپ پلاکدار و بغل دوخت است که برای آبیاری در کشت‌های ردیفی استفاده می‌شوند.

1. نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ پلاکدار شامل یک نوار بسیار بلند و باریک است که روی زمین پهن می‌شود. این نوار دارای قطره‌چکان‌های یا دریپرهایی کوچک و متوالی است که در طول نوار قرار دارند. دریپرها به فاصله‌های منظم 10، 20 و 30 سانتیمتری در نوار قرار می‌گیرند تا آب به‌صورت یکنواخت و منظم توزیع شود. این نوع نوار تیپ آبیاری مناسب برای باغات و مزارع با انواع محصولات مانند درختان میوه، صیفی‌جات و گیاهان زراعی استفاده می‌شود.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار

خرید نوار تیپ پلاکدار

2. نوار تیپ بغل دوخت

نوار تیپ بغل دوخت یا نوار درزدار دو لبه نوار از بغل به‌هم‌دوخته شده‌اند تا یک رول بسته با درزهای متوالی تشکیل دهند. آب از سوراخ‌های کوچک در نوار تیپ به‌صورت قطره‌ای تخلیه می‌شود. نوار تیپ بغل دوخت نیز برای آبیاری باغات و مزارع با محصولات مختلف استفاده می‌شود و مانند نوار تیپ پلاکدار، به توزیع یکنواخت آب و صرفه‌جویی بهتر آن کمک می‌کند.

خرید نوار تیپ درز دار

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار

قیمت نوار تیپ در بجنورد

باتوجه‌به اینکه مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع نوار تیپ (درزدار و پلاکدار) است، قیمت آنها به طور عمده بسیار مناسب است. قیمت نوار تیپ عمده در مجموعه ما است به دلیل تولید داخلی نوار تیپ توسط خود شرکت، کاهش هزینه‌های تولید و حمل‌ونقل، کیفیت بالای محصول و همچنین موقعیت جغرافیایی مناسب شرکت برای تأمین منابع و مواد اولیه بسیار ارزان است.

به‌طورکلی، تولید نوار تیپ توسط مجموعه پارس صنعت به همراه قیمت عمده خوب، می‌تواند به‌عنوان یک فرصت عالی در بازار به شمار آید و منجر به رشد و موفقیت شرکت در صنعت آبیاری قطره‌ای شود.

در جدول زیر قیمت انواع نوار تیپ عمده را در تاریخ مهر 1402 مشاهده می‌کنید. جهت خرید و اطلاع از آخرین قیمت هر نوع از نوارهای آبیاری می‌توانید بر روی آنها کلیک کنید.

نوار تیپ پلاکدار 20 سانتی (1000 متری)10600000ریال
نوار تیپ پلاکدار 10 سانتی (1000 متری)11180000 ریال
نوار تیپ بغل دوخت 10 سانتی (1000 متری)5410000 ریال
نوار تیپ بغل دوخت 20 سانتی (1000 متری)5410000 ریال

خرید نوار تیپ آبیاری

نوار تیپ های آبیاری مجموعه پارس صنعت در کلاف 1000 متری و وزن بین 9 تا 11 کیلوگرم  تولید می‌شود. ضخامت نوار تیپ‌ها عمدتاً بین 150، 175 و 200 میکرون است. شما می‌توانید، جهت خرید انواع نوار تیپ‌ها اعم از نوار تیپ پلاکدار (نوار قطره چکانی) و نوار تیپ درزدار می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید. روش خرید انواع نوار تیپ نیز از طریق سفارش تلفنی، حضوری و آنلاین است.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *