تهران، شادآباد

سبد خرید
مواد ساخت لوله های انتقال فاضلاب
مواد ساخت لوله های انتقال فاضلاب

پارس صنعت در زمینه تأمین پلیمر هیچ‌گونه فعالیتی ندارد.
(لطفاً در این خصوص تماس نگیرید)

برای کسب اطلاعات بیشتربه لینک زیر در تلگرام مراجعه نمایید.

https://t.me/Parsanat_Polymer

یکی از مهم ترین نیاز های هر موجود زنده ای نیاز به آب است. انسان ها نیز به طور روزانه به این نوشیدنی نیازمند هستند. قطعا مهم ترین استفاده آب، کاربرد آن در رفع تشنگی است اما در کنار آن، ویژگی پاک کنندگی آب نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. این دو ویژگی آب را به یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی انسان تبدیل کرده است. با توجه به این موضوع قطعا تسهیل امر آب رسانی به منازل یکی از دغدغه های همیشگی انسان ها بوده است.

 

 

تاریخچه لوله کشی

وقتی هنوز هیچ لوله کشی وجود نداشت. استفاده از ظروف سفالی و یا پوست حیوانا برای انتقال آب به خانه یک روش متداول بود. در این دوره حفر کردن چاه های عمیق برای رسیدن به آب به یک روش عادی تبدیل شده بود. و این چاه ها انواع مختلفی مانند شادوف، چرخ پارسی، پمپ و … داشتند.

به عنوان یکی از اولین تمدن ها رومی ها در شهر های خود از سیستم لوله کشی استفاده کردند. گرچه آن ها هنوز قادر با ساخت لوله های چدنی نبودند. اما با استفاده از لوله های سرامیکی و برنزی موفق شدند تا یکی از اولین نمونه های لوله کشی شهری را ارائه کنند. اما اولین تمدنی که ار لوله های انتقال فاضلاب استفاده کرد، تمدن مینوس بود. آن ها از لوله های سفالی برای تأمین آب و انتقال فاضلاب استفاده می کردند. بنابراین این اولین سیستم بود که علاوه بر ورودی، خروجی مناسب نیز داشت.

لوله کشی در ایران نیز از دوره ساسانیان وجود داشته است. اما لوله های فلزی برای اولین بار در سال 1302 وارد ایران شدند. این اتفاق در بیرجند افتاد و همین موضوع باعث شد تا بیرجند به اولین شهر دارای سیستم آبرسانی ایران بدل شود. این در حالی است که تهران تا 1306 از این موهبت محروم بوده و آب شهر تهران از قنات ها تأمین می شد.

اولین پیشرفت بشر در لوله کشی مربوط به دوره رومی ها بود اما بعد از این اتفاق روند پیشرفت کند شد و قرن ها طول کشید تا در سده 19 میلادی لوله های مدرن به وجود آمدند. پیشرفت های پدید آمده آب های زیر زمینی را کاملا از اب های فاضلاب تفکیک می کردند. آمریکا یکی از مهم ترین کشور های تأثیر گذار در پیشرفت های سیستم لوله کشی مدرن است.

 

با انواع مختلف لوله های آبرسانی و فاضلاب آشنا شوید

 

لوله های فاضلاب به 3 دسه اصلی تقسیم می شوند:

 

 • لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزه در دو نوع مختلف تولید می شوند:

 

 1. لوله های فولادی گالوانیزه

گرچه اکان استفاده از این لوله های برای آبرسانی و انتقال فاضلاب نیز وجود دارد اما کاربرد اصلی آن ها در سیستم های تهویه است. مقاومت این لوله ها در مقابل اسید ها کم تر از نوع لوله های گالوانیزه گالوانیزه است.

 

 1. لوله های آهنی گالوانیزه

ماده اولین این لوله ها آهن سفید نورد شده می باشد. یکی از مشخصه این لوله ها رنگ تیره و خاکستری آن ها است.

فرق این دو نوع لوله گالوانیزه با یکدیگر این است که نوع فولادی کمی براق تر بوده و وزن کم تری نسبت به لوله های آهنی دارد. لوله های  گالوانیزه در طول 6 متر و قطر 8 اینچی تولید می شوند.

 

 • لوله های چدن

ماده اولیه ساخت لوله های چدن، چدن ریخته گری است. اندازه های این لوله ها ارباط مستقیم با کاربرد ان ها دارد. مهم ترین کاربرد آن ها در لوله کشی فاضلاب و تجمیع آب های سطحی است.

می توانیم لوله های چدنی را نیز به دو دسته اصلی تقسیم کنیم:

 1. دو سر تخت

این نوع لوله ها با بست هایی مخصوص به هم متصل می شوند.

 1. سر توپی

این لوله ها با استفاده از سرب و کنف به هم متصل می شوند.

 

 • لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی انواع مختلفی دارند:

 • لوله های پلی اتیلن ( PE )

تیره بوده یکی از خصوصیات جدانشدنی این لوله ها است. علاوه بر ین این لوله های از لوله های ( PVC ) ضخیم تر هستند. و مقاومت بیشتری در برابر فشار های آب دارند. با استفاده از جوش حرارتی یا سر به سر می توانید این لوله ها را متصل کنید. مقاومت بسیار بالای آن ها، ای لوله ها را تبدیل به یک گزینه مناسب برای سیستم آبرسانی شهر کرده ست.

 

 • لوله های پلی ونیل کلراید ( PVC )

به طور اختصاری به این لوله های پی وی سی می گویند. لوله های پی وی سی راحت تر از هر لوله دیگری متصل می شوند و در صورت نصب آن ها در روی کار به هیچ وجه به رنگ شدن نیازی نخواهند داشت. البته خشک بودن این لوله ها باعث شده است تا شکننده بوده و تحمل مناسبی برابر سرما نداشته باشند. در نقطه مقابل در گرما زیاد نیز مقاومت ان ها کاهش میابد.

 

 • لوله های پلی پروپیلن ( PP )

معمولا این لوله ها به رنگ سبز یا سفید هسند. بعضی از ویژگی های این لوله ها منحصر به خود آن ها است. همین ویزگی ها آن ها را به یک گزینه مناسب در سیستم های توزیع آب کوچک تبدیل کرده است. لوله های پ پ با نوعی جوش حرارتی که اتو نام دارد متصل می شوند.

 

 

 • لوله های پلی بوتیلن ( PB )

این لوله ها دارای مقاومت مناسبی در برابر ضربه، سرما، اسید های موجود در خاک و رسوب هستند. این لوله ها حی در سرمای بسیار زیاد ترک نخواهنند خورد. علاوه بر این لوله های پولی بوتیلن از نظر گستر دمای قابل تحمل نیز وسعت زیادی داشته و می توانند 50 تا 80 درجه سانتی گراد را تحمل کنند. همین موضوع باعث تبدیل شدن این لوله ها به یک انتخاب مناسب برای لوله های آب سرد و گرم می شود.

 

مواد ساخت لوله های پلاستیکی انتقال فاضلاب

لوله های پلاستیکی در مقایسه با سایر انواع لوله کاربرد های بیشتری دارند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده اند. ساخت و تولید این لوله ها معمولا با استفاده از انواع مختلفی از فراورده های پلاستیکی تولید می شوند. این فرآورده ها در ابتدا با ساختار گرانول تهیه شده و سپس در کارخانه های تولیدی آب و فاضلاب به لوله های پلاستیکی تبدیل می شود.

چگونه مواد ساخت لوله های انقال فاضلاب را خریداری کنیم؟

برای تهیه گرانول های پلاستیکی که هر یکی از انواع لوله های پلاستیکی از ان استفاده می کنند، نیاز به یک منبع معتبر، قابل اعتماد و با استاندارد های کیفی بالا خواهید داشت. شرکت تولیدی صنعی پارس صنعت یکی از معدود شرکت هایی هست که در کنار تولید انواع مختلف گرانول های پلاستیکی در کیفیت بسیار بالا، این مواد اولیه را به صورت مستقیم به فروش رسانده و به تولید کنندگان محترم ایرانی عرضه می کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتربه لینک زیر در تلگرام مراجعه نمایید.

https://t.me/Parsanat_Polymer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

فن سیرکوله چیست؟

فن سیرکوله چیست؟

فن سیرکوله راهی برای هوای ایدئال امروزه فن‌های سیرکوله به‌عنوان راه حلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.