تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه تصفیه هوا با بخور سرد چگونه است؟

نسرین نیک نژاد
2023-01-26
22:10
4 Responses
تصفیه هوا با بخور سرد

امروزه خیلی از مردم از دستگاه تصفیه هوا در خانه‌هایشان استفاده می‌کنند. تعداد قابل‌توجهی نیز از دستگاه‌های بخور سرد و بعضی از افراد نیز هر دوی این دستگاه‌ها را دارند.
اما آیا می‌دانید چه ویژگی‌هایی این دستگاه‌ها را یکسان و چه چیزهایی آنها را از هم متفاوت می‌کند؟
ما قصد داریم تا در این مقاله پارس صنعت، به بررسی دستگاه جدید تصفیه هوا با بخور سرد بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

تفاوت تصفیه هوا با دستگاه بخور

به‌طورکلی، هر دوی این دستگاه‌ها یعنی تصفیه هوا و بخورساز (رطوبت ساز)، برای بهبود هوا در محیط داخلی طراحی شده‌اند. اما دانستن اینکه بهترین گزینه برای برطرف‌کردن نیازهای شما چیست، اندکی مشکل است. به‌عنوان‌مثال، هر دوی این محصولات برای افراد مبتلا به سینوس و مشکلات تنفسی بسیار عالی عمل می‌کنند، اما روش‌هایی که آنها برای کمک به این افراد انجام می‌دهند، متفاوت است.

۱. تصفیه هوا

در جدول شماره ۱ به کاربرد و مزایای تصفیه هوا می‌پردازیم:

کاربرد تصفیه هوابه کمک یک سری فیلتر، هوای اتاق را به گردش درمی‌آورد. این فیلترها آلرژن‌ها و آلاینده‌ها را حذف کرده تا کیفیت هوا را برای نفس‌کشیدنتان بهتر کنند.
مزایای تصفیه هواکیفیت کلی هوا را بهبود می‌بخشد و منجر به‌سلامتی بهتر برای همه افراد می‌شود. این دستگاه‌ها برای افراد مبتلا به آسم و آلرژی بسیار مفیدتر هستند.

باعث حذف یا کاهش گردوغبار، آلرژن‌ها، دود، اسپورهای قارچ، باکتری‌ها، شوره حیوانات خانگی و بعضی از ویروس‌ها می‌شود

۲. دستگاه بخور سرد

در جدول زیر به کاربرد و مزایای دستگاه بخور سرد می‌پردازیم:

کاربرد دستگاه بخور سردرطوبت را به هوای درون اتاق اضافه می‌کند. با این کار، سوزش سینوس یا دستگاه تنفسی شمارا که درنتیجه هوای خشک بوده، بهتر می‌کند.
مزایای دستگاه بخور سردبرای افراد مبتلا به آسم و افرادی که به علت هوای خشک دارای دستگاه تنفسی حساس هستند بسیار مفید است.

 

عملکرد دستگاه تصفیه هوا

هدف از استفادة دستگاه تصفیة هوا این است که انواع مختلف آلاینده‌های هوا را از بین ببریم. دستگاه‌های تصفیه هوا، هوای محیط داخلی را پاک‌سازی می‌کنند. این دستگاه‌ها گردوغبار، آلرژی‌زاها، شوره حیوانات، پرز، گرده گیاهان، بو، گاز و سایر آلاینده‌های محیط را از بین می‌برند.
هنگامی که دستگاه تصفیه هوای شما روشن است، هوای داخل خانه توسط دستگاه مکیده شده و به یک سری فیلترها وارد می‌شود. یکی از این فیلترها، فیلتر HEPA است و می‌تواند ذراتی به کوچکی ۰.۳ میکرون را از هوای تنفسی شما پاک کند. این فیلتر به‌صورت ۹۹.۹۷٪ مؤثر در حذف آلاینده‌های هواست که باعث تحریک آلرژی، آسم و سایر بیماری‌های تنفسی می‌شوند.

به یاد داشته باشید که یک دستگاه تصفیه‌کننده هوا تغییری در سطح رطوبت محیط ایجاد نمی‌کنند و فقط برای تمیزکردن هوا و فیلترکردن آلودگی‌ها عمل می‌کنند.

دستگاه تصفیه هوا

عملکرد دستگاه بخور سرد (رطوبت ساز)

دستگاه بخور، رطوبت را به هوا اضافه می‌کند. از این دستگاه‌ برای بهبود مشکلات سلامتی مربوط به هوای خشک و همچنین کاهش الکتریسیته ساکن در منزل استفاده می‌کنند.
برای مرطوب نگهداشت فضای خانه، باید به مخزن، آب اضافه کنید. این دستگاه آب را به بخار تبدیل می‌کند و آن را به هوای اطرافتان اضافه می‌کند. دستگاه بخور بهتر است در مناطقی با اقلیم خشک استفاده شود. این دستگاه‌ها می‌توانند کمکی باشند در ازبین‌بردن خشکی پوست، سوزش گلو، سوزش سینوس‌ها، خونریزی بینی یا مشکلات تنفسی که ممکن است در آب‌وهوای خشک رخ دهند.
دستگاه بخور سرد فقط رطوبت نسبی فضا را افزایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه بر روی کلمه «رطوبت ساز» کلیک کنید.

دستگاه بخور سرد

دستگاه تصفیه هوا  بهتر است  یا دستگاه بخور سرد؟

فصل پاییز و زمستان معمولاً برای افراد ۲ مشکل را به‌صورت هم زمان ایجاد می‌کند. با کاهش دما و شروع وارونگی هوا، افزایش آلودگی و خشکی هوا باعث خشکی پوست، سرفه‌های مزمن، شیوع آسم و آلرژی و سایر بیماری‌های تنفسی می‌شود.

در این موارد تصفیه‌کننده هوا بهتر است البته اگر شرایط زیر را دارید:

 • از آسم، آلرژی و یا یک بیماری تنفسی که هوای آلوده باعث تحریک آن می‌شود رنج می‌برید
 • می‌خواهید میزان شورة حیوانات خانگی یا آلرژن‌های موجود در هوای خانه را کم کنید
 • خانه شما بیش از حد گردوغبار جمع می‌کند
 • اغلب موارد در منزل کسل و بی‌حالید یا سردرد دارید
 • به علت مشکلات مجاری تنفسی خواب راحتی ندارید

 

دستگاه بخور سرد (رطوبت ساز) می‌تواند در موارد زیر بهتر باشد اگر:

 • در آب‌وهوای خشک زندگی می‌کنید
 • می‌خواهید سطوح رطوبت هوا را در خانه‌تان افزایش دهید
 • مکرراً دچار خونریزی بینی می‌شوید یا مشکل سینوسی دارید
 • مشکل سیستم تنفسی‌تان با هوای خشک تشدید می‌شود

حال این سؤال پیش  می‌آید که آیا دستگاهی برای تصفیه هوا با بخور سرد وجود دارد یا خیر؟ جواب ما بله است. دستگاه تصفیه هوا با پلاسمای سرد. در ادامه به بررسی این دستگاه می‌پردازیم.

بخور سرد

دستگاه تصفیه هوا با بخور سرد

معمولا همه دستگاه های تصفیه هوا دارای چندین لایه فیلتر است که عمدتاً از یک موتور، فن و فیلتر هوا تشکیل شده است. اصل کار این دستگاه به‌گونه‌ای است که موتور و فن باعث گردش هوای داخل خانه می‌شوند. فیلتر هوا به طور مؤثر گردوغبار، ذرات و بوهای نامطبوع را فیلتر می‌کند و هوای تازه و تصفیه شده را از طریق فن به داخل اتاق می‌دمد. اما دستگاه تصفیه هوا با پلاسمای سرد، هوای محیط را با افزایش یون‌های مثبت و منفی مانند هوای طبیعت، سبک و تصفیه می‌کند.

معرفی تصفیه هوای پارس صنعت

تصفیه هوای شرکت پارس صنعت با استفاده از تکنولوژِی پلاسمای سرد در ساختار فیلتراسیون آن برای ضد عفونی محیط عالی است. این فناوری با تجزیه میکروارگانیسم‌های موجود در هوا (ویروس‌ها ، باکتری‌ها ، قارچ‌های موجود هوا و محیط) را تصفیه و محیطی عاری از هر گونه آلودگی و بیماری ایجاد می‌کند.

تمامی دستگاه‌های تصفیه هوای ارائه شده توسط شرکت پارس صنعت از این تکنولوژی بهره می‌برند و شما می‌توانید با یک بار خرید این دستگاه به صورت مادام العمر از قابلیت پلاسمای سرد برای  افزایش سلامتیتان استفاده کنید.

پلاسمای سرد

مزیت پلاسمای سرد چیست؟

در فناوری پلاسمای سرد، یون‌ها و عوامل بیماری‌زا به سمت یکدیگر جذب می‌شوند. هنگامی که آنها به یکدیگر متصل می‌شوند، یون‌ها، عنصر هیدروژن را از عامل بیماری‌زا حذف می‌کنند. این عنصر باعث زندگی یک پاتوژن است که یک عامل بیماری‌زا است. با حذف این جزء توسط پلاسمای سرد، باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در هوا فوراً از بین می‌روند.

فناوری پلاسما سرد، همه آلاینده‌های موجود در هوا را به‌راحتی از بین می‌برد. در ادامه به برخی از مزیت‌های پلاسمای سرد در دستگاه‌های تصفیه هوا می‌پردازیم.

۱. گازهای مضر را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

۲. این دستگاه از انرژی الکتریکی برای تجزیه آلاینده‌ها استفاده می‌کند و به مواد شیمیایی نیازی ندارد.

خرید تصفیه هوا با بخور سرد

مجموعه پارس صنعت یکی از مراکز فروش تصفیه هوا در ایران است که مجهز به پلاسمای سرد است. شما عزیزان می‌توانید برای خرید این وسیله به صورت آنلاین یا تلفنی، سفارش‌های خود را ارسال کنید.

برای خرید دستگاه تصفیه هوا در سراسر ایران با کلیک بر روی کلمه «دستگاه تصفیه هوا»، از قیمت و مشخصات انواع مختلف آن دیدن نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

4 پاسخ

 1. سلام اتصال قطع شد. ساخت کجاست. مصرف برق به ولت. با برق ۲۲۰ است. تکنولوژی غیر فعال است. قیمت. تلفن کردم امروز صبح شماره در شبکه موجود نیست. با تشکر. مرتضوی

  1. سلام جناب مرتضوی لطفا تو ضیحاتتان را کامل بفرمایید واضح نیست

  1. سلام جناب مرتضوی سوالتان را واضح تر مطرح بفرمایید ممنون میشوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *