تهران، شادآباد

سبد خرید

بهترین دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی چیست؟

نسرین نیک نژاد
2023-01-27
22:10
No Responses
دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی

حساسیت به محرک‌هایی مانند گرده، گردوغبار یا موی حیوانات خانگی می‌تواند برای خیلی از افراد یک کابوس باشد، اما نگران نباشید؛ زیرا با دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی می‌توانید آلاینده‌های موجود در هوا را از خانه خود حذف کنید و نفس راحتی بکشید.

معمولاً این دستگاه‌ها حاوی یک فناوری به نام فیلتر جذب ذرات با راندمان بالا (HEPA) هستند که 99.97 درصد از آلاینده‌های هوای داخل خانه را تا اندازه 0.3 میکرون به دام می‌اندازد. در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به بررسی دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله «تصفیه هوای خانه در زمان آلودگی هوا» را مطالعه نمایید.

تأثیر آلودگی ناشی از ذرات در هوا بر سیستم تنفسی

شاید تا چند سال پیش برای بسیاری از افرادی که دچار آلرژی می‌شدند و از بیماری‌شان رنج می‌برند، هیچ روش درمان یا وسیله بهبودی وجود نداشت. اما خوشبختانه با کمک دستگاه تصفیه هوا نه‌تنها می‌توان علائم آلرژیک را کاهش داد حتی می‌توان از بروز این نشانه‌ها نیز در امان بود.

در سال‌های اخیر بیماری‌هایی آلرژیک به‌ویژه آلرژی‌های تنفسی در جهان افزایش چشمگیری داشت که علت آن را می‌توان افزایش آلاینده‌های مختلف بیولوژیک و شیمیایی در هوای تنفسی، افزایش طول مدت سپری شده در محیط‌های بسته، افزایش روزهای آلوده در طی سال به‌ویژه در شهرهای صنعتی مانند تهران و اصفهان، افزایش استفاده از سیستم‌های سرمایشی مانند کولرها در محیط خانه و محل کار و همچنین ایزوله کردن این فضاها با کمک پنجره دوجداره از نظر ورود هوا دانست.

تصفیه هوا برای آلرژی

آیا دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی خوب است؟

به طور متوسط، هر فرد بالغ در هر دقیقه حدود 16 بار نفس می کشد. این مقدار تنفس برابر با 960 بار دم در ساعت و تقریبا 8.5 میلیون بار در سال است. این اعداد و ارقام نشان می دهد که در زندگی روزمره مان، لازم است با هوای پاک احاطه شویم.
از طرفی چون هوای اطراف ما همیشه تمیز نیست، استفاده از وسیله ای که بتواند هوای محیط اطرافمان را تصفیه کند، از نیازهای ضروری است. دستگاه تصفیه هوا همان وسیله‌ای است که این نیاز را برطرف می کند و می تواند راه حلی برای افرادی که از آلرژی یا آسم رنج می برند، هم باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در ایران، بیماری‌های آلرژیک به‌ویژه تنفسی از شایع‌ترین امراض غیرواگیردار در کشور هستند. برای مدیریت و درمان این بیماری‌ها هرساله مبالغ هنگفتی هزینه می‌شود. در ادامه به شایع‌ترین بیماری‌های آلرژیک تنفسی می‌پردازیم:

  • آسم آلرژیک

آسم آلرژیک یکی از شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیردار و مزمن در جهان است که اغلب مجاری تحتانی تنفسی و ریه‌ها را درگیر می‌کند. آسم آلرژیک علائمی مانند تنگی نفس و سرفه‌های مزمن دارد.

  • آلرژی بینی

آلرژی بینی (آلرژی فصلی، رینیت آلرژیک) شایع‌ترین اختلال سیستم ایمنی بدن است و همچنین به‌عنوان شایع‌ترین بیماری آلرژیک در ایران و جهان شناخته شده است. آلرژی بینی یک بیماری آلرژیک تنفسی است که مجاری بینی و مجاری تنفسی فوقانی در فرد بیمار را در گیر می‌کند. از علائم شایع آن می‌توان به آبریزش بینی، عطسه‌های تکراری، سرفه، گرفتگی بینی و خارش گلو اشاره کرد.

دستگاه تصفیه هوا

انواع دستگاه تصفیه هوا

در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه هوا تولید شده است. تفاوت اصلی در انواع تصفیه هوا به نوع فیلترهای مورداستفاده در آن برمی‌گردد. در ادامه به بعضی از انواع فیلترهای رایج مورداستفاده در دستگاه‌های تصفیه هوا اشاره می‌کنیم.

1. سیستم تصفیه مرحله اول پیش فیلتر است. پیش فیلتر موجود در تصفیه‌کننده‌های هوا برای جذب ذرات بزرگ‌تر کرک و گردوغبار استفاده می‌شود.

2.مرحله دوم فیلتراسیون فیلتر کربن کاهنده بو است. این فیلتر کربن کاهنده بو، ذرات آلی را مانند ذراتی که ممکن است از حیوانات خانگی، دود سیگار و پخت‌وپز ایجاد شوند را فیلتر می‌کنند.

3. قوی‌ترین فیلتر در مرحله سوم در تمام دستگاه‌های تصفیه هوا با فیلتر HEPA است. فیلتر HEPA تا 99.97 درصد از ذرات، آلرژن‌ها، قارچ‌ها، گرده‌ها و گردوغبار ریز را حذف می‌کند.

4. مرحله چهارم فناوری منحصربه‌فرد پلاسمای سرد است. فناوری تصفیه‌کننده هوا ما مولکول‌های هیدروکسیل را ایجاد می‌کند که ویروس‌ها، گازها و باکتری‌ها را در سطح مولکولی خنثی می‌کند، بدون اینکه ازن مضری ایجاد کند.

مزایای تصفیه هوا برای آلرژی

بر اساس نتایج تحقیقات، اگر دستگاه تصفیه هوای مناسبی را از نظر حجم و قدرت، متناسب با فضای سربسته استفاده کنیم، به میزان قابل‌توجهی مواد آلرژی‌زا از هوای تنفسی پاک‌سازی می‌شوند.
همچنین اگر بتوان تنفس فرد آلرژیک را با مواد حساسیت‌زا (آلرژن‌ها) کاهش داد، به میزان قابل‌توجهی می‌توان عوارض و علائم آلرژی را در فرد بهبود بخشید که با دستگاه تصفیه هوا میسر می‌شود.
دستگاه‌های تصفیه هوا با فیلترهایی که دارند، می‌توانند آلاینده‌های بیولوژیک و شیمیایی را حذف کنند و کمک مؤثری در بهبودی بیماران مبتلا به اسم و یا آلرژی بینی باشند.

آشنایی با عملکرد تصفیه هوا برای آلرژی

درست است که ما نمی‌توانیم ذرات ریزی مانند گردوغبار، گرده، کپک، دود و باکتری‌ها و ویروس‌ها که در هوا هستند را ببینیم، اما به هرحال آنها به مقدار زیاد در هوای فضاهای بسته وجود دارند. بیشتر این ذرات معلق در هوا، آلرژن‌ها هستند، یعنی محرک‌های برای بیماری آسم و آلرژی‌ها.

به طور مثال، موی حیوانات خانگی، یک محرک رایج آلرژی است که عموماً 5 تا 10 میکرون اندازه دارد که در مقایسه با برخی گرده‌ها که می‌تواند تا 200 میکرون اندازه داشته باشد، کوچک است. حذف این ذرات برای یک فیلتر HEPA کار آسانی هستند و اکثر این محرک‌ها را به‌راحتی فیلتر می‌کند.

برخی از بهترین تصفیه‌کننده‌های هوا برای آلرژی‌ها می‌توانند با فیلترهای اضافی مانند کربن فعال که بوی بد ناشی از حیوانات خانگی، پخت‌وپز و دود را به دام می‌اندازند، و یک پیش فیلتر که ذرات بزرگ‌تر را قبل از گرفتار شدن در فیلتر HEPA به دام می‌اندازد، باشند.

تصفیه هوا یسان
تصفیه هوا یسان

معرفی تصفیه هوا ی پارس صنعت

تصفیه هوای شرکت پارس صنعت با استفاده از تکنولوژِی پلاسمای سرد در ساختار فیلتراسیون آن برای ضد عفونی محیط عالی است. این فناوری با تجزیه میکروارگانیسم‌های موجود در هوا (ویروس‌ها ، باکتری‌ها ، قارچ‌های موجود هوا و محیط) را تصفیه و محیطی عاری از هر گونه آلودگی و بیماری ایجاد می‌کند.

تمامی دستگاه‌های تصفیه هوای ارائه شده توسط شرکت پارس صنعت از این تکنولوژی بهره می‌برند و شما می‌توانید با یک بار خرید این دستگاه به صورت مادام العمر از قابلیت پلاسمای سرد برای  افزایش سلامتیتان استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر به ویدئوی زیر توجه نمایید.

خرید تصفیه هوا برای بیماران آلرژیک

مجموعه پارس صنعت یکی از مراکز فروش تصفیه هوا در ایران است که شما عزیزان می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی، سفارش‌های خود را ارسال کنید. برای خرید دستگاه تصفیه هوا در سراسر ایران با کلیک بر روی کلمه «دستگاه تصفیه هوا»، از قیمت و مشخصات انواع مختلف آن دیدن نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *