تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ آذربایجان غربی[قیمت روز نوار تیپ در آذربایجان غربی]

نسرین نیک نژاد
2023-09-14
15:22
No Responses
خرید نوار تیپ آذربایجان غربی

در سال‌های اخیر، کشاورزی مدرن در ایران به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست‌یافته است. با بهره‌گیری از این پیشرفت‌ها، کشاورزان ایرانی اکنون قادرند با منابع کمتر، میزان تولید غذای بیشتری را نسبت به گذشته تولید کنند. همچنین، بهره‌برداری از روش‌های مدرن در مدیریت مزارع به بهبود کیفیت زندگی کشاورزان و خانواده‌هایشان کمک می‌کند. در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به «خرید نوار تیپ آذربایجان غربی» و مزایای استفاده از آن بپردازیم.

قبل از شروع در ویدئوی زیر به بررسی سفارش یکی از نمایندگان پارس صنعت نگاهی می‌اندازیم.

کشاورزی مدرن در ایران

امروزه تلاش‌های بزرگی در جهت بهبود کشاورزی در کشور صورت‌گرفته است. از جمله تحولات مهم می‌توان به اصلاح الگوی مصرف آب، بهره‌برداری از سیستم‌های آبیاری نوین و کشت‌های بدون خاک (هیدروپونیک) اشاره کرد. (جهت آشنایی با روش کشت بدون خاک، مقاله «علوفه هیدرووپونیک» ما در سایت پارس صنعت را مطالعه نمایید.

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های توسعه کشاورزی مدرن در ایران، بهبود سیستم‌های آبیاری است. با استفاده از فناوری‌های نوین مانند روش‌های آبیاری قطره‌ای و نوار تیپ، بهره‌وری از مقدار آب را افزایش‌یافته و هدررفت آن را به حداقل می‌رساند. در ادامه با نوار تیپ و مزایای استفاده از آن می‌پردازیم.

نوار تیپ (drip tape) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

نوار تیپ (drip tape)، یک لوله نازک شکل با قطره‌چکان آبدهی منظم است که از جنس پلی‌اتیلن ساخته می‌شود. این نوار برای آبیاری مکانیزه کشت‌های ردیفی مانند گوجه‌فرنگی و ذرت استفاده می‌شود.

نوار تیپ به دو نوع «نوار تیپ درزدار» و «نوار تیپ پلاک دار» تقسیم می‌شود. استفاده از نوار آبیاری قطره‌ای در سال‌های اخیر در مزارع بزرگ بسیار رواج یافته است. این روش آبیاری به افزایش سطح زیر کشت و صرفه‌جویی در مصرف آب کمک می‌کند. در واقع با استفاده از نوار تیپ و طرح آبیاری قطره‌ای، می‌توان سطح زیر کشت را افزایش داد و مصرف آب را بهبود بخشید.
نوار تیپ برای آبیاری کشت‌های ردیفی صیفی‌جات استفاده می‌شود. برای این منظور، آب از طریق لوله‌های پلی‌اتیلن یا لوله‌های نخدار (لی فلت) به محل زمین کشاورزی منتقل می‌شود. در جدول زیر به برخی از محصولاتی که می‌توان با خرید نوار تیپ آذربایجان غربی، آنها را پرورش داد توجه می‌کنیم.

نوار تیپ گندمنوار تیپ گوجه فرنگی
نوار تیپ جونوار تیپ خیار
نوار تیپ ذرتنوار تیپ هندوانه
نوار تیپ سیب زمینینوار تیپ خربزه
نوار تیپ پیازنوار تیپ لوبیا
خرید نوارتیپ کرمان
نوار تیپ درزدار

مشخصات فنی نوار تیپ آبیاری

نوار تیپ‌ها معمولاً دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که به عنوان مشخصا فنی شناخته می‌شود. در ادامه به برخی از آنها می‌پردازیم.

  • جنس: پلی اتیلن
  • بافت: نرم
  • طول کلاف: 1000 تا 5000 هزار متر
  • ضخامت: 175 تا 250 میکرون
  • فاصله سوراخ‌ها: حداقل 10 حداکثر 30 سانتیمتر
  • رنگ: مشکی
  • موارد استفاده: جهت آبیاری کشت‌های ردیفی، زمین های کشاورزی یا فضای گلخانه‌ای

با افزایش زمین‌های کشاورزی و خشکسالی‌های مداوم در کشور، استفاده ازلوازم نوین کشاورزی مانند نوار تیپ بسیار حائز اهمیت است. این وسیله، که به آبیاری نواری نیز شناخته می‌شود می‌تواند به مناطق کم‌آب و خشک کمک زیادی می‌کند. نوار تیپ، میزان آب مورد نیاز گیاهان را بهینه کرده و هدررفت آب را کاهش می‌دهد.

نوار تیپ قطره ای می‌تواند آب به نزدیکترین نقطه ممکن از ریشه گیاه بریزد. از نوارهای آبیاری برای کشت خربزه، هندوانه، گوجه فرنگی و صیفی‌جات و در گلخانه‌ها استفاده می‌شود.

در ادامه به لزوم خرید نوار تیپ آذربایجان غربی می‌پردازیم.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار

قیمت نوار تیپ آذربایجان غربی

به‌طورکلی، هر بسته نوار تیپ ایرانی 1000 متر و هر بسته نوار تیپ خارجی 1000، 2000 یا 3000 متر است.

عمر نوار تیپ ایرانی حدود یک‌فصل زراعی (سه ماه) است و عمر نوار تیپ خارجی با پلاک متنوع است و می‌تواند بین 1 تا 3 سال زراعی باشد، البته باتوجه‌به کیفیت نوار تیپ. علاوه بر این، مراقبت و نگهداری کشاورزان از نوار تیپ و رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده نیز تأثیر بسزایی در عمر نوار تیپ دارد.

هزینه نوار تیپ برای یک هکتار وابسته به نوع کشت است و فاصله بین ردیف‌های کشت نوار تیپ باتوجه‌به نوع محصول زراعی متفاوت است. در جدول زیر، متراژ موردنیاز برای هر هکتار با فواصل مختلف آمده است. برای محاسبه هزینه نوار تیپ برای یک هکتار، کافی است متراژ لازم برای هر هکتار را بافاصله ردیف‌ها در هکتار ضرب کرده و سپس به قیمت نوار تیپ بغل دوخت کنید.

مقدار نوار تیپ لازم برای یک هکتارفاصله نوار تیپ در هر ردیف
50000 متر20 سانتیمتر
20000 متر50 سانتیمتر
10000 متر100 سانتیمتر
5000 متر200 سانتیمتر

خرید نوار تیپ آذربایجان غربی

مجموعه پارس صنعت با بیش از دو دهه تجربه موفق در تولید لوازم کشاورزی و دامداری، توانسته انواع نوار تیپ را علاوه بر استان آذربایجان غربی در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، اصفهان، تهران، یزد و شیرازدر اختیار کشاورزان محترم قرار دهد. ما مفتخریم که بالاترین کیفیت و بهترین قیمت نوار تیپ قطره‌ ای را در کشور  ارائه می‌کنیم.

برای استعلام قیمت و  خرید نوار تیپ آذربایجان غربی می‌توانید با کلیک بر روی محصولات مندرج در جدول، اطلاعات لازم را کسب کنید.

نوار تیپ پلاک دار 20 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ پلاک دار 10 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 10 سانتی[1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 20 سانتی [1000 متری]

همچنین شما می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس گرفته و سفارش‌های خود را ارسال کنید.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 3.9]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *