تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ در آذربایجان شرقی[خریدانواع نوارتیپ در آذربایجان شرقی]

نسرین نیک نژاد
2023-09-11
10:19
No Responses
خرید نوارتیپ آذربایجان شرقی

اگرچه صنعت آبیاری نوین در ایران از سال 1348 شکل گرفت، اما در دو دهه اخیر به دلیل کمبود منابع آب و خشکسالی های مکرر، روش آبیاری قطره‌ای به عنوان یک راه مناسب برای کاهش مصرف آب در کشاورزی رواج بیشتری یافته است. در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی یکی از بهترین ابزارهای آبیاری بپردازیم.

برای استعلام قیمت و  خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی می‌توانید با کلیک بر روی محصولات مندرج در جدول، اطلاعات لازم را کسب کنید.

نوار تیپ پلاک دار 20 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ پلاک دار 10 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 10 سانتی[1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 20 سانتی [1000 متری]

تاریخچه سیستم ‌های آبیاری

در ایران قدیم بسیاری از کشاورزان از آبیاری غرقابی استفاده می‌کردند و در برابر اجرای طرح آبیاری نوین مقاومت می‌کردند و اعتقاد داشتند که درختان شیرابه نخواهند داشت یا به میوه نخواهند رسید. اما به‌تدریج با کاهش منابع آبی زیرزمینی و کمبود باران، آنها به این حقیقت پی بردند که تنها راه خروج از این مشکل، استفاده از آبیاری نوین یا آبیاری قطره‌ای است که می‌تواند بهره‌وری تولید را افزایش دهد.

روش‌های آبیاری تحت‌فشار با راندمان و کارایی بالاتر نسبت به روش‌های آبیاری سطحی، یکی از مهم‌ترین راهکارها برای افزایش بهره‌وری مصرف آب است. آبیاری قطره‌ای در میان روش‌های آبیاری تحت‌فشار، بالاترین راندمان را دارد.
آبیاری قطره‌ای از سال 1950 میلادی در جهان شناخته شد و تاکنون پس از 68 سال با مجهز کردن زمین‌های کشاورزی به روش‌های آبیاری نوین در زمان، انرژی و نیروی انسانی صرفه‌جویی زیادی شده است.

در ادامه به لزوم خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی به‌صورت مفصل‌تری می‌پردازیم.

نوار تیپ آذربایجان شرقی
استفاده از نوار تیپ

نوار تیپ آبیاری چیست؟ و چه سودی برای کشاورزان آذربایجان شرقی دارد؟

نوار تیپ، بر خلاف لوله‌های سخت پلی‌اتیلن، بسیار نرم و انعطاف‌پذیر است و معمولاً به‌صورت مسطح قرار می‌گیرد. در هنگام جریان آب در داخل نوار، آن به‌صورت لوله تشکیل می‌شود و پس از قطع جریان آب، به حالت مسطح باز می‌گردد. انتهای نوار تیپ با استفاده از دریپرهایی که در فواصل منظم ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتیمتر نصب شده‌اند، آب را تخلیه می‌کند و به آبیاری می‌پردازد.

نوار تیپ آبیاری، یک نوع لوله دریپردار است که برای آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شود. این تکنولوژی در حدود ۵۰ سال پیش در ایالات متحده آمریکا تولید شده است. نوار تیپ آبیاری به طور اصلی برای کشت‌های ردیفی در مزارع استفاده می‌شود.

از نوار تیپ آبیاری برای آبرسانی گیاهان ردیفی مانند فلفل، خیار، گوجه‌فرنگی، کاهو، سیب‌زمینی، گل‌کلم، کلم، پنبه و همچنین گیاهان دیگری مانند ذرت، حبوبات، گندم، کنجد، برنج استفاده می‌شود. نوار تیپ آبیاری به طور کافی نزدیک به گیاه نصب می‌شود تا آب به طریق نفوذ عمقی در خاک به ناحیه ریشه گیاه رسیده و آن را مرطوب کند.

مزایای استفاده از نوار تیپ آذربایجان شرقی

در سال زراعی ۹۴-۹۵، نوار تیپ آبیاری برای اولین‌بار در ایران مورداستفاده قرار گرفت. این آزمایش آبیاری با استفاده از نوار تیپ در ۳۲ هکتار از مزارع ذرت صورت گرفت و نتایج بسیار موفقیت‌آمیز و چشمگیری داشت.
مصرف آب در این روش آبیاری حدود ۴۵ تا ۵۵ درصد نسبت به آبیاری غرقابی کاهش یافت و نسبت به آبیاری بارانی نیز مصرف آب حدود ۳۰ درصد کمتر بود.
اکنون نوار آبیاری با مدل‌های مختلف در کشور تولید و برخی از تولیدات به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود. برخی از نمونه‌های نوار آبیاری شامل نوار تیپ وسط دوخت، نوار تیپ پلاکدار، لوله دریپردار و نوار تیپ بغل دوخت هستند.

خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی دارای مزایای متعددی است:

۱.حمل و نقل سریع و نصب آسان به دلیل سبکی
۲. امکان نصب زیر سطحی روی خاک و همچنین به صورت معلق
۳. افزایش محصول و جلوگیری از رشد علف‌های هرز
۴. کاهش تبخیر آب از سطح خاک
۵. کاهش استفاده از سموم و کودهای شیمیایی
۶. آبیاری یکنواخت و رشد یکنواخت گیاهان
۷. جلوگیری از فرسایش خاک و بهبود کیفیت و تهویه خاک

بنابراین، استفاده و خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی می‌تواند به مزایای فراوانی برای کشاورزان این استان منجر شود.

قیمت نوار تیپ آذربایجان شرقی
انواع نوار تیپ

انواع نوار تیپ آبیاری

در ادامه به انواع نوار تیپ می‌پردازیم:

  • نوار تیپ درزدار

نوار تیپ درز‌دار یا نوار تیپ بغل دوخت در مراحل تولید خود بر روی سطح نوار روزنه‌هایی شبیه به زیپ ایجاد می‌شود تا آب بتواند از درون آن خارج شود. این زیپ‌ها همیشه بسته هستند، اما از طریق منافذ میانی آنها، آب خارج می‌شود.
کاربردهای اصلی این نوع نوار آبیاری نیز کنترل فشار جریان آب درون نوار است که به دلیل وجود مداوم ارتباط با جریان هوای بیرون از طریق روزنه‌های زیپ، امکان‌پذیر می‌شود. به این نوع نوارهای آبیاری در بازار رایج از نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت می‌گویند.

  • نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ پلاک‌دار، معمولاً دارای روزنه‌هایی بافاصله منظم روی سطح نوار هستند و بر روی آنها قرار می‌گیرد. در این نوع نوار تیپ، قطره‌چکان به نوار از طریق پلاک‌ها متصل می‌شود و آبیاری با فشار کم انجام می‌شود. فاصله بین پلاک‌ها در این نوارها معمولاً بین 10 تا 30 سانتیمتر تنظیم می‌شود و قرارگیری پلاک‌ها بر روی نوار بسته به سفارش مشتری و نوع کاربری موردنظر او است.

در ویدئوی زیر به بررسی سفارش یکی از نمایندگان پارس صنعت یا خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی می‌پردازیم. اگر شما هم کشاورز هستید، بهتر است از نوارهای تیپ برای تغییر آبیاری سنتی به قطره‌ای استفاده کنید.

خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی

مجموعه پارس صنعت انواع نوار تیپ آبیاری را در متراژهای استاندارد در اختیار کشاورزان عزیز قرار می‌دهد. فاصله بین دریپرها بین 20،10 و 30 سانتی‌متر است که بنا به دلخواه مشتری تغییر می‌کند.

برای مشاهده و خرید نوار تیپ آذربایجان شرقی در سراسر کشور، با کلیک بر روی «نوار تیپ» می‌توانید سفارش‌های خود را برای ما بفرستید تا آنها را در اسرع وقت و قیمت مناسب، برایتان ارسال کنیم.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *