تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید نوار تیپ اصفهان(خرید بدون واسطه در اصفهان)

نسرین نیک نژاد
2023-09-23
18:19
4 Responses
خرید نوار تیپ اصفهان

خرید نوار تیپ اصفهان یکی از تجهیزات آبیاری قطره‌ای است که بیشتر برای کشت‌های ردیفی استفاده می‌شود. معمولاً از نوار تیپ برای آبیاری گیاهان ردیفی مانند گل‌کلم، کاهو، فلفل، گوجه‌فرنگی و همچنین گیاهان زراعی مانند گندم، ذرت و حبوبات استفاده می‌کنند. این تجهیزات آبیاری نزدیک، بالا یا در زیر خاک کنار ریشه گیاه نصب می‌شوند تا آب به‌اندازه کافی به گیاهان برسانند و از طریق نفوذ در خاک، آن‌ها را آبیاری کنند.

برای آشنایی بیشتر با انواع نوار تیپ به ویدئوی زیر توجه کنید.

نوار تیپ آبیاری (drip tape) چیست؟

نوار تیپ (drip tape) عمدتاً برای آبیاری قطره‌ای سطحی و زیر سطحی کم‌عمق محصولات کشاورزی مناسب است. نوار تیپ آبیاری باعث صرفه‌جویی در بخش زیادی از آب‌های کشاورزی می‌شود که در طول آبیاری در زمین‌هایی ریخته می‌‌شود که گیاهی نیست و نیازی به آبیاری ندارند. باصرفه جویی در مصرف آب با نوار تیپ آبیاری، میزان اتلاف آب نزدیک به صفر درصد می‌شود.

هر نوار تیپ در فشار کاری برای آبدهی تفاوت‌هایی دارد و نوع آبدهی آنها بستگی به نوع نوار تیپ دارد. قطره‌چکان‌های نوار تیپ پلاکدار و یا روزنه‌های نوار تیپ درزدار، هرکدام دارای دبی‌های متفاوتی هستند که میزان دبی خروجی آن‌ها معمولاً به 3.8 و 2.5 و 2 و 1.6 و 1.5 و 1.3 و 0.8 لیتر بر ساعت می‌رسد.

انواع نوار تیپ آبیاری

به طورکلی در خرید اینترنتی نوار تیپ آبیاری و خرید نوار تیپ اصفهان به صورت حضوری، این نوارها به 2 نوع پلاکدار و بغل دوخت تقسیم می‌شوند. که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

نوار تیپ بغل دوخت

خرید نوارتیپ کرمان
نوار تیپ درزدار

نوار تیپ بغل دوخت یا درزدار به مانند رول سفره‌ای است که از سمت عرض روی هم قرار می‌گیرد. طرف باز این نوار تیپ به صورت زیگزاگ دوخته می‌شود و به همین دلیل به نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت مصطلح است.

ضخامت نوار درزدار بین 150 تا 200 میکرون است و با فشار آب 0/7 تا1 بار سازگار است. در صورت ورود آب با فشار بالاتر، ممکن است نوار درزدار پاره و درز کنار ان از هم باز شود. نکته مهم در استفاده از این نوار تیپ‌ها، دقت به شیب زمین است زیرا در شیب‌های زیاد این نوار عملکرد درستی ندارد. در این مواقع بهتر است از نوار تیپ پلاکدار استفاده شود.

همچنین طول عمر استفاده از نوار بغل دوخت تقریباً برابر با یک فصل زراعی است و برای استفاده طولانی مدت کارایی لازم را ندارد.

مشاهده نوار تیپ درز دار

نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ در زنجان
نوار تیپ پلاکدار

نوارهای تیپ پلاکدار نوع دیگری از خانواده آبیاری قطره‌ای هستند که در داخل لوله آن، دریپر یا قطره چکان‌هایی تعبیه شده است. این خروجی های آب به فاصله 10، 20 و 30 سانتی‌متر قرار دارد. هرچه فاصله خروجی آب در آن کمتر باشد قیمت بالاتری دارد. به عبارت دیگر هزینه قطره چکان‌ها بر روی قیمت نوار پلاکدار تأثیر گذار است. در مقایسه با نوار تیپ بغل دوخت، نوارهای پلاکدار طول عمر بالایی دارند و بین 2 تا 3 فصل زراعی کار می‌کنند. فشار استاندارد در نوار تیپ پلاکدار 0/7 تا 1 بار است.

مشاهده نوار تیپ پلاکدار

نوع نوار تیپمیزان خروجی بسته به نوع محصول(آبدهی)فاصله آبدهیضخامت نوار تیپ
پلاکدار- بغل دوخت0.8تا 2.5 لیتر10تا 30 سانتی متر150-175-200 میکرون

 باتوجه‌به مقاومت بالای نوار تیپ اصفهان نسبت به مواد شیمیایی می‌توان به‌راحتی از آنها برای انتقال سموم کشاورزی و کودهای مایع استفاده کرد.

خرید مستقیم نوار تیپ اصفهان

خرید مستقیم نوار تیپ کشاورزی دارای مزایایی مانند حذف واسطه‌های نامعتبر، کاهش قیمت محصول، برخورداری از قیمت مناسب محصول و اطمینان از کیفیت بالای آن است.

در خرید نوار آبیاری قطره‌ای، نکاتی همچون مواد استفاده شده در نوارها، نوع دوخت، یکنواختی و میزان آبدهی و مقاومت در برابر فشار آب باید مدنظر قرار گیرند.

باتوجه‌به اینکه پارس صنعت به‌عنوان یک تولیدکننده مستقیم نوار تیپ فعالیت می‌کند و واسطه‌ای در فروش این محصول ندارد، می‌توان نتیجه گرفت که خرید انواع نوار تیپ از مجموعه ما می‌تواند یک گزینه مناسب و اقتصادی باشد؛ بنابراین، برای خرید بهتر می‌توانید با بررسی و مقایسه انواع نوار تیپ کشاورزی و مشاوره با کارشناسان ما، بهترین نوع نوار آبیاری را برای محصولات خود انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع نوار تیپ در اصفهان، بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 3.4]

مقالات مرتبط

4 پاسخ

  1. اینقدر قیمت ها رو بالا بردین که کشاورز از خیر کشاورزی گذشت کنه بهتر ما قشر کشاورز که توان خرید ملزومات و تجهیزات و سم و کود نداریم کشت نکنیم خیلی بهتره

    1. سلام جناب عباسی درست می فرمایید ولی این گرانی گریبانگیر همه است بخصوص تولید کننده

    1. سلام جناب فرشاد قیمت وشماره تماس در سایت قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *