تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ مشهد[خرید و قیمت انواع نوار تیپ در مشهد]

نسرین نیک نژاد
2023-09-11
08:45
No Responses
خرید نوار تیپ مشهد

امروزه کشاورزی به‌عنوان بخش اصلی اقتصاد، حدود 9% از تولید ناخالص داخلی ایران را تشکیل می‌دهد. اما متأسفانه سیاست‌های توسعه این صنعت بدون درنظرگرفتن توان اقلیمی ایران در مناطقی که با مشکل کمبود آب روبرو هستند، دچار مشکلات فراوانی شده است. به همین دلیل تغییر در استفاده از روش‌های نوین و ابزارهای کارآمد مانند خرید نوار تیپ مشهد از الزامات کشاورزی در ایران است.

در این مقاله پارس صنعت، ما قصد داریم تا به بررسی نوار تیپ مشهد، قیمت نوار تیپ مشهد و در نهایت خرید نوار تیپ مشهد بپردازیم تا کشاورزان این شهر بزرگ در ایران بتوانند با غلبه بر مشکلات کم‌آبی برای کشاورزی فایق شوند.

برای خرید نوار تیپ مشهد می‌توانید با کلیک بر روی محصولات مندرج در جدول، اطلاعات لازم را کسب کنید.

نوار تیپ پلاک دار 20 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ پلاک دار 10 سانتی [1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 10 سانتی[1000 متری]
نوار تیپ بغل دوخت 20 سانتی [1000 متری]

تأثیرات خشکسالی بر کشاورزی ایران

کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی در ایران است. در سال 1399، این بخش حدود 17% از نیروی کار کشور را تأمین کرده بود. همچنین، بیش از 120 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید شده که بیش از 18% از صادرات غیرنفتی را تشکیل می‌دهد.

تولید و اشتغال در بخش کشاورزی به طور مستقیم با شرایط اقلیمی و میزان بارش در ارتباط است. تغییرات آب‌وهوایی می‌تواند تأثیر بسیاری بر تولید و اشتغال در این بخش داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، در سال زراعی 1399 تا 1400، حدود 12 میلیون هکتار از زمین‌ها به کشت محصولات کشاورزی اختصاص یافت. از این مساحت، بیش از 6 میلیون هکتار برای کشت گندم دیم استفاده شده است که به میزان بارش بستگی دارد.

در این دوره زمانی، تولیدات کشاورزی با 43% کاهش در بخش زراعی و 26% کاهش در بخش باغی مواجه شده است؛ بنابراین باید برای غلبه بر مشکل بی‌آبی در کشور از لوازمی مانند مه‌پاش و نوار تیپ برای آبیاری محصولات کشاورزی استفاده کرد.

نوار تیپ یا نوار آبیاری قطره ‌ای

نوار تیپ یا نوار آبیاری قطره‌ای، یک لوله شلنگ مانند با دیواره نازک است که برای آبیاری قطره‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوار از موادی مانند پلی‌اتیلن انعطاف‌پذیر ساخته شده است و در شکل تقریباً مسطح و بسیار نرم است. وقتی آب وارد آن می‌شود، تغییر شکل می‌دهد و قطرات آب از دریپرهایی که روی تیپ نصب شده‌اند، خارج می‌شوند. پس از پایان آبیاری، نوار آبیاری قطره‌ای دوباره به شکل مسطح درمی‌آید.

ضخامت دیواره نوار آبیاری قطره‌ای بسیار نازک است و فاصله بین قطره‌چکان‌ها در آن متفاوت است. از نوارهای ضخیم‌تر برای آبیاری زیر خاک و برای گیاهان مختلف استفاده می‌شود. نوار آبیاری قطره‌ای انواع مختلفی دارد و قیمت آن‌ها بر اساس مشخصات فنی مانند ضخامت و اندازه، و همچنین کیفیت تولید تعیین می‌شود.

نوار تیپ مشهد
کاربرد نوار تیپ

مزایای خرید نوار تیپ مشهد

خرید نوار تیپ مشهد دارای مزایای زیر است:
✅ صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت
✅ نصب آسان و سریع و حمل‌ونقل راحت به دلیل سبکی وزن نوار تیپ
✅ قابلیت نصب بر روی خاک، زیر خاک و حتی معلق
✅ جلوگیری از چسبیدن جلبک و رسوبات معدنی به دلیل جنس آن
✅ استفاده آسان در زمین‌هایی با شکل نامنظم
✅ کاهش فرسایش خاک
✅ کاهش رشد علف‌های هرز
✅ توزیع یکنواخت آب
✅ نیاز به فشار کمتر نسبت به سایر روش‌ها
در ادامه به انواع نوار تیپ می‌پردازیم.

انواع نوار تیپ

نوارهای آبیاری در روش‌های مختلف (سطحی و زیرسطحی) و برای گیاهان متنوعی تولید می‌شوند. ضخامت و فاصله بین قطره‌چکان‌ها یا درزها در این نوارها به‌صورت مختلفی وجود دارد. اما نوار آبیاری با ضخامت ۱۷۵ و ۲۰۰ میکرون و فواصل آبدهی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی‌متر، پرمصرف‌ترین نوع آنها است.

عموماً نوارهای آبیاری به‌صورت درزدار یا پلاک دار تولید می‌شوند. نوار تیپ پلاک دار حاوی قطره‌چکان (پلاک) است و در فواصل مشخصی نظیر ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی‌متر، پلاک‌ها (قطره‌چکان) قرار دارند. آبدهی هر پلاک معمولاً بین ۱.۲ تا ۶.۱۲ لیتر در ساعت و ضخامت نوارهای آبیاری پلاک دار بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میکرون و با فشار کاری بین ۰.۸ تا ۱ بار است.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار

اما نوار تیپ درزدار قطره‌چکان ندارد و به‌جای آن، مسیری زیگزاگ شکل (مانند زیپ) در کنار آن وجود دارد که باعث شکستن فشار آب می‌شود و قطرات از طریق درزها به بالای زمینه می‌رسند و به‌پای گیاهان می‌چکاند. این روش به‌عنوان (درز از بغل) نیز شناخته می‌شود.

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار

کاربردهای نوار تیپ

نوارهای آبیاری تیپ، یک راه‌حل عالی برای آبیاری گیاهان ردیفی و زراعی در کشاورزی هستند. این نوارها برای کشت‌های متراکم و ردیفی مانند گل‌کلم، کاهو، فلفل، پنبه، گندم، ذرت و حبوبات به کار می‌روند.

ازآنجایی‌که نوارهای تیپ در نزدیکی ریشه گیاه نصب می‌شوند و آب به میزان کافی به سطح خاک ارائه می‌شود تا عمق و مساحت کوچکی از خاک را مرطوب کند؛ این روش دسترسی بهینه‌ای به آب در محدوده ریشه گیاه می‌دهد.

نوارهای آبیاری تیپ به‌عنوان یک روش مؤثر در گلخانه‌ها هم استفاده می‌شوند. با نصب این نوارها نزدیک به گیاهان، آب به‌صورت مستقیم در محدوده ریشه گیاهان رها می‌شود و به خاک نفوذ می‌کند.

به‌طورکلی، خرید نوار تیپ مشهد یک وسیله کارآمد و مؤثر برای پخش آب به گیاهان در کشت‌های ردیفی و زراعی هستند. استفاده از این سیستم آبیاری می‌تواند به‌صرفه‌ترین و بهینه‌ترین راه برای ارائه آب به گیاهان باشد.

در پایان به انواع نوار تیپ پلاکدار تولیدی مجموعه پارس صنعت نگاهی می اندازیم.

خرید نوار تیپ مشهد

پارس صنعت یکی از معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده نوارهای آبیاری است که محصولات باکیفیت و با استانداردهای بالا را به مشتریان ارائه می‌کند. مجموعه ما توانایی ارسال نوار تیپ به سراسر کشور را دارد. شما می‌توانید سفارش خود را در سایت و یا تلفنی ثبت نموده تا دراسرع‌وقت محصول موردنظرتان ارسال شود.
کیفیت بالای محصولات پارس صنعت، تجربه طولانی و استفاده از تکنولوژی پیشرفته از مهم‌ترین دلایل خرید نوار تیپ مشهد از مجموعه ماست. در آخر، خرید انواع نوار تیپ‌ها از پارس صنعت می‌تواند انتخابی عالی برای زمین‌های کشاورزی شما باشد.

همچنین نوار تیپ‌ها از نظر متراژ و همچنین استفاده از یک فصل زراعی ( به شرط نترکیدن نوار) شامل گارانتی مجموعه پارس صنعت می‌شود. برای خرید نوار تیپ مشهد با کلیک بر روی «خرید نوار تیپ » از قیمت و مدل‌های آن دیدن نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *