تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید نوار تیپ یزد(انواع نوار تیپ در یزد)

نسرین نیک نژاد
2023-09-24
16:27
2 Responses
خرید نوار تیپ در یزد

خرید نوار تیپ یزد، یکی از اقدامات مهم کشاورزان این استان در سیستم آبیاری قطره‌ای است. این نوارها دارای کیفیت بالا و مرغوبی هستند و برای آبیاری در چند فصل زراعی بسیار مناسب هستند. ضخامت این نوار تیپ‌ها در حدود 120، 180 و 200 میکرون است و فاصله بین روزنه‌ها در آن 10، 20 و 30 سانتی‌متر تعبیه می‌شود. معمولاً با خرید نوار تیپ یزد، قابلیت آبدهی با میزان 2.5 لیتر در ساعت فراهم می‌شود. هر رول از این نوار تیپ دارای طول 1000 متر است.

برای آشنایی بیشتر با انواع نوار تیپ به ویدئوی زیر که توسط مجموعه پارس صنعت تهیه شده است، توجه نمایید.

انواع نوار تیپ در یزد

نوار تیپ آبیاری و خرید حضوری، این نوارها به 2 نوع پلاکدار و بغل دوخت تقسیم می‌شوند. که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

  • نوار تیپ بغل دوخت

خرید نوارتیپ کرمان

 

این نوع نوار تیپ آبیاری به مانند رول سفره‌ای است که از سمت عرض روی هم قرار می‌گیرد. طرف باز این نوار تیپ به صورت زیگزاگ دوخته می‌شود و به همین دلیل به نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت مصطلح است.

قیمت نوار تیپ درز دار

  • نوار تیپ پلاکدار 

نوار تیپ در زنجان

نوارهای تیپ پلاکدار نوع دیگری از خانواده آبیاری قطره‌ای هستند که در داخل لوله آن، دریپر یا قطره چکان‌هایی تعبیه شده است. نکته قابل توجه در مورد نوار پلاکدار این است که هرچه فاصله خروجی آب در آن کمتر باشد قیمت بالاتری دارد. به عبارت دیگر هزینه قطره چکان‌ها بر روی قیمت نوار پلاکدار تأثیر گذار است.

قیمت نوار تیپ پلاکدار

مشخصات فنی نوار تیپ

در ادامه به برخی از مشخصات فنی نوار تیپ می‌پردازیم.

نوع نوار تیپضخامت نوار تیپفاصله دریپرهافشار مجاز آب طول عمر زراعی
نوار تیپ پلاکدار۱۵۰ تا ۲۰۰ میکرون۱۰-۲۰-۳۰ سانتیمتر۰/۷ تا ۱ بار۲ تا ۳ فصل زراعی
نوار تیپ درزدار۱۵۰تا ۲۰۰ میکرون۱۰-۲۰-۳۰ سانتیمتر۰/۷ تا ۱ بار۱ فصل زراعی

مزایای نوار تیپ یزد

خرید نوار تیپ یزد برای سیستم آبیاری محصولات کشاورزی این منطقه، مزایای زیادی به همراه دارد. به طور مثال، نوار تیپ با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای، به طور مستقیم آب را به ریشه گیاهان تأمین می‌کند. این ابزار باعث صرفه‌جویی قابل‌توجه در مصرف آب می‌شود.

همچنین با ارائه آب به‌صورت قطره‌ای و مستقیم در نزدیکی ریشه گیاهان، این نعمت خدادادی به طور مؤثرتری جذب می‌شود و از تبخیر غیرضروری آن جلوگیری می‌شود. علاوه بر این، با خرید نوار تیپ یزد، آب تنها به محل رشد گیاهان هدایت می‌شود و به بقیه سطح خاک نمی‌رسد و باعث کاهش رشد علف‌های هرز می‌شود.

انواع نوار تیپ

خرید و قیمت نوار تیپ یزد

باتوجه‌به اینکه پارس صنعت به‌عنوان یک تولیدکننده مستقیم نوار تیپ فعالیت می‌کند و واسطه‌ای در فروش این محصول ندارد، می‌توان نتیجه گرفت که خرید انواع نوار تیپ از مجموعه ما می‌تواند یک گزینه مناسب و اقتصادی باشد؛ بنابراین، برای خرید بهتر می‌توانید با بررسی و مقایسه انواع نوار تیپ کشاورزی و مشاوره با کارشناسان ما، بهترین نوع نوار آبیاری را برای محصولات خود انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع نوار تیپ در یزد، بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.2]

مقالات مرتبط

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *