تهران، شادآباد

سبد خرید

پلی‌اتیلن 52511| گرانول 52511

نسرین نیک نژاد
2021-10-09
18:26
No Responses
خرید پلی اتیلن 52511

پارس صنعت در زمینه تامین پلیمر هیچگونه فعالیتی ندارد
(لطفا در این خصوص تماس نگیرید)

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر در تلگرام مراجعه نمایید.

https://t.me/Parsanat_Polymer

پلی‌اتیلن 52511

پلی‌اتیلن یکی از پلیمرهای پرمصرف در صنعت پتروشیمی می‌باشد. این محصول به شکل گرانول (دانه‌دانه) برای مصرف تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی تولید می‌شود. پلی‌اتیلن انواع مختلفی برای تولید محصولات پلاستیکی دارد.

به طور مثال LDPE به علت استحکام کم بسیار شکل پذیراست و برای انواع بسته بندی و بطری های فشرده  مورد استفاده قرار می گیرد. HDPE از استحکام بالاتری برخوردار است اما شکل پذیری آن کمتر است و برای محصولاتی که باید شکل خود را حفظ کنند مانند سطل زباله مفید است.
در این مقاله قصد داریم تا به بررسی پلی‌اتیلن و همچنین خرید پلی‌اتیلن 52511 بپردازیم.

 

پلی اتیلن

 

گرانول‌های پلی‌اتیلن چیست؟

گرانول‌های پلی‌اتیلن یک کالای همه‌کاره و ترموپلاستیک است که به طور گسترده در محصولات مصرفی و صنایع غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. گرانول‌های پلی‌اتیلن از طریق پلیمریزاسیون اتن ایجاد می‌شوند.پلی‌اتیلندر برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم هستند، ویژگی‌های این ماده شرایط  عایق بودن این ماده در برابر مواد شیمیایی و حتی الکتریسیته را فراهم کرده است.

گرانول HDPE، گرانول LDPE و گرانولLLDPE بیشترین کاربرد را در بین گرانول‌های پلی‌اتیلن دارند.

انواع گرانول‌های پلی‌اتیلن

گرانول پلی‌اتیلن به سه گروه عمده تقسیم می شوند:

  • پلی اتیلن سبک یا چگالی کم  (LDPE)
  •  پلی‌اتیلن سنگین یا چگالی بالا (HDPE)
  • وزن مولکولی فوق العاده بالا (UHMW-PE)

هرکدام از این گرانول‌ها کاربرد خاصی دارند.

برای مثال کیسه های پلاستیکی خرید از LDPE استفاده می شود. HDPE، برای لوله های تخلیه  فاضلاب و  UHMW-PE برای تجهیزات پزشکی.

به طور کلی، هرچه چگالی مواد بیشتر باشد، ساختار آن متبلورتر است.

گرانول

 

کاربردهای گرانول پلی‌اتیلن

نقطه ذوب  پلی‌اتیلن تقریباً 110 درجه سانتی گراد (230 درجه فارنهایت) است. کاربردهای اصلی  این پلیمر در  مواد بسته بندی، کیسه‌های زباله و مواد غذایی، عایق سیم و کابل،ساخت بطری‌ها، اسباب بازی‌ها و بسیاری لوازم پلاستیکی پرکاربرد در منزل می‌باشد.

ویژگی های گرانول پلی اتیلن

گرانول ‌های پلی‌اتیلن (PE) پلیمرهای ترموپلاستیک هستند، به این معنی که  با حرارت تشکیل شده و بدون از دست دادن خصوصیات ذاتی خود ذوب شوند. ترموپلاستیک‌ها از این نظر با ترموست ها که پس از سخت شدن دچار تغییر دائمی می شوند، تفاوت دارند. ترموپلاستیک ها عموماً به همین دلیل قابل بازیافت هستند.

مانند بسیاری از ترموپلاستیک ها ، رزین های پلی اتیلن نیز به راحتی رطوبت را جذب می کنند. آنها معمولاً قبل از قالب گیری تزریقی یا سایر فرآیندها به رژیم های مخصوص خشک شدن نیاز ندارند.

گرانول پلی‌اتیلن به صورت طبیعی معمولاً سفید یا سیاه است و وقتی به ابعاد بطری های شیر و موارد مشابه نازک می شود، شفاف می شود. تأمین کنندگان می توانند فرمولاسیون را برای افزایش مقاومت در برابر پارگی، شفافیت، شکل پذیری، چاپ پذیری و غیره ، در صورت نیاز متناسب با محصول مورد نظرتنظیم کنند.

گرانول پلی اتیلن

 

 

گریدهای مختلف گرانول پلی‌اتیلن سنگین (HDPE)

گرانول پلی اتیلن سنگین به گریدهای  مختلفی طبقه بندی می شود که بر اساس مصرف ماده مورد نظر به کار برده می شوند.

شما می‌توانید برای خرید انواع پلی‌اتیلن سنگین، خرید پلی‌اتیلن 52505UV، خرید پلی‌اتیلن 5030SA، خرید پلی‌اتیلن 2200J و خرید پلی‌اتیلن BL4 و BL3 بسیاری گریدهای دیگر پلی‌اتیلن سنگین با کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت تماس بگیرید و از محصولات باکیفیت برای محصولات خود بهره‌مند شوید.

پلی اتیلن 52511

پلی اتیلن 52511 یک کوپلیمر کم هزینه و با چگالی بالا (HDPE) است. انعطاف پذیری خوبی در دمای پایین دارد، عایق الکتریکی عالی و مقاومت شیمیایی  خوبی نیز از خودنشان می دهد. نفوذپذیری آن نسبت به رطوبت پایین است.  برای پردازش با قالب تزریق پلاستیک مناسب می باشد. در محصولاتی استفاده می شود که به تعادل خوبی بین خواص فیزیکی و انعطاف پذیری  نیاز دارند مانند اسباب بازی ها.

https://t.me/Parsanat_Polymer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *