به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: پمپ آپ گلخانه ای

چرا به پمپ مه پاش گلخانه‌ ای نیاز داریم؟

تنظیم دما و رطوبت یکی از عوامل مهم در رشد گیاهان در محیط گلخانه است. رطوبت باعث تازگی و سلامت گیاهان می‌شود و از طرفی در میزان رشد آنها بسیار تأثیر گذار است.

از آنجایی‌که محیط گلخانه‌ها بالخصوص گلخانه هیدروپونیک یک محیط کنترل شده است بنابر این؛ رطوبت در این فضا باید استاندارد باشد و دائماً بررسی شود.
رطوبت در گلخانه‌ها با استفاده از دستگاهی به مه پاش فراهم می‌شود. عملکرد این دستگاه با استفاده از ایجاد توسط پمپ مه پاش گلخانه به عنوان منبع اصلی این رطوبت‌رسانی به نازل‌های مه پاش می‌رسد.

مه پاش چیست ؟

مه‌پاش نوعی نازل است که برای آبیاری در گلخانه‌های معمولی و همچنین گلخانه‌های هیدروپونیک به کار برده می‌شود.
مه‌‌پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند. معمولاً مه‌پاش‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا فلزاتی مانند استیل ساخته می‌شوند که برای مرطوب نگه‌داشتن فضای گلخانه و آبیاری مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مه پاش 6 جهته به همراه شیر ضد چکه
مه پاش 6 جهته

برای آشنایی بیشتر با انواع مه پاش ویدئوی زیر که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است را ملاحظه نمایید.

پمپ مه پاش گلخانه چیست؟

پمپ مه پاش گلخانه که می‌توان عملکرد آن را با پمپ آب گلخانه تا حدودی یکسان دانست، برای ایجاد قطرات آب به صورت بسیار ریز استفاده می‌شود. پمپ مه پاش با استفاده از فشاری که در آن تولید می‌شود، قطرات آب را به شکل مه با اندازه میکرون تبدیل می‌کند.
پمپ مه پاش را می توان اولین قسمت دستگاه آبیاری در گلخانه دانست.

عملکرد پمپ مه پاش:

پمپ آب نیم اسب تکفاز پنتاکس pentax

در پمپ مه پاش گلخانه با استفاده از دستگاهی به نام الکتروموتور، پشت نازل مه پاش، آب را با فشار تولیدی 220 بار به داخل لوله های آبرسانی می رساند و سپس به شکل دانه های ریز خارج می شود.

دقت داشته باشید اگر فشار آب در پمپ مه پاش به اندازه کافی نباشد، آب به صورت قطره قطره از نازل خارج می شود و به جای رطوبت رسانی باعث خیس شدن محیط گلخانه می شود.

پمپ آب نیم اسب تکفاز پنتاکس pentax
پمپ

خرید پمپ مه پاش گلخانه:

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید پمپ مه پاش و یا لوازم و تجهیزات گلخانه هیدروپونیک را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.