به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید
لوگو پارس صنعت

تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید رطوبت ساز التراسونیک

رطوبت ساز التراسونیک یا بخار ساز التراسونیک؛ دستگاه‌هایی برای ایجاد رطوبت هوا هستند که شامل یک مخزن آب، بورد و مدارهای الکتریکی در آن وجود دارد. برخورد ذرات آب بر پایه امواج فراصوت به مدارهای الکتریکی، مولکول‌های آب را به‌صورت بسیار ریز در هوا پخش می‌کند.

اکثر رطوبت سازهای التراسونیک با کمک یک  منبع تغذیه و مخزن آب‌کار می‌کنند  و به کمک همین قطعات به افزایش رطوبت هوا کمک می‌کنند.

با خرید دستگاه رطوبت ساز التراسونیک پارس صنعت می‌توانید به افزایش رطوبت و خنکی در محیط‌های سربسته با استفاده از حداقل انرژی برق کمک کنید.

نام دستگاهامتیازمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

45 مترمکعب

3 ساعت

رطوبت ساز التراسونیک 4800⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

360 مترمکعب

2 ساعت

رطوبت ساز التراسونیک 400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️30 مترمکعب

3 ساعت

رطوبت ساز التراسونیک 8300⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

623 مترمکعب

2 ساعت

رطوبت ساز التراسونیک 6600⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

495 مترمکعب

2 ساعت

رطوبت ساز التراسونیک 5400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک1200⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

90 متر مکعب

3 ساعت

دانلود کاتالوگ رطوبت ساز های التراسونیک

رطوبت ساز التراسونیک چیست؟ [رطوبت ساز پارس صنعت]

افزودن رطوبت به هوا، کیفیت هوای فضاهای بسته مانند خانه را بسیار بهبود می‌بخشد و می‌تواند اثرات مثبت قابل‌توجهی بر سلامت جسمی و روانی افراد داشته باشد که با کمک یک رطوبت ساز میسر می‌شود.

رطوبت ساز اولتراسونیک یا مه ساز التراسونیک دستگاهی هست که با نیروی الکتریکی، مه تولید می‌کنند. انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد، از جمله مدل‌های خانگی و صنعتی. اکثر رطوبت سازها با کمک یک  منبع تغذیه و مخزن آب‌کار می‌کنند  و به کمک همین قطعات به افزایش رطوبت هوا کمک می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با این محصول می‌توانید به مقاله  رطوبت ساز چیست مراجعه نمایید.

رطوبت ساز التراسونیک چگونه کار می‌کند؟

بخار ساز اولتراسونیک وسیله‌ای است که به افزایش رطوبت در هوا کمک می‌کند و این کار را با استفاده از یک دیافراگم فلزی یا سرامیکی انجام می‌دهد. این دیافراگرام با فرکانس‌های صوتی بالا در داخل یک مخزن آب می‌لرزد.
با ارتعاش دیافراگم، قطرات آب به‌صورت بسیار ریز در بخار ساز التراسونیک تولید می‌شود و یک پنکه این قطرات را به فضای بیرون می‌رساند. قطرات آب خارج شده  از دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک به سرعت تبخیر می‌شوند و موجب افزایش رطوبت هوا می‌شود.
شما می‌توانید دستگاه رطوبت‌ساز اولتراسونیک (مه ساز التراسونیک) را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از شرکت پارس صنعت خریداری نمایید و دراسرع‌وقت آن را تحویل بگیرید.

آخرین مقالات رطوبت ساز های التراسونیک

Blog

دستگاه رطوبت ساز التراسونیک صنعتی پارس صنعت 

اگر بخواهیم رطوبت ساز صنعتی التراسونیک را برش عرضی دهیم، از دو بخش داخلی تشکیل شده است.

در یک قسمت از دستگاه، مخزن اولیه آب قرار دارد که یک شناور در درون آن میزان آب را نشان می‌دهد.

در نیمه دوم، مخزن به دو قسمت دیگر تقسیم می‌شود؛ در نیمه بالا، مخزن ثانویه و در نیمه پایین قسمت بورد و مدارهای الکتریکی دستگاه وجود دارد.

عملکرد مخزن ثانویه به این صورت است که باتوجه‌به پیزوهایی که در آن قرار دارد، هنگام رسیدن جریان الکتریسیته به آن باعث ریزشدن مولکول‌های آب می‌شود. پس از پودر شدن مولکول‌ها، ذرات ریز آب از لوله خروجی دستگاه خارج می‌شوند.

نحوه نگهداری از رطوبت ساز التراسونیک صنعتی و خانگی

رطوبت ساز اولتراسونیک  مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری برای افزایش طول عمر آن و کارایی بهتر، نیاز به رعایت نکاتی دارد:

1. بهتر است برای دستگاه بخار ساز التراسونیک از آب تصفیه شده استفاده کنید، در غیر این صورت رطوبت ساز را هر ماه تمیز کنید تا پیزوهای آن رسوب نگیرد.

2. آب در مخزن ثانویه نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد؛ زیرا باعث آسیب به دستگاه می‌شود.

3. برق دستگاه نباید فرکانس بالایی داشته باشد؛ زیرا باعث شوک به پیزوها می‌شود.

نکته مهم: بهتر است در محیط‌هایی مانند گلخانه‌ها که کنترل رطوبت لازم و ضروری است از تابلو فرمان گلخانه به‌عنوان مکملی برای رطوبت ساز استفاده کنید تا میزان رطوبت مجاز را کنترل کند.

5مزیت خرید رطوبت ساز اولتراسونیک

زمانی‌که افراد در هوای خشک، علائم تنفسی بدی را تجربه می‌کنند. 
از طرفی دیگر، افراد در ماه‌های سرد برخی از انواع دستگاه‌های گرمایشی می تواند هوای داخل خانه را خشک کنند که خرید مه پاش اولتراسونیک می تواند بسیار مفید باشد.

مزایای خرید دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک شامل موارد زیر است:

1.پیشگیری از آنفولانزا
یکی از مهم‌ترین مزایای رطوبت ساز اولتراسونیک، کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا  و بیماری‌های مسری مانند کرونا است زیرا رطوبت بالای 40 درصد ذرات ویروس را غیرفعال می‌کند و احتمال عفونی بودن آنها را بسیار کمتر می‌کند.

2 . کاهش علائم تنفسی (سرفه و آسم)
هوای خشک باعث سرفه خشک و آسم در افراد شود. افزودن رطوبت به هوا می‌تواند هوای تازه و  بیشتری را وارد مجاری تنفسی کند که باعث مرطوب شدن گلو  و بهترشدن تنگی نفس و سرفه می‌شود.

3.رشد بهتر گیاهان آپارتمانی
همه گیاهان آپارتمانی دوستدار رطوبت هستند زیرا باعث سرزنده‌تر شدن آنها می‌شود. با خرید یک مه ساز اولتراسونیک می‌توانید هوای بهتری را برای گیاهانتان فراهم کنید.

4. تصفیه هوا
دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک با واردکردن هوای تازه باعث حذف آلاینده‌ها در فضای سربسته می‌شود. با خرید مه ساز اولتراسونیک شما می‌توانید علاوه بر هوای مرطوب یک هوای پاک و تمیز هم داشته باشید.

قیمت رطوبت ساز اولتراسونیک 

قیمت دستگاه رطوبت ساز اولتراسونیک بر اساس نوع آن معین می‌شود مثلا قیمت رطوبت ساز التراسونیک صنعتی که برای استفاده در گلخانه های بزرگ کاربرد دارد، گران‌تر است. برای اطلاع از قیمت هر دستگاه باتوجه‌به کاربرد موردنظر آن، ابتدا دستگاه را انتخاب کرده و سپس از قیمت آن مطلع شوید. با خرید رطوبت سازهای اولتراسونیک می‌توانید مزایای زیادی را برای خانه و خانواده‌تان به ارمغان بیاورید؛ در واقع هزینه این رطوبت ساز در مقابل فوایدش بسیار ناچیز است.

فراصوت بودن دستگاه رطوبت ساز التراسونیک، وجه ممیزی این وسیله در میان مه سازهاست. ترکیب امواج التراسونیک با قطرات آب منجر به ساخت پدیده مصنوعی مه می‌شود که هم برای رطوبت‌رسانی مؤثر است و هم خنک‌سازی.

یکی از تفاوت‌های مهم در مقایسه با این دو دستگاه، نحوه تولید بخار آب است. بر خلاف بخارسازها که آب را برای تولید بخار می‌جوشانند، رطوبت سازهای التراسونیک عنصر گرمایشی ندارند و نوعی رطوبت ساز مه سرد به‌حساب می‌آیند.

یک رطوبت ساز التراسونیک با ارتعاش یک دیافراگم فلزی و با سرعت صوتی، قطرات آب بسیار ریز ایجاد می‌کند. سپس این قطرات از دستگاه خارج می‌شوند و به داخل اتاق می‌روند و باعث افزایش سطح رطوبت و احساس خنکی می‌شود.

بله

پارس صنعت این امکان را برای شما فراهم کرده است که با پرداخت درصدی از تمام فاکتور میتوانید سفارش خودرا ثبت کرده و بعد از تحویل کالا، مابقی هزینه را پرداخت کنید.در نظر داشته باشید پرداخت در محل فقط برای  تهران و حومه می باشد.