به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

لیست قیمت انوع دستگاه مه پاش همراه با تجهیزات و تیم نصب حرفه ای

نازل های مه پاش10/000 تا 150/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
پکیج مه پاش خانگی450/000 تا 4/000/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
پکیج مه پاش رستورانی و فضای باز16/000/000 تا 100/000/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
پکیج مه پاش خطوط خوراک گاوداری50/000/000 تا 300/000/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
پکیج مه پاش سالن استراحت گاوداری100/000/000 تا 2/000/000/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
پکیج مه پاش مرغداری50/000/000 تا 300/000/000 تومان⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
 پکیج مه پاش گلخانه ای

20/000/000 تا 300/000/000 تومان

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

02166781912

مشاوره تلفنی

مه پاش یکی از لوازم مهم و کارآمد برای آبیاری، رطوبت رسانی و خنک کردن محیطهای سربسته و باز است.مه پاش ها از جنس فلز یا پلی اتیلن سخت و در مدلهای تک نازله، ۴ نازله و ۶نازله ساخته می شوند.

از مه پاش‌ها در مکان‌های مختلفی مانند مرغداری‌ها، گاوداری‌ها، گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک، سالن‌های کشت قارچ، رستوران‌ها و بسیاری محیطهای دیگر در فصول گرم برای خنک کردن هوا، رطوبت رسانی، از بین بردن گرد و غبار و دور کردن حشرات موذی استفاده می‌کنند.در ادامه اگر نیاز به بررسی جزئیات و تاریخچه مه پاش دارید میتوانید به مقاله مه پاش چیست؟ پارس صنعت مراجعه کنید.

 از موارد استفاده از مه پاش که در دو سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده است، کاربرد آنها برای ضدعفونی‌کردن است. معمولاً مه پاش‌ها را در تونل‌هایی تعبیه می‌کنند و باتوجه‌به سنسوری که در آن قسمت قرار دارد، به‌محض ورود شخص، این دستگاه‌های مه پاش شروع به اسپری مواد ضدعفونی می‌کنند.

همچنین یکی دیگر از کاربردمه پاش‌ها، برای ایجاد جلوه‌های بصری جذاب است که معمولاً در بدو ورود به تالارها، هتل‌ها، رستوران‌ها قرار می‌گیرد.

آخرین مقالات آموزشی مه پاش

Blog

استفاده از مه‌پاش‌ها (Fogger System) یکی از روش‌های خنک‌کردن هوا و افزایش رطوبت در محیط‌های بسته و باز است که از چند سال قبل، استفاده از آنها بسیار باب شده است. این دستگاه‌ها با استفاده از آب و فشار هوا، ذرات ریز آبی را در محیط پخش می‌کنند که علاوه بر خنک‌کردن هوا و افزایش رطوبت، مزایای دیگری هم دارند.

مزیت ‌های مه پاش

استفاده از مه‌پاش‌ها در محیط‌های مختلف، مزایای زیادی دارد. این دستگاه‌ها می‌توانند در وهله اول به کاهش دما و افزایش رطوبت هوا کمک می‌کنند، اما مزیت‌های مه‌پاش به این دو مورد ختم نمی‌شود. در ادامه به برخی دیگر از مزایای استفاده از این دستگاه می‌پردازیم:

  • آبیاری گیاهان
  • کاهش گردوغبار
  • حذف بوهای نامطبوع

 

آبیاری گیاهان

استفاده از مه پاش برای گیاهان می‌تواند باعث افزایش رطوبت و بهبود رشد آنها ‌شود و باعث کاهش مصرف آب برای آبیاری گیاهان شود.

کاهش گردوغبار

استفاده از مه‌پاش‌ها در صنایع ساختمانی، راه‌سازی و یا معادن، می‌تواند به کاهش غلظت گردوغبار در هوا کمک زیادی کند.

حذف بوهای نامطبوع

معمولاً در مرغداری‌ها، بوی فضولات و یا پرهای مرغ وقتی درهم‌آمیخته می‌شود، بسیار نامطبوع و غیرقابل‌تحمل مس شود. در چنین شرایطی استفاده از مه پاش می‌تواند یک راهکار عالی برای ازبین‌بردن بوهای نامطبوع باشد که در کنار مولکول‌های آب، می‌توان از مواد خوشبوکننده نیز استفاده کرد.

مکانیزم عملکرد مه پاش

مکانیزم عملکرد مه پاش به این  صورت است که آب از محل ورودی مانند مخزن یا شیر آب شهری وارد سیستم فیلتراسیون وارد می‌شود. بعد از فیلتراسیون، آب ذخیره شده بسته به محلی که قرار است استفاده کنیم، در برخی مواقع از سختی‌گیرهایی نیز عبور داده می‌شود تا ذرات ریز دیگری که توسط سیستم فیلتراسیون جدا نشده است،  از آب درون سیستم مه پاش خارج شود.

پس از فیلتراسیون کامل آب، با کمک پمپ در سیستم پرفشار، جریان آب را از لوله‌ها، زانویی‌ها،  انشعاب‌ها عبور داده و در آخر به پایه نازل و نازل  مه‌پاش می‌رسانیم. در این مرحله آب به‌صورت ذرات بسیار ریز و پودر مانند خارج می‌شود.

همچنین تجهیزات دیگری که در سیستم مه پاش قرار دارد، تابلو برق است. تابلو برق یا تابلو فرمان، وظیفه کنترل میزان برق ورودی را به سیستم مه پاش دارد. یکی از وظایف اصلی آن تنظیم‌کردن تایمر مه‌پاش‌ها برای قطع و وصل‌شدن جریان مه‌پاشی و همچنین باز و بسته‌شدن شیرهای برقی در این سیستم است.

علاوه بر این ما برای افزایش عملکرد مکانیزم یک سیستم مه پاش، به مکانی که قصد داریم تجهیزات مه پاش در آنجا نصب شود نیز باید دقت کنیم. به طور مثال برای نصب پمپ‌ها، حتماً باید از ضربه‌گیر استفاده کنیم و یا لوله‌ها را باید از محل‌های مناسبی عبور داده شوند و برای محکم کردن آنها بهتر است  از سیم‌های بکسل استفاده شود.

نام مه پاش در تجهیزات گلخانه هیدروپونیک در کنار لوله‌های آبیاری عجین شده است. از نام مه پاش پیداست که عملکردش با پاشیدن مه و آب، همراه است. مه پاش و لوله‌های آبیاری در گلخانه علوفه هیدروپونیک دو یار جدایی ناپذیر هم هستند که مکمل یکدیگرند.

دسته بندی مه پاش ها از نظر محیط و محل نصب

مه پاش‌ها بر اساس نوع کاربرد و محل نصب، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از دسته‌بندی‌های مه پاش‌ها بر اساس محیط و محل نصب عبارت‌اند از:

1. مه‌پاش خانگی(Home fogger)

این نوع مه‌پاش‌ها برای استفاده در منازل، آپارتمان‌ها، تراس‌ها و فضاهای باز کوچک مناسب هستند. این دستگاه‌ها معمولاً دارای ظرفیت کمی برای ذخیره آب هستند و باتوجه‌به محدودیت فضا ، مناسب استفاده در محیط‌های کوچکی مانند باغچه‌ها و روف‌گاردن‌ها هم هستند.
پارس صنعت مه‌پاش‌های خانگی را باتوجه‌به درنظرگرفتن هزینه پایین و مکان‌های کوچک و همچنین استفاده تمامی افراد از این محصول به دو بخش تقسیم کرده است:

مه پاش بدون پمپ

مه پاش بدون پمپ، آب بدن نیاز به پمپ و با فشار آب شهری در داخل سیستم مه پاش جاری می‌شود.

مه پاش با پمپ

مه پاش با پمپ قادر به پخش‌کردن آب با فشار شهری نیست، بلکه برای عملکرد سیستم مه‌پاش به پمپ نیاز دارد.

2. مه پاش گلخانه ای

مه پاش گلخانه‌ای (Greenhouse fogger) نوع دیگری از مه پاشها است که برای کنترل دما و رطوبت در گلخانه‌ها استفاده می‌شود. گلخانه‌ها به دلیل ساختار شیشه‌ای و پلاستیکی آن‌ها، به سرعت گرم می‌شوند و این موضوع می‌تواند باعث خشک‌شدن گیاهان شود. همچنین، در گلخانه‌ها باتوجه‌به نیاز گیاهان به رطوبت بالا، می‌توان از مه‌پاش‌های گلخانه‌ای برای افزایش رطوبت هوا استفاده کرد.

مه‌پاش گلخانه‌ای دارای نازل‌هایی است (نازل مه پاش)که قطرات آب را با دانه‌های بزرگ‌تری در فضا منتشر می‌کنند و باعث آبیاری گیاهان می شوند. مه‌پاش‌ها به کاهش مصرف آب در مقایسه با روشهای سنتی آبیاری، کمک زیادی می کنند. استفاده از این نوع مه پاش می‌تواند به صرفه‌ترین روش آبیاری در گلخانه‌ها باشد.

3. مه پاش فضای باز

مه پاش فضای باز (Outdoor fogger)، معمولاً مانند پارک‌ها، فضاهای ورزشی، رستوران‌ها و همچنین در محیط‌هایی که نیاز به خنک‌کردن هوا دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرد.مه پاش فضای باز دارای پمپهای فشارقوی هستند که ذرات آب را به‌صورت بسیار ریز و بدون اثری از خیس‌کنندگی در فضا پخش می‌کند.
باتوجه‌به این که این نوع مه‌پاش در فضای باز نصب می‌شود، هوای خنک‌تر به‌راحتی به سمت مردم هدایت می‌شود و این ویژگی به‌خصوص در روز‌های گرم و آفتابی می‌تواند برای سلامتی و راحتی افراد بسیار مفید باشد.

مه پاش فضای باز در فصل تابستان و گاهی اوقات پاییز بیشترین استفاده را دارد و مجموعه پارس صنعت، این نوع مه پاش را در انواع مه پاش کافی شاپ، مغازه، رستورانی در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است.
یکی از مزیت‌های خرید مه‌پاش فضای باز در مجموعه پارس صنعت، امکان سفارش این دستگاه با 10 -20-30-40 نازل و با بازه قیمتی بین 18 میلیون تا 50 میلیون است.

4. مه ‌پاش مرغداری

مه‌پاش مرغداری (Poultry fogger) که برای پخش‌کردن محلول‌های ضدعفونی و آب در سوله‌های مرغداری استفاده می‌شود. در این خصوص میتوان به پروژه تونل ضد عفونی حلبچه عراق توسط  تیم پارس صنعت اشاره کرد. استفاده از مه‌پاش در مرغداری‌ها، یک روش بهداشتی برای کنترل عفونت‌ها و بیماری‌ها در این فضا است. همچنین یک راه‌حل عالی برای خنک‌کردن محیط مرغداری با حداقل انرژی مصرفی آب و برق قلمداد می‌شود.

5. مه‌ پاش گاوداری

مه پاش گاوداری(Cattle fogger) برای تأمین رطوبت و خنک‌کردن محیط در دامداری‌ها استفاده می‌شود. این وسیله معمولاً شامل یک سیستم پمپاژ آب، لوله‌ها و نازل‌ها است که آب را به‌صورت مه بسیار ریزی توزیع می‌کند.
با استفاده از مه‌پاش گاوداری می‌توان ذرات آلوده در هوا را کاهش داد و به بهبود کیفیت هوا در گاوداری‌ها کمک کرد. همچنین این نوع مه‌پاش می‌تواند به کاهش استرس گرمایی در گاوها کمک کند و از مشکلاتی که برای سلامتی آنها پیش می‌آید، جلوگیری کند.از نمونه های نصب شده مه پاش گاوداری توسط شرکت پارس صنعت میتوان به سیستم ضدعفونی گاوداری شهر سلیمانیه عراق اشاره کرد که با کلیک روی متن میتوانید جزئیات پروژه را مطلع شوید.

 


6-مه پاش برای کنترل گردوغبار

از مه‌پاش، می‌توان برای دورکردن گردوغبار از روی جاده‌ها، معابر، محوطه‌های ساختمانی، معادن و محیط‌های صنعتی نیز استفاده کرد. برای مثال، در معادن و کارخانه‌ها، استفاده از مه‌پاش برای کنترل گردوغبار تولید شده از فرایندهای صنعتی، به‌عنوان یک روش کارآمد و مؤثر برای حفظ سلامت کارکنان و کاهش آلودگی هوا بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد.
همچنین، در بسیاری از شهرها و روستاها از مه‌پاش برای پاشیدن آب به‌صورت ذرات ریز مه برای کنترل گردوغبار و حفظ رطوبت خاک استفاده می‌کنند. استفاده از مه‌پاش برای کنترل گردوغبار، به‌عنوان یک روش کارآمد و اقتصادی برای حفظ سلامت محیط‌زیست و کاهش آلودگی هوا است.


7-مه پاش برای حذف بوی بد

استفاده از مه‌پاش برای حذف بوی بد، یکی از کاربردهای جالب و کارآمد بر روی مناطقی که بوی بد از آنها منتشر می‌شود، است. عملکرد این دستگاه در چنین شرایطی به این صورت است که می‌توان از محلول‌هایی مانند اسانس‌ها، عصاره‌های گیاهی، مواد خوشبوکننده و غیره برای حذف بوی بد، استفاده کرد.
معمولاً محلول‌های خوشبوکننده را در آب حل می‌کنند تا غلظت آنها کم شود و سپس به‌صورت ذرات ریز مه بر روی مناطق موردنظر پخش می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، اسانس‌هایی مانند اسانس نعناع، لیمو، گل محمدی و غیره، به دلیل داشتن خواص ضد بویایی، می‌توانند برای حذف بوی بد استفاده شوند. همچنین، مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن و کلر نیز به‌عنوان مواد ضدعفونی‌کننده، از مواد پر مصرف برای این نوع مه‌پاش‌ها هستند.

 

8.مه‌پاش صنعتی

مه‌پاش صنعتی یک دستگاه است که برای پخش ذرات آب یا محلول‌های شیمیایی در صنایع مختلفی مانند نساجی، کاغذسازی، راهسازی، ساختمانی و معادن استفاده می شود. این دستگاه قادر است به‌صورت پراکنده و همگن، آب یا محلول‌های شیمیایی را در فضاهای گسترده پخش کند.

مه‌پاش صنعتی معمولاً برای جلوگیری از گردوغبار و ازبین‌بردن ریزگردها در هوای محیط‌های صنعتی به کاربرده می‌شوند.

 

بررسی مه پاش از نظر فشار بار

کارشناسان فنی مجموعه پارس صنعت باتوجه‌به کارایی مه‌پاش‌ها، آنها را به دودسته پر فشار و کم‌فشار تقسیم می‌کنند که در ادامه شما خریداران را با آنها آشنا می‌کنیم.


مه‌پاش پر فشار

مه‌پاش پر فشار با کمک پمپ‌های فشارقوی، ذرات آب را به‌صورت مه بسیار ریز پخش می‌کنند. از مه پاش پرفشار برای مناطقی که تنها نیاز به رطوبت‌رسانی و یا خنک‌کردن محیط بدون رد خیسی وجود دارد، استفاده می‌شود.
از مه‌پاش‌های پرفشار در مرغداری‌ها، رستوران‌ها و یا گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک برای محصولاتی مانند خیار، گوجه‌فرنگی، فلفل‌دلمه‌ای و یا گل‌های زینتی استفاده می‌کنند که نیازی به آبیاری زیاد و اثر خیس شدن بر روی گیاهان ندارد، به کار برده می‌شود.
پکیج‌های مه پاش رستورانی، مه پاش مرغداری، مه پاش دامداری و مه پاش گلخانه‌ای نمونه‌های متداول از مه پاش های پرفشار هستند.


مه پاش کم فشار

مه‌پاش کم فشار یکی از انواع مه پاشها است که بدون نیاز به پمپ و با فشار کم‌کار می‌کند. این دستگاه قادر است با فشار آب شهری به‌راحتی کار کند و برای محیط‌های کوچک و فضاهای خانگی، بهترین گزینه است.
از مه‌ پاش کم فشار در مصارف خانگی مانند تراس‌ها، باغچه‌ها، بالکن‌ها، روف‌گاردن و آبیاری گیاهان آپارتمانی استفاده می‌کنند. همچنین از مه پاش کم فشار برای مناطقی که نیاز به ضدعفونی‌کردن مانند سالن‌های ورودی مرغداری‌ها و دامداری‌ها دارد و همچنین سالن‌های شیردوشی و فری استال‌های دامداری نیز به کار می‌برند.

تونل ضدعفونی |دستگاه مه پاش تونل ضدعفونی در چند سال اخیر و...
چند سالیست که با فراگیرشدن تمایل افراد به پرورش گیاهان آپارتمانی و...
مه پاش گلخانه های عمودی و طبقاتی گلخانه‌های عمودی و طبقاتی برای...
دستگاه مه پاش سالن قارچ مه پاش قارچ  از انواع مه پاش...
مه پاش باغ و ویلا باغچه‌ها، زمین‌های بازی، آلاچیق از قسمت‌های مختلف...
مه پاش گلخانه های آپارتمانی و زینتی همه ما می‌دانیم که گیاهان...
مه پاش تونل های ضدعفونی گاوداری  یکی از روش‌های مفید در حفظ...
مه پاش سالنهای شیردوشی گاوداری محصولات لبنی گاوها از پرمصرف‌ترین محصولات حیوانی...
مه پاش اتاق استراحت گاوداری[فری استال] گاوداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنایع...
مه پاش خوراک دهی گاوداری یا آخور گاوداری یکی از موارد مهمی...
سیستم مه‌پاش، همان‌طور که از نامش پیداست، از طریق تجهیزاتی، قطرات ریز...
یکی از تجهیزاتی که در فصل گرما برای خنک‌سازی محیط‌های باز مورداستفاده...
کشت گلخانه‌ای روش منحصربه‌فردی  است که محصولات کشاورزی را در ساختارهای محافظت...
مه پاش‌ها نقش مهمی را در گلخانه‌ها دارند؛ این وسیله پرکاربرد برای...
مشاهده لیست قیمت مه پاش ها آدرس دفتر مرکزی فروش مه پاش...
مه پاش چیست؟ دستگاه مه پاش برای رطوبت‌رسانی و خنک‌کردن محیط‌های مختلف...
دستگاه مه پاش برای ایجاد مه و رطوبت به کار برده می‌شود؛...
رطوبت سازهای خانگی، هوای تازه و رطوبت را به فضای خانه شما...
یکی از تجهیزات لازم برای نصب مه پاش، لوله‌های پلی‌اتیلنی هستند که...
طرز کار و عملکرد سیستم مه پاش (fogger): به‌طورکلی مه پاش‌ها برای...