به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

قیمت مه پاش گلخانه؛ مه پاش برای انواع گلخانه ها[ارزان]✔️

مه پاش‌های گلخانه‌ای می‌توانند با ازبین‌بردن آفات و ایجاد میزان مناسب رطوبت به شما در حفظ محیطی مساعد برای گیاهان کمک زیادی کنند؛ ازآنجایی‌که آب کشش سطحی بالایی دارد، به‌صورت قطره‌قطره روی برگ‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل مه‌ پاش گلخانه‌ای یک دستگاه برای آبیاری و رطوبت‌رسانی است زیرا از تجمع آب و همچنین عدم توزیع نامناسب آن جلوگیری می‌کند.

آخرین مقالات

به‌طورکلی مه پاش‌ها برای خنک‌سازی و رطوبت‌رسانی به محیط به کار برده می‌شوند. عملکرد مه پاش ها با کمک یک پمپ شروع می‌شود که آب را با فشار وارد لوله‌های آبیاری میی کند. پس از عبور آب از لوله‌ها، نوبت به نازل مه پاش می‌رسد که ذرات آب را به‌صورت مه در هوا پخش می‌کند.

کاربرد مه پاش گلخانه‌ ای

کاربرد مه پاش گلخانه‌ای بر دونوع است:

کاربرد اول: برای کاهش گرمایی است که به طور طبیعی بر اثر فتوسنتز در گلخانه ایجاد می‌شود. کاربرد دوم: این مه پاش‌ها به علت دبی بالایی که دارند، برای آبیاری نیز به کار برده می‌شود؛ به همین علت به این مه پاش‌ها اسپریر (sprayer) نیز می‌گویند.

روش‌ آبیاری با مه پاش گلخانه‌ای، با استفاده از سیستم مه پاش باعث  هدررفت کمتر آب و همچنین کم کردن هزینه نیروی کار می‌شود. در روش‌های مدرن از لوله‌هایی که از یک مخزن نشئت می‌گیرند، استفاده می‌کنند. در طول مسیر لوله‌ها به‌صورت خطی، مه پاش‌هایی تعبیه شده است. آب پس از رسیدن به مه پاش‌ها از طریق نازل‌های آن پخش می‌شود.

مزایای استفاده از مه پاش گلخانه‌ ای

راه‌های زیادی برای آبیاری زمین‌ها با هدررفتن کم یا بدون هدررفتن آب وجود دارد. مه پاش گلخانه ای بر اساس میزان محصول، زهکشی خاک و مساحت زمین طراحی می‌شود.

ازآنجایی‌که مه پاش گلخانه‌ای  از لوله‌هایی تشکیل شده‌اند که دارای مه پاش‌هایی هستند،  می‌توان  آنها در بالا یا روی سطح خاک قرارداد تا به‌آرامی آب را به داخل خاک اسپری کند.

اگر بخواهیم خلاصه‌ای از مزایای مه پاش گلخانه‌ای نام ببریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آب کمتری نسبت به سایر سیستم‌ها مصرف می‌شود.
  2. از فرسایش خاک و خشک‌شدن آن جلوگیری می‌کند.
  3. جریان مداوم آب موجب نفوذ به عمق خاک و ریشه‌ها می‌شود.

معرفی پکیج مه پاش گلخانه‌ای پارس صنعت:

مه پاش گلخانه‌ای از نوع مه پاش های پلیمری هستند و معمولاً برای آبیاری استفاده می‌شوند زیرا دبی خروجی آنها بسیار زیاد است.

میزان خروج آب از هر نازل مه پاش گلخانه‌ای در طول یک ساعت برابر با 5 -6 لیتر تا 35 لیتر است.

مه پاش گلخانه‌ای پارس صنعت برای آبیاری باغ‌ها، گلخانه‌های هیدروپونیک و معمولی به کار برده می‌شوند. آبیاری با استفاده از این نوع مه پاش ها می‌تواند هم به‌صورت قطره‌ای و هم به‌صورت بارانی (فواره‌ای) باشد.

مه پاش گلخانه‌ای فضای 30 × 30، 40×40  تا 60× 60 را پوشش‌دهی می‌کنند. پمپ مه پاش گلخانه‌ای مدل گریزازمرکز است که هد (میزان پرتاب آب) بسیار بالایی دارد، برخلاف پمپ پیستونی در مه پاش رستورانی و پمپ دیافراگمی در مه پاش خانگی.

خرید پکیج مه پاش گلخانه‌ای

شما می‌توانید باتوجه‌به متراژ مورد نظرتان، اقدام به خرید پکیج مه پاش خانگی مورد نظرتان از شرکت پارس صنعت نمایید، پکیج‌ها به‌صورت مه پاش‌های تک نازل، 4 نازله طراحی شده است که هر پکیج باتوجه‌به متراژ لوله، تعداد مناسب لوازم موردنیاز در آن قرار دارد.

شما می‌توانید با انتخاب هر مدل از پکیج‌های مه پاش گلخانه‌ای، پکیج مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.

برای خنک سازی بهتر است از  مه پاش گلخانه تک نازله استفاده شود زیرا میزان خیسی آب با این مدل مه پاش کمتر است و مصرف آب نیز به مراتب کاهش می‌یابد.

برای گلخانه‌های هیدروپونیک یا عمودی بهتر است از مه پاش‌های گلخانه استیل و تک نازله استفاده شود.

برای گلخانه‌های عمودی مانند هیدروپونیک که نیاز به آبیاری زیادی نیست، باید از مه پاش چهار جهته استفاده کرد.  زیرا این مه پاش‌ها دارای دبی پایینی هستند.

بله. شما می‌توانید نازل و پمپ‌ها را تغییر دهید و این تغییرات در گلخانه به محصولی که کشت می‌کنید و آبی که در طول شبانه‌روز استفاده می‌کنید نیز بستگی دارد.

بله شما می‌توانید سفارش‌های خود را به کارشناسان پارس صنعت ارجاع دهید تا آنها بر اساس نیازتان پکیج مه پاش را طراحی کنند.