تهران، شادآباد

سبد خرید

سیستم مه پاش خانگی اقتصادی[با پمپ و بدون پمپ]

دستگاه مه پاش خانگی (Home fogger) می‌تواند در فصل تابستان باعث خنک‌کردن و رطوبت‌رسانی فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم مه پاش‌ خانگی با فشار آب شهری هم می‌تواند کار‌کند البته هر چه فشار آب قوی تر باشد میزان پراکنش قطرات خارج شده از آن بیشتر است و در این نوع مه پاش‌ها نیازی به پمپ نیست. از مه پاش‌ خانگی در حیاط خانه، روف‌گاردن‌ها، باغ و تراس استفاده می‌کنند.

برای انتخاب بهترین مه‌ پاش خانگی اقتصادی ابتدا باید نوع کاربری آن را مشخص کنید. به‌عنوان‌مثال، قصد دارید گیاهان را آبیاری کنید، یا از آن برای خنک‌سازی و رطوبت‌رسانی استفاده کنید؟ در ادامه به انواع مه‌پاش خانگی با پمپ و بدون پمپ، مزایا و نحوه نصب آن می‌پردازیم.

قبل از مطالعه متن، برای آشنایی بیشتر با پکیج مه پاش خانگی به ویدئوی زیر توجه کنید.

طرز کار مه پاش های خانگی ارزان

سیستم‌های مه ‌پاش خانگی راه‌حل مناسبی برای کنترل خنک کردن و رطوبت رسانی هستند و می‌توان در آنها از نازل‌های مه‌پاش با اندازه‌های مختلف استفاده کرد. به طور تقریبی،تنها 4 لیتر آب در هر نازل مه‌پاش برای ایجاد مه‌پاشی مؤثر به مدت یک ساعت موردنیاز است.

یک دستگاه مه‌ پاش خانگی می‌تواند گرمای هوای بیرون از منازل را به هوایی خنک و دلچسب تبدیل کند. کاربران مه‌ پاش خانگی می‌توانند این وسیله را در حیاط‌خلوت، پاسیو، محوطه استخر و حیاط خانه‌های خود استفاده می‌کنند. البته از این سیستم در رستوران‌ها، استراحتگاه‌ها، انبارها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

سیستم‌های مه ‌پاش خانگی ارزان فرایند خنک‌سازی را با کمک فرایند فیزیکی «تبخیر» انجام می‌دهند و غبار فوق‌العاده ریزی تولید می‌کنند که محیط را از تنش گرمایی خلاص می‌کند. هنگامی که قطرات آب در هوای گرم رها می‌شوند، گرمای موجود در هوا را جذب کرده و به‌صورت بخار آزاد می‌شوند. تغییر مایع به گاز یک اثر خنک‌کننده ایجاد می‌کند که به‌عنوان خنک‌کننده تبخیری شناخته می‌شود.

هنگام استفاده از سیستم مه ‌پاش در فضای باز، گاهی اوقات دمای محیط را می‌توان تا چند درجه کاهش داد. سیستم مه ‌پاش به فشار حداقل 70 بار (1000 psi) نیاز دارد تا قطرات 3-5 میکرون را فراهم کند. سیستم‌های مه‌ پاش خانگی به‌عنوان وسیله‌ای کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای کنترل محیطی بسیار محبوب هستند. سیستم‌های مه ‌پاش خانگی دارای کاربردهای متعددی مانند خنک‌کردن در فضای باز، مرطوب‌سازی، کنترل گردوغبار و بو، ایجاد جلوه‌های ویژه و دورکردن حشرات موذی هستند.

بی شک زمانی که قطرات آب‌خنک بر روی شما پاشیده می‌شود، احساس تازگی و شوروشعف زندگی در شما بیدار می‌شود و این حس با دستگاه مه‌ پاش خانگی به‌راحتی میسر می‌شود. خرید مه پاش خانگی تنها خرید یک دستگاه مه رسانی یا خنک‌کننده است، بلکه وسیله‌ای برای خلق دنیایی رؤیایی در زیر قطرات مه و رنگین کمانی زیباست.

انواع مه پاش خانگی ارزان و اقتصادی

به‌طورکلی، برای انتخاب بهترین مه پاش خانگی باید به نوع کاربرد آن، ظرفیت مخزن، فشار آب، نوع و سایز نازل‌ها و قیمت آن توجه کنید. به طور کلی، مه پاش خانگی به دو دسته زیر طبقه‌بندی می‌شود.

1. مه پاش خانگی بدون پمپ

از مه پاش ارزان بدون پمپ معمولاً برای آبیاری گیاهان استفاده می‌کنند. این نوع مه‌پاش‌ها بدون پمپ هستند و با وصل کردن سر شلنگ به شیر آب شهری، آب را به‌صورت قطرات درشت بر روی گیاهان می‌پاشند.

سیستم مه‌پاش خانگی بدون پمپ معمولاً در مکان‌هایی مانند بالکن‌ها، باغچه‌ها و حیاط‌ها استفاده می‌شود. آب از شیر آب شهری به سیستم مه‌پاش متصل می‌شود و از طریق نازل‌ها به صورت قطرات مه در هوا پخش می‌شود. این سیستم بدون پمپ عمل می‌کند و اغلب دارای پکیج‌هایی با تعداد نازل‌های ۵ یا ۱۰ است. قیمت مناسب و نصب آسان این سیستم میزان فروش آن را افزایش می‌دهد.

2. مه پاش خانگی با پمپ

سیستم مه‌پاش خانگی با الکتروپمپ، با فشار بالا قابلیت تولید مه ریز را دارد که به دلیل استفاده از تجهیزات مناسب در برابر فشار تا 7 بار، قیمت آن افزایش می‌یابد. استفاده از این نوع مه‌پاش در روزهای گرم سال و در مکان‌هایی مانند آبمیوه‌فروشی‌ها یا رستوران‌ها مناسب است و قطرات آب آن همچنین از اذیت و آزار مشتریان جلوگیری می‌کند.

مه پاش تایمردار نیز با کمک دستگاهی به نام تایمر می‌تواند زمان آبیاری گیاهان خانگی و آپارتمانی را به صورت خودکار انجام دهد. این دستگاه به صورت ثانیه‌ای، دقیقه‌ای و ساعتی قابل تنظیم است.

لازم به ذکر است مه پاش‌های خانگی پارس صنعت قابلیت تنظیم آبیاری را به صورت مادام العمر دارند و نیاز به تنظیم‌های روزانه یا هفتگی ندارند.

مزایای مه پاش خانگی ارزان قیمت

مه‌ پاش خانگی دارای مزایای زیادی در فضای باز خانه‌هاست. در زیر به برخی از مزایای استفاده از مه‌ پاش خانگی اشاره می‌کنیم:

  1. کاهش دما

مه‌پاش خانگی می‌تواند دمای محیط را به طور موثری کاهش داده و محیط را خنک کند.

2. افزایش رطوبت

این دستگاه قابلیت افزایش رطوبت محیط را دارد که منجر به ایجاد یک محیط مرطوبتر و سالم‌تر خواهد شد. همچنین، رطوبت قابل تنظیم است.

3. دور نگه داشتن حشرات

مه‌پاش خانگی می‌تواند حشرات را از محیط دور نگه داشته و بهترین شکل ممکن از آنها جلوگیری کند.

4. کاهش هزینه‌ها

در مقایسه با کولرها و سیستم‌های تهویه مطبوع تکمیلی، مصرف انرژی و هزینه‌های مه‌پاش خانگی به شدت کاهش می‌یابد.

5. نصب آسان

دستگاه مه‌پاش خانگی دارای انعطاف پذیری بالایی در نصب است و می‌توان آن را به راحتی نصب کرد.

6. پاکسازی محیط

مه‌پاش خانگی می‌تواند گرد و غبار موجود در محیط را دفع کند و باعث تمیزی بیشتر شود.

7. برطرف کردن بوهای نامطبوع

با استفاده از مه‌پاش خانگی، بوهای نامطبوع و ناخوشایند محیط را پاک می‌کند و به هوای تازه و مطبوعی منتقل می‌شود.

8. قیمت مناسب

مه‌پاش خانگی یک راه ارزان و مقرون به صرفه برای خلق زیبایی و جذابیت در محیط است.

بنابراین، نصب و استفاده از مه‌پاش خانگی به‌عنوان یک راهکار صرفه‌جویی در مصرف آب، حفاظت از گیاهان و بهبود کیفیت هوا بسیار مؤثر است.

لوازم جانبی مه پاش خانگی اکونومی

انواع لوازم جانبی مه‌پاش خانگی شامل موارد زیر می‌شود:

1. نازل مه‌پاش

 استفاده از نازل مه‌پاش، امکان تبدیل آب به مه را فراهم می‌کند. جنس این نازل‌ها معمولاً از استیل و برنج است.

2. پایه نازل

این پایه‌ها برای نصب نازل مه‌ساز در دستگاه مه‌پاش استفاده می‌شوند. آنها به‌عنوان اتصالات فیتینگی در بین شیلنگ‌های تحت‌فشار قرار می‌گیرند.

3. سیستم فیلتراسیون

سیستم فیلتراسیون در دستگاه مه‌پاش به‌منظور جلوگیری از ورود ذرات جامد و آلودگی‌ها به نازل‌ها استفاده می‌شود. استفاده از فیلتر باکیفیت و مرغوب می‌تواند عمر دستگاه را افزایش دهد.

4. لوله‌ها و اتصالات

لوله‌ها که اغلب از نوع ماکارونی و یا 16 میلیمتر هستند، وظیفه آبرسانی را از مخزن و یا شیر آب به نازل‌ها دارند.
در ادامه به کاربرد مه پاش خانگی در مکان‌های مختلف می‌پردازیم.

آموزش نصب مه‌ پاش خانگی ارزان قیمت

نصب مه‌ پاش خانگی بستگی به نوع دستگاه و شرایط محیطی دارد. اما در کل، همة مه‌پاش‌های خانگی باید در یک مکان به‌صورت ثابت نصب شوند تا بتوانند به بهترین شکل کار کنند.

برای نصب مه‌پاش خانگی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اولین قدم برای نصب مه‌پاش، نصب پایه یا جایگاه پمپ می‌باشد. این قسمت به نوع مه‌پاش بدون پمپ یا با پمپ بستگی دارد.

2. سپس، شلنگ مه پاش را به مخزن یا پمپ آب متصل کنید و مخزن را با آب پر کنید. در مه پاش خانگی کم فشار، شما می‌توانید شلنگ یا سرلوله پلی‌اتیلنی را به شیر آب شهری وصل کنید.
3. در آخر اگر دستگاه مه پاش خانگی شما برای جهت خاصی باید تنظیم شود، آن را به صورت مناسب و با توجه به نیازهای خود (آبیاری گیاهان، دفع حشرات و غیره) تنظیم کنید.

البته برای نصب مه پاش خانگی، بسته به نوع کم فشار یا با پمپ آن ممکن است نحوه نصب دستگاه متفاوت باشد؛ لذا بهتر است برای بهبود کارایی این سیستم، از کارشناسان باتجربه کمک بگیرید.

خرید و قیمت مه پاش خانگی ارزان

امروزه تقریباً بیشتر خانه‌ها به مه‌پاش نیاز دارند.زیرا خرید دستگاه مه پاش خانگی می‌تواند در هزینه‌های آبیاری گیاهان و یا خنک سازی محیط‌های باز مانند حیاط، تراس، روف گاردن و غیره تأثیر به سزایی داشته باشد.

مجموعه ما (پارس صنعت) یکی از بزرگ‌ترین مراکزفروش انواع مه پاش های خانگی ارزان و اقتصادی است. دراین مجموعه ما با فراهم‌کردن امکاناتی مانند طراحی، تأمین تجهیزات و نصب مه‌پاش در خدمت مشتریان عزیز کشورمان است.

بله اما درصورتی‌که دارای اطلاعات فنی و تأسیساتی خوبی داشته باشید در غیر این صورت بهتر است برای نصب مه پاش خانگی از تیم پارس صنعت برای نصب کمک بگیرید.

مه پاش خانگی برای استفاده در تراس، آلاچیق، روف‌گاردن، محل کار افرادی که در فضای باز است، بسیار مناسب است.

میزان خنک‌سازی در پکیج مه پاش، باتوجه‌به رطوبت و دمای اطراف بین 5 تا 10 درجه کمتر از محیط پیرامون است.

 استفاده از مه پاش خانگی در داخل خانه ممکن است منجر به ایجاد محیطی مرطوببا رطوبت‌زیاد شود که باعث شروع فعالیت قارچ‌ها و باکتری‌ها در منزل شود.

آخرین مقالات
گلخانه‌ها یکی از مکان‌های کنترل شده و حساس برای رشد گیاهان و...
مه ‌پاش‌ خانگی شیراز، دستگاهی عالی برای خنک‌کردن و افزایش رطوبت در...
فصل تابستان برای همه افراد با تفریح و لذت‌بردن در هوای آزاد...
یکی از موارد مهم در دامداری‌های مدرن، محل استراحت برای گاوها به‌خصوص...
در این مقاله پارس صنعت ما قصد داریم تا بر بررسی گاوداری...
دوشیدن گاوها یک کار مهم در صنعت دامپروری است که اصولاً آسان...
پکیج مه پاش ارزان خانگی بدون پمپ و تایمر مه‌پاش ارزان خانگی...
اتصالات فیتینگی فشار قوی مه پاش چیست؟ اتصالات فیتینگی فشارقوی در سیستم...
آشنایی با پمپ مه‌پاش صنعتی 200 بار و 110 بار پمپ‌ مه‌پاش...
تست گردش هوا با دود توسط فن مه پاش مه‌ پاش، دستگاهی...
نصب مه پاش در سالن استراحت گاوداری نصب مه‌پاش در سالن‌های گاوداری...
کارکرد مه پاش در زایشگاه گاوداری نصب مه پاش در زایشگاه گاوداری...
سیستم مه پاش کنترل گرد و غبار معادن یکی از کاربردهای مهم...
لوله های پلی امید مه پاش لوله ‌های پلی ‌امید مه ‌پاش...
تونل ضدعفونی |دستگاه مه پاش تونل ضدعفونی در چند سال اخیر و...
کاهش و کنترل گرد وغبار[کنترل گرد و غبار با مهپاش] گرد و...
چند سالیست که با فراگیرشدن تمایل افراد به پرورش گیاهان آپارتمانی و...
مه پاش گلخانه های عمودی و طبقاتی گلخانه‌های عمودی و طبقاتی برای...
دستگاه مه پاش سالن قارچ مه پاش قارچ  از انواع مه پاش...
دستگاه مه پاش باغ و ویلا[دستگاه مه پاش باغی] باغچه‌ها، زمین‌های بازی،...