به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید
لوگو پارس صنعت

تهران، شادآباد

سبد خرید

بهترین مه پاش خانگی ارزان و اقتصادی

دستگاه مه پاش خانگی (Home fogger) می‌تواند در فصل تابستان باعث خنک‌کردن و رطوبت‌رسانی فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مه پاش‌ خانگی با فشار آب شهری هم می‌تواند کار‌کند البته هر چه فشار آب قوی تر باشد میزان پراکنش قطرات خارج شده از آن بیشتر است و در این نوع مه پاش‌ها نیازی به پمپ نیست. از مه پاش‌ خانگی در حیاط خانه، روف‌گاردن‌ها، باغ و تراس استفاده می‌کنند.

برای انتخاب بهترین مه‌ پاش خانگی ابتدا باید نوع کاربری آن را مشخص کنید. به‌عنوان‌مثال، قصد دارید گیاهان را آبیاری کنید، یا از آن برای خنک‌سازی و رطوبت‌رسانی استفاده کنید؟ در ادامه به انواع مه‌پاش خانگی، مزایا و نحوه نصب آن می‌پردازیم.

قبل از مطالعه متن، برای آشنایی بیشتر با پکیج مه پاش خانگی به ویدئوی زیر توجه کنید.

طرز کار مه پاش خانگی

سیستم‌های مه ‌پاش خانگی راه‌حل مناسبی برای کنترل خنک کردن و رطوبت رسانی هستند و می‌توان در آنها از نازل‌های مه‌پاش با اندازه‌های مختلف استفاده کرد. به طور تقریبی،تنها 4 لیتر آب در هر نازل مه‌پاش برای ایجاد مه‌پاشی مؤثر به مدت یک ساعت موردنیاز است.

یک سیستم مه‌ پاش خانگی می‌تواند گرمای هوای بیرون از منازل را به هوایی خنک و دلچسب تبدیل کند. کاربران مه‌ پاش خانگی می‌توانند این وسیله را در حیاط‌خلوت، پاسیو، محوطه استخر و حیاط خانه‌های خود استفاده می‌کنند. البته از این سیستم در رستوران‌ها، استراحتگاه‌ها، انبارها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

سیستم‌های مه ‌پاش خانگی فرایند خنک‌سازی را با کمک فرایند فیزیکی «تبخیر» انجام می‌دهند و غبار فوق‌العاده ریزی تولید می‌کنند که محیط را از تنش گرمایی خلاص می‌کند. هنگامی که قطرات آب در هوای گرم رها می‌شوند، گرمای موجود در هوا را جذب کرده و به‌صورت بخار آزاد می‌شوند. تغییر مایع به گاز یک اثر خنک‌کننده ایجاد می‌کند که به‌عنوان خنک‌کننده تبخیری شناخته می‌شود.

هنگام استفاده از سیستم مه ‌پاش در فضای باز، گاهی اوقات دمای محیط را می‌توان تا 35 درجه کاهش داد. سیستم مه ‌پاش به فشار حداقل 70 بار (1000 psi) نیاز دارد تا قطرات 3-5 میکرون را فراهم کند. سیستم‌های مه‌ پاش خانگی به‌عنوان وسیله‌ای کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای کنترل محیطی بسیار محبوب هستند. سیستم‌های مه ‌پاش خانگی دارای کاربردهای متعددی مانند خنک‌کردن در فضای باز، مرطوب‌سازی، کنترل گردوغبار و بو، ایجاد جلوه‌های ویژه و دورکردن حشرات موذی هستند.

بی شک زمانی که قطرات آب‌خنک بر روی شما پاشیده می‌شود، احساس تازگی و شوروشعف زندگی در شما بیدار می‌شود و این حس با دستگاه مه‌ پاش خانگی به‌راحتی میسر می‌شود. خرید مه پاش خانگی تنها خرید یک دستگاه مه رسانی یا خنک‌کننده است، بلکه وسیله‌ای برای خلق دنیایی رؤیایی در زیر قطرات مه و رنگین کمانی زیباست.

انواع مه پاش خانگی

به‌طورکلی، برای انتخاب بهترین مه پاش خانگی باید به نوع کاربرد آن، ظرفیت مخزن، فشار آب، نوع و سایز نازل‌ها و قیمت آن توجه کنید. در این راهنمای خرید مه پاش خانگی، می‌توانید بهترین مه پاش خانگی را برای نیاز خود انتخاب کنید.

  • مه پاش خانگی بدون پمپ

از مه پاش ارزان بدون پمپ معمولاً برای آبیاری گیاهان استفاده می‌کنند. این نوع مه‌پاش‌ها بدون پمپ هستند و با وصل کردن سر شلنگ به شیر آب شهری، آب را به‌صورت قطرات درشت بر روی گیاهان می‌پاشند.

  • مه پاش کم فشار با پمپ

مه پاش کم فشار با پمپ، نوع دیگری از مه‌پاش‌های خانگی هستند که به علت وجود پمپ در آنها، قطرات آب را به‌صورت ذرات بسیار ریز (مه مانند) در هوا پخش می‌کنند. از مه‌پاش‌های خانگی کم‌فشار برای دفع حشرات، افزایش رطوبت، خنک‌سازی و کاهش گردوغبار استفاده می‌کنند.
به‌طورکلی می‌توان مه‌پاش‌های خانگی را به مدل‌های زیر نیز طبقه‌بندی کرد:

  • مه ‌پاش دستی

این نوع مه‌پاش از قدیمی‌ترین انواع مه‌پاش است که هنوز هم در بازار موجود است. این دستگاه با یک مخزن آب و نازل عرضه می‌شود و برای اسپری آب بر روی گیاهان به‌صورت دستی استفاده می‌شود.

  • مه پاش زمین کشاورزی

این نوع مه‌پاش برای پاشاندن آب بر روی سطح زمین و گیاهان به شکل گسترده‌تر و برای باغچه‌ها استفاده می‌شود. در این دستگاه، آب از طریق شلنگ و نازل‌های مه پاش بر روی سطح زمین پخش می‌شود.

  • مه‌پاش تایمر دار

مه پاش تایمر دار با کمک دستگاهی به نام تایمر می‌تواند زمان آبیاری گیاهان خانگی و آپارتمانی را به صورت خودکار انجام دهد. این دستگاه به صورت ثانیه‌ای، دقیقه‌ای و ساعتی قابل تنظیم است.

لازم به ذکر است مه پاش‌های پارس صنعت قابلیت تنظیم آبیاری را به صورت مادام العمر دارند و نیاز به تنظیم‌های روزانه یا هفتگی ندارند.

مزایای مه پاش خانگی 

مه‌ پاش خانگی دارای مزایای زیادی در فضای باز خانه‌هاست. در زیر به برخی از مزایای استفاده از مه‌ پاش خانگی اشاره می‌کنیم:

۱- صرفه‌جویی در مصرف آب: مه‌پاش خانگی می‌تواند آب موردنیاز آبیاری گیاهان را تا ۹۰ درصد کاهش دهد و همین‌طور از هدررفت آب جلوگیری کند.

2- حفظ سلامتی گیاهان: مه‌پاش خانگی بهترین راه برای حفظ سلامت گیاهان است، زیرا باتوجه‌به فناوری جدیدی که دارد به‌صورت بسیار دقیق و مؤثر گیاهان را آبیاری می‌کند.

3. بهبود کیفیت هوا: با استفاده از مه‌پاش خانگی می توان هوای اطراف خانه در مناطق خشک و گرمتر را به طور قابل توجهی خنک کرد .

بنابراین، نصب و استفاده از مه‌پاش خانگی به‌عنوان یک راهکار صرفه‌جویی در مصرف آب، حفاظت از گیاهان و بهبود کیفیت هوا بسیار مؤثر است.

لوازم جانبی مه پاش خانگی

انواع لوازم جانبی مه‌پاش خانگی شامل موارد زیر می‌شود:

1. نازل مه‌پاش

 استفاده از نازل مه‌پاش، امکان تبدیل آب به مه را فراهم می‌کند. جنس این نازل‌ها معمولاً از استیل و برنج است.

2. پایه نازل

این پایه‌ها برای نصب نازل مه‌ساز در دستگاه مه‌پاش استفاده می‌شوند. آنها به‌عنوان اتصالات فیتینگی در بین شیلنگ‌های تحت‌فشار قرار می‌گیرند.

3. سیستم فیلتراسیون

سیستم فیلتراسیون در دستگاه مه‌پاش به‌منظور جلوگیری از ورود ذرات جامد و آلودگی‌ها به نازل‌ها استفاده می‌شود. استفاده از فیلتر باکیفیت و مرغوب می‌تواند عمر دستگاه را افزایش دهد.

4. لوله‌ها و اتصالات

لوله‌ها که اغلب از نوع ماکارونی و یا 16 میلیمتر هستند، وظیفه آبرسانی را از مخزن و یا شیر آب به نازل‌ها دارند.
در ادامه به کاربرد مه پاش خانگی در مکان‌های مختلف می‌پردازیم.

کاربرد مه پاش خانگی

کاربرد مه‌ پاش خانگی تنها مختص به منازل و آپارتمان‌ها نیست، بلکه می‌توانید از آن در مکان‌های متنوعی استفاده کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. برخی از کاربردهای اصلی مه‌ پاش خانگی عبارت‌اند از:
• رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها
• روف گاردن، حیاط و باغ‌های ویلا
• فضاهای تخصصی و آزمایشگاهی
• گلخانه‌های کوچک

در ادامه به آموزش نصب مه پاش خانگی می‌پردازیم.

آموزش نصب مه‌ پاش خانگی

نصب مه‌ پاش خانگی بستگی به نوع دستگاه و شرایط محیطی دارد. اما در کل، همة مه‌پاش‌های خانگی باید در یک مکان به‌صورت ثابت نصب شوند تا بتوانند به بهترین شکل کار کنند.

برای نصب مه‌پاش خانگی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اولین قدم برای نصب مه‌پاش، نصب پایه یا جایگاه پمپ می‌باشد. این قسمت به نوع مه‌پاش بدون پمپ یا با پمپ بستگی دارد.

2. سپس، شلنگ مه پاش را به مخزن یا پمپ آب متصل کنید و مخزن را با آب پر کنید. در مه پاش خانگی کم فشار، شما می‌توانید شلنگ یا سرلوله پلی‌اتیلنی را به شیر آب شهری وصل کنید.
3. در آخر اگر دستگاه مه پاش خانگی شما برای جهت خاصی باید تنظیم شود، آن را به صورت مناسب و با توجه به نیازهای خود (آبیاری گیاهان، دفع حشرات و غیره) تنظیم کنید.

البته برای نصب مه پاش خانگی، بسته به نوع کم فشار یا با پمپ آن ممکن است نحوه نصب دستگاه متفاوت باشد؛ لذا بهتر است برای بهبود کارایی این سیستم، از کارشناسان باتجربه کمک بگیرید.

خرید و قیمت مه پاش خانگی

امروزه تقریباً بیشتر خانه‌ها به مه‌پاش نیاز دارند.زیرا خرید مه پاش خانگی می‌تواند در هزینه‌های آبیاری گیاهان و یا خنک سازی محیط‌های باز مانند حیاط، تراس، روف گاردن و غیره تأثیر به سزایی داشته باشد.

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین مراکزفروش انواع مه پاش های خانگی و صنعتی است. این مجموعه با فراهم‌کردن امکاناتی مانند طراحی، تأمین تجهیزات و نصب مه‌پاش در خدمت مشتریان عزیز کشورمان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ودر مورد خرید و قیمت مه پاش خانگی می‌توانید بر روی کلمه  «مه پاش خانگی»  کلیک کنید و یا با شماره‌های مندرج در سایت پارس صنعت تماس بگیرید.

بله اما درصورتی‌که دارای اطلاعات فنی و تأسیساتی خوبی داشته باشید در غیر این صورت بهتر است برای نصب مه پاش خانگی از تیم پارس صنعت برای نصب کمک بگیرید.

مه پاش خانگی برای استفاده در تراس، آلاچیق، روف‌گاردن، محل کار افرادی که در فضای باز است، بسیار مناسب است.

میزان خنک‌سازی در پکیج مه پاش، باتوجه‌به رطوبت و دمای اطراف بین 5 تا 10 درجه کمتر از محیط پیرامون است.

 استفاده از مه پاش خانگی در داخل خانه ممکن است منجر به ایجاد محیطی مرطوببا رطوبت‌زیاد شود که باعث شروع فعالیت قارچ‌ها و باکتری‌ها در منزل شود.

آخرین مقالات