به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

قیمت دستگاه مه پاش صنعتی

مه پاش صنعتی (industrial misting)، دستگاهی خنک‌کننده و رطوبت رسان است که در محیط‌های داخلی و خارجی از جمله انبارها، کارخانه‌های نساجی، صنایع کاغذسازی، رستوران‌های بزرگ، زمین‌های ورزشی و بسیاری مکان‌های دیگر استفاده می‌شوند.
دستگاه مه‌ پاش صنعتی به‌عنوان جایگزینی به‌جای سیستم سرمایشی و رطوبت ساز است که نسبت به این دو دستگاه، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر تلقی می‌شود.

آخرین مقالات

کاربردهای مه پاش صنعتی

 سیستم‌های مه پاش صنعتی یک راه‌حل بسیار کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای خنک‌سازی و کنترل رطوبت در محیط‌های صنعتی است.


•    یکی از کاربردهای مهم مه پاش صنعتی برای خنک‌سازی ماشین‌آلات صنعتی است، جایی که برای حفظ سطح دمای مطلوب و جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک می‌کنند. مه پاش  صنعتی برای عملکرد مناسب این ماشین‌آلات بسیار مهم است، زیرا گرمای بیش از حد می‌تواند منجر به خرابی و تعمیرات پرهزینه شود.

استفاده از مه پاش صنعتی می‌تواند منجر به‌صرفه جویی قابل‌توجهی در هزینه تأسیسات صنعتی شود. با جلوگیری از گرمای بیش از حد و خرابی، سیستم‌های مه پاش می‌توانند به کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری کمک کنند. علاوه بر این، سیستم‌های مه پاش می‌توانند نسبت به سایر روش‌های خنک‌کننده انرژی کارآمدتری داشته باشند که منجر به‌صرفه جویی بیشتر در هزینه‌ها می‌شود.


•    یکی دیگر از کاربردهای سیستم‌های مه پاش صنعتی برای کنترل بوهای نامطبوع  است. از سیستم‌های مه پاش می‌توان برای پخش عطرها یا سایر مواد شیمیایی برای پوشاندن بوهای نامطبوع یا خنثی‌کردن بوهای مضر استفاده کرد.


•    علاوه بر کنترل دما و بو، از سیستم‌های مه پاش صنعتی نیز می‌توان برای مهار گردوغبار استفاده کرد. با ایجاد یک غبار ریز از آب، دستگاه مه پاش می‌توانند به فرونشاندن گردوغبار و کاهش میزان ذرات معلق در هوا کمک کنند. این ویژگی می‌تواند به‌ویژه در صنایعی که گردوغبار یک مشکل رایج است، مانند ساخت‌وساز، صنایع کاغذسازی و معادن مفید باشد.
به‌طورکلی، سیستم‌های مه پاش صنعتی ابزار همه‌کاره‌ای هستند که می‌توانند برای رفع طیف وسیعی از مشکلاتی مانند خنک‌کردن، کنترل بوها و ازبین‌بردن گردوغبار مؤثر باشند و آنها را به یک وسیله ارزشمند برای هر تأسیسات صنعتی تبدیل می‌کنند.

 

انواع مه پاش صنعتی


مه پاش‌های صنعتی به سه دسته تقسیم می‌شوند: مه پاش خطی، مه پاش پروانه‌ای (دیسکی) و مه پاش التراسونیک. در ادامه به هریک از آنها می‌پردازیم:


•    مه پاش صنعتی خطی
•    مه پاش پروانه‌ای (دیسکی)
•    مه پاش التراسونیک


در ادامه به مشخصات هرکدام از مه پاش‌ها می‌پردازیم.
مه پاش صنعتی خطی misting)  (Linear sprinkler
مه‌پاش خطی misting)  (Linear sprinkler ، نوعی مه ‌پاش صنعتی است که با استفاده از یک پمپ دیافراگمی، آب را از داخل مخزن مه‌پاش منتقل می‌کند و با عبور از یک سری نازل‌های خطی به‌صورت یکنواخت و متمرکز به بیرون اسپری می‌کند.

مزیت اصلی مه‌پاش‌های خطی، پوشش یکنواخت و همگنی است که در اثر عبور آب از نازل‌های خطی دارند. به همین دلیل، این دستگاه برای پوشش‌دادن سطوح وسیع بسیار مناسب است.


مه پاش پروانه‌ای (دیسکی) (butterfly sprinkler)
مه‌پاش دیسکی یا پروانه‌ای(butterfly sprinkler)، نوعی مه‌پاش صنعتی است که از دو دیسک برای پراکندگی آب استفاده می‌کند. این دیسک‌ها به شکل پروانه چرخش می‌کنند و آب را به‌صورت پراکنده به خارج از مه پاش منتقل می‌کنند.
مه پاش دیسکی به دلیل عدم وجود نازل و فیلتر، ضمن کاهش احتمال گرفتگی لوله‌های آب باعث کاهش هزینه‌های نگهداری مه پاش می‌شود.


در کاربردهای صنعتی، مه‌پاش دیسکی برای پوشش‌دادن سطوح وسیع مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، این دستگاه در کارخانه‌ها مختلف، سالن‌های ورزشی، فضاهای باز و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرد.


مه پاش التراسونیک (Ultrasonic Humidifier)


مه‌پاش التراسونیک(Ultrasonic Humidifier)، نوع دیگری از مه‌پاش‌های صنعتی است که برای اسپری مایعات از جمله آب، و محلول‌های شیمیایی و ضدعفونی به کار می‌رود. در این نوع دستگاه، از امواج التراسونیک برای تشکیل قطرات خیلی ریز آب استفاده می‌کنند.


مه‌پاش‌های التراسونیک باتوجه‌به قابلیت تنظیم پراکندگی آب، می‌توانند در بسیاری از کاربردهای صنعتی و غیرصنعتی به کار گرفته شوند.

نگهداری و تعمیرات مه پاش صنعتی به‌شرط داشتن دستگاه باکیفیت و مطابق با استانداردهای لازم، نسبتاً ساده است.

استفاده از مه پاش صنعتی می‌تواند به راندمان کارخانه کمک کند. در برخی صنایع، مانند فولاد، معدن، سیمان و… که باحرارت و غبار همراه هستند. استفاده از مه پاش صنعتی به کاهش دما و کاهش غبار کمک می‌کند و در نتیجه به بهبود راندمان و کاهش هزینه‌های سیستم‌های سرمایشی نیز کمک می‌کند.

نگهداری و تعمیرات مه پاش صنعتی به‌شرط داشتن دستگاه باکیفیت و مطابق با استانداردهای لازم، نسبتاً ساده است.