به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید علوفه خُردکن ارزان [1فاز،3فاز،سفارشی]

علوفه خردکن
علوفه خردکن هیدروپونیک
علوفه خردکن همه کاره

لیست علوفه خردکن های موجود در پارس صنعت

 

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 [دو کاره] ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگ ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب] ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب] ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن دهانه 50 پلاس ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاس ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plus ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

استراکچر علوفه خردکن های پارس صنعت

استراکچر علوفه خردکن

Fodder-cutter

علوفه خرد کن چیست و انواع آن [ویدئو جامع]

علوفه خردکن (علف خرد کن) یکی از تجهیزات مهم در صنعت دامداری است. این وسیله برای خردکردن علوفه خشک و هیدروپونیک، کاه، کلش، بذرهایی مانند گندم، جو، ذرت و … به کار برده می‌شود.

ازآنجایی‌که برخی از دام‌ها قادر به خردکردن علوفه در اندازه‌های بزرگ نیستند؛ در نتیجه در بلع و هضم دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل استفاده از علوفه خردکن در هر دامداری لازم و ضروری است.

مهم‌ترین مزیت استفاده از علوفه خردکن یا همان علف خردکن، صرفه‌جویی در میزان مصرف علوفه با کمک خردکردن آن برای دام است و از هدررفت علوفه با این وسیله جلوگیری می‌کند

علوفه خردکن پشت تراکتوری

علوفه خردکن پشت تراکتوری یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که وظیفه اصلی آن خردکردن علوفه برای تعلیف دام است. علت نام‌گذاری این وسیله به علف خردکن پشت تراکتوری به دلیل متصل‌شدن آن به تراکتور است.
معمولاً علوفه خردکن تراکتوری با کمک یک گاردان به دستگاه تراکتور وصل می‌شود و قدرت خردکنندگی بالایی برای علوفه، یونجه تازه، کاه و کلش گندم، جو، ذرت، ساقه‌های برنج و غیره پیدا می‌کند.

علوفه خردکن بنزینی

علوفه خردکن بنزینی یکی از بهترین دستگاه‌ها برای خردکردن خوراک دام در محیط‌هایی مانند روستاها و دامداری‌های بزرگ است. این دستگاه به‌جای مصرف برق با موتور بنزینی، توانایی آماده‌سازی غذای دام را دارد.

علف خردکن بنزینی به‌راحتی می‌تواند در مناطقی که با نوسان برق مواجه هستند، کار کند. همچنین علوفه خردکن موتور بنزینی با بهره‌مندی از شیر بنزین، ساسات و شیر گاز موتور یک جایگزین عالی به‌جای علوفه خردکن برقی محسوب می‌شود.

 

تست عملکرد آسیاب علوفه خردکن

هرچند که خیلی از چهارپایان مانند گاوهای گوشتی عموماً با جیره‌هایی که از علوفه تشکیل شده است، تعلیف می‌شوند؛ بااین‌حال، غلات یک منبع مهم انرژی قابل هضم برای آنها است. زیرا می‌تواند در زمانی که کمبود، قیمت بالا و کیفیت پایین علوفه وجود دارد، به کار برده ‌شود.
آسیاب کردن غلات در دستگاه علوفه خردکن همه‌کاره می‌تواند ذرات را برای دام قابل هضم ترکند و همچنین با خردکردن دانه‌های بذور، انرژی نهان در این محصولات را برای معده دام آماده کند.
علوفه خردکن دو کاره با قابلیت آسیاب کردن 300 کیلوگرم غلات را در ساعت، امکان تبدیل ذرات بذرها را به صورت بلغوری و سوخاری دارد.

مشاهده انواع علوفه خردکن ها در یک نگاه همراه با مشخصات و کاربردها

شما می‌توانید با کمک این دستگاه، علوفه‌های هیدروپونیک و خشک (به میزان کمتر) خود را کات کنید .از کارایی دیگر این دستگاه می‌توان به خرد کردن چغندر یا سیب زمینی و یا  کاه و کلش نیز اشاره کرد.

داشتن مزیت آسیاب به شما این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم با گذاشتن توری و محفظه آسیاب  از این امکان برای آرد کردن، سوخاری و یا بلغور کردن استفاده کنید.

 در علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50 پارس صنعت دو چرخ در جلو تعبیه شده تا امکان جابه‌جایی را آسان کند. قیمت علوفه خردکن همه کاره نسبت با بقیه مدل‌‌ها تفاوت دارد.

علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 دوکاره با داشتن تیغ‌های  فولادی آب کاری شده در کسری از ثانیه علوفه‌های هیدروپونیک را بدون له کردن ویا آب انداختن  به صورت منظم کات کرده و در این علوفه خردکن هیچ گونه پیچش ریشه‌ها به دورتیغه‌ها وجود نخواهد داشت.

از لحاظ ظاهری این دستگاه علوفه خرد کن دارای دو چرخ در قسمت جلو و دارای دهنه‌ای به ابعاد ۵۰ سانتی‌متر و  تیغه‌های فولادی آب کاری شده می‌باشد.

علوفه خرد کن هیدروپونیک[دو کاره]
علوفه خردکن چند کاره Plus [به همراه آسیاب]

تیغه‌های این دستگاه علوفه خردکن چند کاره50 Plus [به همراه آسیاب] تماماً فولاد آبکاری شده است و متناسب با درخواست مشتری مش‌های دستگاه برای ریز کردن علوفه تنظیم می‌شود.

حجم خردکردن علوفه خشک در این دستگاه در حدود 2 تن است و برای آسیاب کردن بذرهای مختلف در حدود 500کیلو در ساعت. الکتروموتور دستگاه را می‌توان بنابه‌درخواست مشتری تک‌فاز یا 3 فاز کرد و قابل تغییر است.

دستگاه علوفه خردکن چند کاره قابل شستشو است فقط در هنگام شستشو به قطعات الکترونیکی آن باید توجه کنید. قیمت علوفه خردکن همه کاره با علوفه خردکن معمولی متفاوت است.

از ویژگی بارز این علوفه خرد کن، کات کردن علوفه‌های تر هیدروپونیکی است بدون اینکه آب بی‌اندازد و یا به دلیل بافت بهم تنیده کیک علوفه، ریشه‌ها بین تیغه‌ها گیر کند و له شود.

با توجه به این موارد، درطراحی این علوفه خرد کن سعی بر این شده که این مشکلات برطرف شود.

از مشخصات علوفه خرد کن هیدروپونیک پلاس داشتن دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب است که حمل و نقل این دستگاه را راحت‌تر می‌کند. محافظ موتورورنگ کوره‌ای بدنه و منظم کات کردن علوفه از مشخصات خاص این دستگاه است. همچنین شما می‌توانید با تهیه توری‌های کف  از علوفه خرد کن هیدروپونیک برای خرد کردن علوفه‌های خشک هم استفاده کنید البته با مقدار کمتر .

علوفه خردکن دهانه 50 پلاس

این نوع علوفه خرد کن یکی از پر کاربردترین علوفه خرد کن‌ها است که به نام‌های دیگری مانند علوفه خردکن فرغونی ویا علوفه کوب و یا پرتابل هم شناخته می‌شود.
یکی از ویژگی‌های این علوفه خرد کن داشتن تیغ‌های فولادی کمباینی است که باعث می‌شود از آن برای خرد کردن علوفه‌های تر و خشک، کاه، یونجه و کلش هم استفاده کرد.

ساقه‌های بلند خوشه‌های گندم و جو که در دیگر علوفه خرد کن‌ها به دور تیغه‌ها می‌پیچد به دلیل قدرت زیاد این علوفه خرد کن و تیغ‌های فولادیش به راحتی خرد می‌شود ودر یک ساعت یک تن علوفه خشک را کات می‌زند. این علوفه خرد کن مورد توجه گلخانه داران نیز هست زیرا با داشتن این دستگاه برای تهیه خاک کود که از خرد کردن و ریز شدن چوب‌های نازک و برگ‌های خشک و تر تهیه می‌شود استفاده می‌کنند.
از این علوفه خرد کن برای خرد کردن چغندر و سیب زمینی و دیگر محصولات این چنینی هم می‌توان استفاده کرد.

در ساخت تمامی علوفه خردکن‌های پارس صنعت از ورق 2 میل و قوطی 40 در 40 استفاده شده است. رنگ بدنه سبز نشان‌دهنده علوفه خردکن معمولی و رنگ آبی برای مدل پلاس طراحی شده است.
دستگاه علوفه خردکن 70 پلاس قادر به خردکردن 2 تن علوفه در ساعت است. ازآنجایی‌که این مدل از وزن بالایی برخوردار است، دارای 4 چرخ است. رنگ بدنه آن کوره‌ای و دارای محافظ دینام است. علوفه خردکن 70 پلاس دارای 14 تیغه و قدر موتور آن برابر با 5 یا 5/5 اسب بخار است.

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن دهانه 50 پلاس

علوفه خردکن معمولی دهانه 50 پلاس دارای ظرفیت خردکردن 1/5 تن علوفه خشک در ساعت است. رنگ بدنه مدل معمولی کوره‌ای است، تعداد تیغه‌ها 10 عدد و موتور آن باقدرت 3 یا 3/5 اسب بخار کار می‌کند.
تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است. از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

علوفه خردکن همه کاره 60 پلاس، توانایی خردکردن 5/ 1 تن علوفه را در ساعت و آسیاب کردن بذرهای مانند گندم وجو دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است..
علوفه خردکن 60 پلاس دارای 12 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3 یا 5/3 اسب بخار است. قیمت علوفه خردکن همه کاره به مراتب از علوفه خردکن‌های معمولی بیشتر است.

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس توانایی خردکردن 1/5 تن علوفه را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است.

علوفه خردکن 60 پلاس دارای 12 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3 یا 5/3 اسب بخار است.از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

 

دستگاه علوفه خردکن هیدروپونیک با دهانه 70 پلاس، با موتورهای تک فاز، سه فاز، بنزینی و پشت تراکتوری به بازار عرضه می‌شود. قیمت تمامی این دستگاه‌ها یکسان است. رنگ دستگاه به صورت کوره‌ای است و دهانه ورودی آن 70 در 70 است. تعداد تیغه‌ها در این دستگاه علوفه خردکن 30 عدد (آبکاری شده) می‌باشد.

 

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plus/
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس توانایی خردکردن 1/5 تن علوفه را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است.

علوفه خردکن 60 پلاس دارای 12 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3 یا 5/3 اسب بخار است.از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

 

علوفه خردکن هیدروپونیک 60 پلاس توانایی خردکردن 1/5 تن علوفه تازه و هیدروپونیک را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است.

تعداد چرخ‌های علوفه خردکن 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است، به همین علت به علوفه خردکن فرغونی نیز مصطلح هستند. علوفه خردکن 60 پلاس دارای 12 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3 یا 5/3 اسب بخار است.

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس

برای مشاوره و خرید علوفه خردکن تماس بگیرید

Blog

آخرین مقالات

توضیحات علوفه خردکن

لازم به ذکر هست که شما میتوانید هنگام خرید علوفه خرد کن نوع الکترو موتور را با توجه به میزان مصرفتان اتنخاب کنید موتور تک فاز سه فاز بنزینی ویا حتی سفارش جهت قرار گرفتن در پشت تراکتور.

 

چرا علوفه خردکن‌های پارس صنعت؟

بی‌اغراق اگر بخواهیم مهم‌ترین مزیت علوفه خردکن‌های پارس صنعت را عنوان کنیم، سبکی دستگاه و حمل‌ونقل آسان آن است.
معمولاً در علوفه خردکن‌های موجود در بازار برای جلوگیری از لرزش دستگاه در حین کار، از متریال زیاد و یا سنگین استفاده می‌کنند؛ به همین علت حمل‌ونقل این مدل علوفه خردکن‌ها بسیار سخت است و قیمت آنها نیز بالتبع بالاتر است.
علوفه خردکن‌های پارس صنعت با تعبیه محور لنگ استاندارد در جلوی دستگاه، از لرزش آنها در حین کار جلوگیری می‌کند و قیمت علوفه خردکن‌های پارس صنعت بسیار مناسب‌تر است.
نکته دیگری که می‌توان به لیست مزیت‌های رقابتی علوفه خردکن پارس صنعت افزود، نصب تیغه‌ها به‌وسیله پیچ است؛ درصورتی‌که در مدل‌های موجود در بازار این قسمت از علوفه خردکن به‌وسیله جوش وصل می‌شود.
همین ویژگی باعث می‌شود که اگر تیغه‌ها در صورت وجود سنگ یا کلوخ سفت دچار مشکل شدند، به‌راحتی باز شوند و از شکستن نقطه‌جوش و یا جوشکاری مجدد جلوگیری می‌شود.
همچنین بدنه دستگاه با برش لیزر و CNC درست شده است و این طراحی پارس صنعت باعث شده تا علوفه خردکن، شکل استانداری بگیرد. از مزایای دارابودن شکل استاندارد می‌توان به کاهش لرزش و هزینه خدمات پس از فروش اشاره کرد.
هزینه نگهداری علوفه خردکن پارس صنعت بسیار کمتر از مدل‌های موجود در بازار است؛ به‌طوری‌که بلبرینگ و یاتاقان دستگاه در ازای 250 ساعت کارکرد نیاز به‌یک‌بار گریس‌کاری دارند.
تعبیه قیف در جلوی علوفه خردکن‌های پارس صنعت، نکته دیگری است که به جمع‌آوری علوفه‌های خردشده کمک زیادی می‌کند و از هدررفتن خوراک دام جلوگیری می‌کنند.
همچنین محور شفت قوی، تیغه‌های فولادی آبکاری شده، موتورهای با استحکامم بالا، فولی دو تسمه (قطعه‌ای برای انتقال گشتاور از دینام و محور شفت)، رنگ کوره‌ای و سرعت بالای خردکردن از مزایای دیگر دستگاه علوفه خردکن‌های پارس صنعت است.

 

 

مشخصات دستگاه علوفه خردکن پارس صنعت:

علوفه خردکن‌های ارزان پارس صنعت دارای ویژگی‌های زیر هستند که در ادامه به مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

  1. بدنه دستگاه علوفه خردکن‌ها از ورق با ضخامت 2 میل استفاده شده است.
  2. اندازه قوطی دستگاه 40 میلیمتر و قوطی تو دلی‌ها (رابط بین محور افقی دستگاه) 30 میلیمتر است.
  3. در شفت محور علوفه خردکن‌ها از مدل 30 استفاده شده است.
  4. یاتاقان‌های دو طرف دستگاه از نوع 206 است.
  5. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن دهنه 50 و 60، 2 عدد و از نوع سطلی است.
  6. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن 70، 4 عدد و از نوع فرقونی است.
  7. تیغه‌های علوفه خردکن‌ها به‌صورت کمباینی و آبکاری شده است.
  8. پایه نگهدارنده تیغه‌ها که به شفت دستگاه متصل است از ورق 4 میل ساخته شده است.
  9. دستگاه‌های علوفه خردکن پارس صنعت دارای فولی دو تسمه هستند.

10.موتورهای علوفه خردکن 50 و 60،  3 اسب بخار و موتور دهانه 70، 5 اسب بخار قدرت دارد.

 

 

گارانتی علوفه خردکن‌ها چقدر است؟

دینام در علوفه خردکن‌ها شامل گارانتی نمی‌شود؛ زیرا به علت سیستم اوورلود در دینام که در هنگام کارکردن زیاد موتور و یا برخورد جسم سخت در آن، موتور خاموش می شود، عمر این دستگاه‌ها بسیار زیاد است.
بدنه دستگاه تا 6 ماه شامل گارانتی می‌شود.

خدمات پس از فروش: از زمان خرید دستگاه علوفه خرد کن تا 36 ماه بعد از آن.

 

ظرفیت علوفه خردکن‌ها چقدر است؟

ظرفیت علوفه خردکن‌ها به توری که در کف آنها نصب می‌شود بستگی دارد؛ زیرا هر چه توری‌ها بزرگ‌تر باشند سرعت خردکردن علوفه نیز افزایش می‌یابد.
به‌طورکلی ظرفیت علوفه خردکن‌ها به‌صورت زیر است:
• ظرفیت علوفه خردکن 50 معادل 1 تن در ساعت
• ظرفیت علوفه خردکن 60 معادل 1/5 تن در ساعت
• ظرفیت علوفه خردکن 70 معادل 2 تن در ساعت

چند نوع علوفه خردکن دارید؟

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک می‌باشد.

علوفه خردکن معمولی برای خردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر است.

علوفه خردکن همه‌کاره علاوه بر خردکردن مواردی که در علوفه خردکن معمولی ذکر کردیم، قادر به آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو است.
در دستگاه همه‌کاره دانه‌ها را می‌توان به‌صورت بلغور، آرد یا سوخاری تبدیل کرد.

علوفه خردکن هیدروپونیک نیز همان‌طور که از اسمش پیداست برای خردکردن علوفه‌های هیدروپونیک استفاده می‌شود.

رشد صنعت دامداری در گرو داشتن تجهیزات اساسی همانند علوفه خردکن است، در واقع با این وسیله سرعت تعلیف دام چند برابر و صرفه‌جویی در مخارج دامداری به کمینه می‌رسند. علوفه خردکن با همسان سازی خوراک دام با معده آنها، در سلامت این حیوانات پر منفعت نقشی الزامی دارد.

نحوه نگهداری علوفه خردکن پارس صنعت

دستگاه‌های علوفه خردکن پارس صنعت نیاز به مراقبت زیادی ندارند تنها با رعایت دو نکته زیر می‌توان از آنها تا سال‌ها بدون خرابی استفاده کرد.

1. روغن‌کاری دو سر بلبرینگ‌های علوفه خردکن (هر 2 تا 3 ماه یکبار)
2. جلوگیری از نوسانات شدید و قطعی برق
همچنین برای نظافت دستگاه علوفه خردکن می‌توانید این دستگاه را هرچند وقت یکبار با پارچه خشکی تمیز کنید و از تجمع گردوغبار بر روی آن جلوگیری کنید.

علوفه خردکن، خوراک دام را به قطعات کوچک‌تر و قابل هضم برای معده دام تبدیل می‌کند.

بله، پارس صنعت آموزش کامل کار با دستگاه به صورت اصولی و حرفه ای را به طور حضوری و آنلاین به شما یاد خواهد داد.

موتورهای علوفه خردکن‌ها  تک‌فاز، سه‌فاز، بنزینی یا اتصالات پشت تراکتوری هستند.

 

دهانه ورودی علوفه خردکن‌ها 50، 60 . 70 هستند که هرچه دهانه دستگاه بزرگ‌تر باشد، موتورهایش نیز بزرگ‌تر خواهد شد.

در مدل پلاس از رنگ کوره‌ای، چرخ‌های بزرگ‌تر و محافظ دینام استفاده شده است که این قابلیت‌ها در علوفه خردکن ساده وجود ندارد.

ابعاد علوفه خرد شده در این دستگاه‌ها به توری که در کف آن قرارداد بستگی دارد. هرچه اندازه توری بزرگ‌تر باشد، ابعاد علوفه خردشده نیز بزرگ‌تر است.

ورق استفاده شده در علوفه خردکن‌ها 2 میلی‌متر و قوطی دستگاه نیز 40 در 40 است.

خرید انواع علوفه خردکن
علوفه خردکن پارس صنعت