تهران، شادآباد

سبد خرید

Parsanat

خرید انواع رطوبت ساز صنعتی

Product

محصولات

رطوبت ساز صنعتی(industrial humidifiel) چیست؟

دستگاه رطوبتساز صنعتی(industrial humidifiel)، برای ایجاد رطوبت لازم در فضاهای بزرگ و سرپوشیده استفاده می‌شود. این دستگاه قادر است هوای محیط را تصفیه کرده و بدون لرزش و ایجاد صدای اضافی، رطوبت ایجاد کند. در صنایع مختلفی از سیستم رطوبت ساز صنعتی استفاده می‌شود و با استفاده از آن، به هوای محیط بخور گرم یا سرد وارد کرد و همچنین هوای خشک محیط را مرطوب ساخت.

خرید مه ‌ساز صنعتی برای هر جایی متفاوت است، زیرا باید به نوع کسب‌وکار و سالن توجه کرد. به طور مثال، دستگاه رطوبت ساز گلخانه با رطوبت ساز سالن مرغداری از نظر ولتاژ و حجم متفاوت است و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

کاربرد رطوبت ساز صنعتی

دستگاه رطوبت ساز صنعتی در محیط‌های مختلفی کاربرد گسترده ای دارد. به‌عنوان‌مثال، در گلخانه‌ها، وجود رطوبت و مرطوب بودن هوای محیط بسیار حائز اهمیت است و دستگاه مه ساز صنعتی یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که باید در گلخانه‌های معمولی و هیدروپونیک وجود داشته باشد.

همچنین، در فروشگاه‌های مواد غذایی، با ایجاد رطوبت لازم برای مواد غذایی، از خرابی آن‌ها جلوگیری می‌شود. در مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش قارچ نیز از دستگاه رطوبت ساز صنعتی استفاده می‌شود.

همچنین این دستگاه ها  در صنایع چاپ و نساجی نیز کاربرد دارد. علاوه بر این، یکی از کاربردهای مهم این وسیله، استفاده از آن در کشتارگاه‌ها و فروشگاه‌های فروش مرغ و ماهی است. زیرا با خرید مه ‌ساز صنعتی می‌توان از فاسدشدن سریع محصولات پروتئینی و ایجاد بوی نامطبوع و بیماری‌های مختلف جلوگیری کرد.

معرفی رطوبت ساز صنعتی شرکت پارس صنعت

رطوبت سازهای صنعتی (humidifier) پارس صنعت از دو مخزن جداگانه که به نام‌های اولیه و ثانویه هستند، تشکیل شده‌اند. در کف دستگاه رطوبت ساز، پیزوهایی قرار دارد که از طریق قانون التراسونیک، قطرات آب را به قطرات ریز تبدیل می‌کنند.

همچنین این دستگاه  از یک فن که رطوبت‌های تولید شده را به سمت بالا هدایت می‌کند تشکیل شده و دارای سنسورهایی است که اگر آب داخل دستگاه نباشد، آلارم می‌دهد. در واقع این سنسورها موجب عدم کارکرد این دستگاه‌ها می‌شود.

استفاده رطوبت ساز در تمامی نقاط کشور:

برخلاف تصور عامه که استفاده از رطوبت ساز صنعتی، تنها در شرایط خشک و بدون رطوبت است؛ باید بگوییم خیر این دستگاه در تمام شهرهای کشور و با همه شرایط آب وهوایی کارایی دارد. زیرا در برخی از مکان‌ها مانند گلخانه‌ها و سالن‌های کشتار گوشت در شهرهای شمالی نیاز به دستگاه رطوبت ساز است تا میزان رطوبت کافی هوا را ایجاد کند.

محل نصب رطوبت ساز ها در سالن

لازم به ذکر است که  دستگاه‌های رطوبت ساز باید در قسمت بالای سالن‌های مذکور نصب شوند تا بتوانند تمام مساحت مکان‌های ذکر شده را تحت پوشش قرار دهد. همچنین در دستگاه‌های پارس صنعت، لوله‌ای تعبیه شده که بخار آب را خارج می‌کند و از تراکم بیش از حد بخار در این دستگاه جلوگیری می‌کند.

مزایای رطوبت ساز صنعتی 

ازآنجایی‌که دستگاه رطوبت ساز صنعتی باعث ایجاد قطرات بسیار ریز در حد ۲/۰ میکرون می‌شود؛ بنابراین قطرات ریز در هوا پخش و به‌صورت قطره‌های درشت بر روی زمین نمی‌چکد.

از مزایای رطوبت ساز صنعتی می‌توان گفت که این دستگاه برخلاف رطوبت سازهای قدیمی که در لابه‌لای گوشت‌ها و میوه‌ها در سردخانه‌ها نفوذ نمی‌کردند، رطوبت ساز التراسونیک قابلیت نفوذ زیاد و ایجاد رطوبت بالا در میان این مواد غذایی را دارد.

همچنین به علت ایجاد ذرات ریز آب در دستگاه التراسونیک، در کف سالن‌ها قطره آبی ایجاد نمی‌شود و از خیس شدن و یا سرخوردن پرسنل به‌شدت جلوگیری می‌شود. نکته دیگر در مورد مزیت رطوبت ساز در سالن دخانیات است که با ایجاد رطوبت کافی از خشک‌شدن توتون و تنباکو به‌شدت جلوگیری می‌کند.

روش نگهداری از دستگاه رطوبت ساز 

نگهداری رطوبت ساز التراسونیک نیز بر اساس سختی آب تعیین می‌شود. به طور مثال، اگر درجه سختی آب زیاد باشد باید هر روز دستگاه را تمیز کرد. مدت‌زمان نرمال برای پاک‌کردن دستگاه از یک روز تا یک ماه است. توجه داشته باشید برای تمیزکردن پیزوها، قلموی نرم و به‌صورت آهسته به کار ببرید.

طرز کار رطوبت ساز صنعتی 

دستگاه رطوبت ساز التراسونیک، طرز کار ساده ای دارد و تنها با چند کلید می توان، رطوبت مورد نیاز را به وجود آورد که در ادامه شما را کلید های روی دستگاه آشنا خواهیم کرد.

انواع رطوبت ساز صنعتی

دستگاه رطوبت ساز انواع مختلفی دارد که در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. برخی از انواع دستگاه رطوبت ساز صنعتی شامل دستگاه‌هایی هستند که برای ایجاد بخار گرم یا سرد و همچنین دستگاه‌های هوشمند طراحی شده‌اند. نوع هر دستگاه بخارساز صنعتی باتوجه‌به مکانیزم آن فرق دارد و برای تولید و عرضه، انواع مختلفی وجود دارد.

مه‌ ساز صنعتی در دو نوع پروانه‌ای و التراسونیک  (ultrasonic) تولید می‌شود. در دستگاه رطوبتساز صنعتی پروانه‌ای، قطرات آب به ذرات ریزتری تبدیل شده و در هوا پخش می‌شود. اما در دستگاه رطوبت ساز صنعتی ، قطرات آب به مه یا بخار تبدیل شده و در هوا پخش می‌شود.

برخی از مکان هایی که میتوان از رطوبت ساز صنعتی استفاده کرد:

منزل تأمین رطوبت پوست و گیاهان خانگی در ابعاد بزرگ
صنایع نان تأمین رطوبت موردنیاز نان و نان فانتزی
مرغداریمناسب برای سالن و دستگاه‌های جوجه‌کشی
کارخانه نساجی برای جلوگیری از پارگی نخ‌ها در صنایع ریسندگی و نساجی
گلخانهتأمین رطوبت موردنیاز پرورش گل و نهال
صنایع چاپخانهمناسب برای چاپ و بسته‌بندی
پرورش قارچتأمین رطوبت موردنیاز برای پرورش قارچ
سردخانه‌هاسردخانه‌های میوه و سیب‌زمینی و …
 انبارهای نگهداری انبارهای نگهداری چای، توتون، تنباکو و زعفران

 

مزایای مه ساز صنعتی 

رطوبتسازهای صنعتی مزایای زیادی دارند. در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

1. حفظ رطوبت

رطوبت سازها می‌توانند در حفظ و تنظیم میزان رطوبت در محیط‌های خشک و یا در صنایعی که نیاز به رطوبت دارند، مؤثر باشد. این تجهیزات با تبخیر آب و گسترش رطوبت در محیط، میزان رطوبت را افزایش می‌دهند و از خشک‌شدن محیط جلوگیری می‌کنند.

2. کنترل الکترواستاتیک

رطوبت ساز صنعتی می‌تواند در کنترل الکترواستاتیک مانند صنایع نساجی کاربرد داشته باشد. در برخی فرایندهای صنعتی، الکترواستاتیک می‌تواند مشکل‌ساز شود و باعث تجمع بارهای الکتریکی و ایجاد اختلالات در عملکرد دستگاه‌ها شود. با افزایش رطوبت، این مشکلات کاهش می‌یابد و کنترل الکترواستاتیک بهبود می‌یابد.

3. حفظ کیفیت محصول

در برخی از صنایع مانند کشتارگاه‌ها یا فروشگاه‌های میوه‌فروشی حفظ رطوبت در محیط می‌تواند برای حفظ کیفیت محصولات بسیار مهم باشد. رطوبت ساز صنعتی با کنترل رطوبت محیط، جلوی ایجاد تغییرات ظاهری و فساد را می‌گیرد و کیفیت محصولات را تضمین می‌کند.

لازم به ذکر است که برای استفاده بهینه از رطوبت سازها نیاز به مشاوره فنی و تخصصی با کارشناسان مربوطه است؛ بنابراین برای مشاوره و همچنین جهت کسب اطلاع از قیمت رطوبت ساز صنعتی با ما تماس بگیرید.

رطوبت سازهای (humidifier) پارس صنعت از دو مخزن جداگانه که به نام‌های اولیه و ثانویه هستند، تشکیل شده‌اند. در کف دستگاه رطوبت ساز، پیزوهایی قرار دارد که از طریق قانون التراسونیک، قطرات آب را به قطرات ریز تبدیل می‌کنند.

همچنین رطوبتساز صنعتی از یک فن که رطوبت‌های تولید شده را به سمت بالا هدایت می‌کند تشکیل شده و دارای سنسورهایی است که اگر آب داخل دستگاه نباشد، آلارم می‌دهد. در واقع این سنسورها موجب عدم کارکرد این دستگاه‌ها می‌شود.

کاربردهای رطوبت صنعتی

برخلاف تصور عامه که استفاده از رطوبت صنعتی، تنها در شرایط خشک و بدون رطوبت است؛ باید بگوییم خیر این دستگاه در تمام شهرهای کشور و با همه شرایط آب وهوایی کارایی دارد. زیرا در برخی از مکان‌ها مانند گلخانه‌ها و سالن‌های کشتار گوشت در شهرهای شمالی نیاز به دستگاه رطوبت ساز است تا میزان رطوبت کافی هوا را ایجاد کند.

از رطوبت سازها می‌توان در مکان‌های زیر استفاده کرد:

 • سالن‌های نساجی
 • گلخانه‌های گل‌های زینتی و محصولات کشاورزی
 • کشتارگاههای گوشت
 • سردخانه‌های نگهداری میوه و گوشت (دمای بالای صفر درجه)
 • سالن‌های کشت قارچ
 • چاپخانه‌ها
 • فروشگاه فروش مرغ و ماهی
 • سالن تولید دخانیات
 • انبار تنباکو
 • آزمایشگاه‌ها
 • سالن فراوری محصولات چرمی

لازم به ذکر است که  دستگاه‌های رطوبت ساز باید در قسمت بالای سالن‌های مذکور نصب شوند تا بتوانند تمام مساحت مکان‌های ذکر شده را تحت پوشش قرار دهد. همچنین در دستگاه‌های التراسونیک پارس صنعت، لوله‌ای تعبیه شده که بخار آب را خارج می‌کند و از تراکم بیش از حد بخار در این دستگاه جلوگیری می‌کند.

مزایای رطوبت ساز التراسونیک

ازآنجایی‌که دستگاه رطوبت ساز التراسونیک باعث ایجاد قطرات بسیار ریز در حد ۲/۰ میکرون می‌شود؛ بنابراین قطرات ریز در هوا پخش و به‌صورت قطره‌های درشت بر روی زمین نمی‌چکد.

از مزایای رطوبت ساز التراسونیک می‌توان گفت که این دستگاه برخلاف رطوبت سازهای قدیمی که در لابه‌لای گوشت‌ها و میوه‌ها در سردخانه‌ها نفوذ نمی‌کردند، رطوبت ساز التراسونیک قابلیت نفوذ زیاد و ایجاد رطوبت بالا در میان این مواد غذایی را دارد.

همچنین به علت ایجاد ذرات ریز آب در دستگاه التراسونیک، در کف سالن‌ها قطره آبی ایجاد نمی‌شود و از خیس شدن و یا سرخوردن پرسنل به‌شدت جلوگیری می‌شود. نکته دیگر در مورد مزیت رطوبت ساز در سالن دخانیات است که با ایجاد رطوبت کافی از خشک‌شدن توتون و تنباکو به‌شدت جلوگیری می‌کند.

روش نگهداری رطوبت ساز های صنعتی

نگهداری رطوبت ساز صنعتی نیز بر اساس سختی آب تعیین می‌شود. به طور مثال، اگر درجه سختی آب زیاد باشد باید هر روز دستگاه را تمیز کرد. مدت‌زمان نرمال برای پاک‌کردن دستگاه از یک روز تا یک ماه است. توجه داشته باشید برای تمیزکردن پیزوها، قلموی نرم و به‌صورت آهسته به کار ببرید. میتوانید در لینک روبرو ویدئو افزایش عمر رطوبت ساز هارا مشاهده کنید.

طرز کار رطوبت ساز های صنعتی پارس صنعت

دستگاه رطوبت ساز، طرز کار ساده ای دارد و تنها با چند کلید می توان، رطوبت مورد نیاز را به وجود آورد.

کلیدهای روی دستگاه نیز به‌صورت زیر هستند:

روشن بودن این کلید به این معنی است که داخل مخزن ثانویه به‌اندازه کافی آب است.

P.p active

در مخزن ثانویه به‌اندازه کافی آب هست که پیزوهای دستگاه فعال شود

p.l active

تا زمانی که آب به سنسور داخل دستگاه نرسد، اجازه کار دستگاه را نمی‌دهد

Low water

عملکرد دستگاه را هر زمانی که به دلیلی دستگاه خاموش شود، نشان می‌دهد

Hu off

منبع تغذیه دستگاه است

Power

نشان دهند پمپ دستگاه است

Pump

میزان رطوبت دستگاه را می‌توان از 20 درصد تا 100 درصد تنظیم کرد

volume

با کمک این کلیدها می‌توان تایم کارکرد دستگاه را از 1 دقیقه تا 20 دقیقه تنظیم کرد

timer

پورت یواس‌بی به پورت کنترلر رطوبت در تابلو فرمان متصل می‌شود و دستگاه را در حالت استندبای قرار می‌دهد

Port  usb

Blog

مقالات

رطوبت ساز پارس صنعت در صنعت گلخانه امروزه رطوبت سازها برای ایجاد...
نقش رطوبت ساز التراسونیک برای زیباسازی فضای سبز رطوبت ساز التراسونیک، دستگاهی...
رطوبت ساز صنعتی التراسونیک پارس صنعت چگونه کار میکند؟ شاید اساس کار...
روش افزایش عمر رطوبت سازهای صنعتی التراسونیک یکی از نکات مهم پس...
نصب و نگهداری رطوبت ساز صنعتی التراسونیک همان‌طور که می‌دانید، نحوه نگهداری...
یکی از تغییرات اخیر دستگاه رطوبت ساز التراسونیک پارس صنعت، کاهش تعداد...
طوطی‌های سانان پرنده‌هایی حساس هستند که نیاز به کنترل دما و رطوبت...
از آنجایی‌که نگهداری میوه‌ها و سبزی‌ها و همچنین گوشت و فرآورده‌های گوشتی...
در گلخانه‌های زعفران، برای کشت پیازچه‌ها از روش ایروپونیک یا هواکشت استفاده...
در سال‌های اخیر پرورش حلزون به‌عنوان یک کسب‌وکار پر سود در ایران...
افزودن به سبد خرید رطوبت ساز و مه ساز التراسونیک 600 61,720,000ریال...
همه ما دوست داریم که در اطرافمان پر از زیبایی‌های طبیعت باشد...
رطوبت سازها بهترین راه‌حل برای مرطوب کردن هوای خشک است. هوای مرطوب...
افزودن به سبد خرید رطوبت ساز و مه ساز التراسونیک 600 61,470,000ریال...
اگر به پرورش گل‌وگیاه علاقه‌مند هستید و محیط پرورش این موجودات زنده...
قیمت دستگاه رطوبت ساز پرورش قارچ دستگاه رطوبت ‌ساز سالن قارچ (Mushroom...
اطلاعات بیشتر رطوبت ساز و مه ساز التراسونیک 600 اطلاعات بیشتر رطوبت...
اهمیت استفاده از  رطوبت ساز صنعتی چاپخانه و کاغذ (humidifier of printing...
رطوبت ساز صنعتی سالن نساجی (humidifier of textile manufacturing)، عموماً برای حفظ...
از آنجایی‌که، زمانی‌که یک لاشه تازه ذبح شده به طور طبیعی سرد...