تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش فن سیرکوله در اصفهان

نسرین نیک نژاد
2023-02-01
23:36
No Responses
خرید فن سیرکوله اصفهان

ازآنجایی‌که پرورش گیاهان، طیور و محصولاتی مانند قارچ نیاز به استفاده از سالن‌های سرپوشیده دارند مناسب‌سازی هوا برای این مناطق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از تجهیزاتی که در مکان‌های سرپوشیده برای مبادله و جلوگیری از راکد بودن هوا استفاده می‌شود، فن سیر کوله است.
در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد فن سیر کوله و نحوه عملکرد آن به همراه مرکز فروش فن سیرکوله در اصفهان بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

فن سیرکوله چیست

 

فن سیرکوله چیست؟

فن سیر کوله مانند یک هواکش صنعتی باعث گردش جریان هوا در سالن‌های سرپوشیده می‌شود، این وسیله دارای پره‌های قوی هست که هوا را به درون سالن می‌دمد و یا هوای سالن را به درون می‌کشد. فن سیر کوله علاوه بر گردش هوا، سبب یکنواختی دما و رطوبت یکنواخت در سالن‌های گلخانه، مرغداری‌ها و به‌طورکلی فضاهای سرپوشیده می‌شوند.

فن سیرکوله، شرایط یکنواخت و مناسبی را برای پرورش انواع محصولات و پرندگان در گلخانه‌ها و مرغداری‌ها فراهم می‌کند. این وسیله باعث افزایش راندمان کاری در محیط‌های ذکر شده می‌شود.

 

کاربرد فن سیرکوله اصفهان

یکی از مهم‌ترین کاربردهای فن سیرکوله در سالن‌های گلخانه‌ای است. ازآنجایی‌که در مکان‌هایی که رطوبت و دما برای پرورش گیاهان باید زیاد باشد؛ از فن سیرکوله برای تبادل هوا استفاده می‌کنند. ایجاد شرایط پایدار و یکنواخت در انواع گلخانه معمولی و هیدروپونیک سبب افزایش بهره‌وری و ایجاد محیطی پایدار برای گیاهان می‌شود. همچنین رشد گیاهان و شرایط میوه دهی را افزایش می‌دهد. همچنین عدم استفاده از فن سیرکوله باعث راکد شدن و عدم جریان هوا در فضای گلخانه‌ها می‌شود و خسارت‌های مالی را ایجاد می‌کند.

همچنین در گلخانه‌ها رطوبت و دما یک عامل کلیدی در رشد گیاهان است و به همین علت باید این دو فاکتور با سیستم گرمایشی و سرمایشی دائماً یکسان باشد. از طرفی هوای اطراف دستگاه‌ها پس از چند ساعت با هوای محیط‌های دورتر اختلاف پیدا می‌کند؛ به همین علت این جابه‌جایی موجب ایجاد باد در محیط‌های گلخانه معمولی و هیدروپونیک می‌شود.

هواکش سیرکوله با ایجاد گردش هوای مداوم در فضا باعث جلوگیری از تغییرات ناگهانی دما و رطوبت می‌شود. همچنین رطوبت که یک عامل اصلی در رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها است با استفاده از فن سیرکوله تا حد زیادی کنترل می‌شود. به‌طورکلی، فن سیرکوله باعث ایجاد فشار مثبت در محیط می‌شود و کارکرد سایر تجهیزات تهویه‌ای هوا در محیط را بهبود می‌بخشد.

فن سیرکوله اصفهان

محل نصب فن سیر کوله

برای نصب فن سیرکوله باید فن‌ها را در ارتفاع و جهت‌های مناسبی نصب کنید تا کارایی لازم را داشته باشد و شرایط سالن را در حد مطلوب نگه دارد. برای عملکرد بهتر این وسیله توصیه می‌شود که فن‌های سیرکوله در دو انتهای سالن نصب گردد. همچنین در سالن‌های بزرگ که نیاز به تعداد فن‌های سیرکوله بیشتری است، تعداد فن‌ها را بر اساس متراژ پوشش‌دهی تنظیم کنید.

ازآنجایی‌که وظیفه اصلی فن سیرکوله جابه‌جایی و تبادل هوا در فضاهای صنعتی و بزرگ است؛ بهتر است این وسیله را در ارتفاع 5/2 تا 3 متر و وسط سالن نصب شود.

نحوه محاسبه فن سیرکوله

برای محاسبه فن سیرکوله باتوجه‌به ابعاد ذکر شده، می‌توانید فن‌های مناسب را در جدول انتخاب کنید:

اندازه فنمتراژ پوشش دهی
فن سیرکوله 40 سانتیمترطول و عرض 9 * 14 و ارتفاع 6 متر
فن سیرکوله 50 سانتیمترطول و عرض 9* 16 و ارتفاع 6 متر
فن سیرکوله 60 سانتیمترطول و عرض 9* 18 و ارتفاع 6 متر

خرید فن سیرکوله (پارس صنعت)

در حال حاضر مجموعه پارس صنعت 3 نوع فن سیرکوله (40، 50 و 60 سانتی‌متری) را در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد. معیار نام‌گذاری این فن‌ها به‌اندازه قطر پروانه فن سیرکوله برمی‌گردد. به طور مثال، فن سیرکوله 40، اندازه قطر پروانه آن 40 سانتی‌متر است.
جنس پروانه فن از فلزی با رنگ کوره‌ای ساخته می‌شود تا در رطوبت بالا ماندگار باشد. موتور فن سیرکوله پارس صنعت از نوع دمنده و بسته به سفارش مشتری تک‌فاز یا سه‌فاز طراحی می‌شود. توری محافظ فن با رنگ کوره‌ای لعاب داده می‌شود و جنس بدنه فن سیرکوله نیز از استیل ضدزنگ است. در ادامه به برخی از مشخصات فنی فن‌های سیرکوله می‌پردازیم.

  • دارای پروانه آلومینیومی یا فولادی
  • موتور کم‌مصرف و کم‌صدا
  • قطر موتور فن سیرکوله در اندازه (40-50-60) سانتی‌متر
  • بدنه از جنس استیل
  • قدرت مکش بالا و دمیدن زیاد

برای خرید انواع فن سیرکوله اصفهان می‌توانید با کلیک بر روی کلمه «فن سیرکوله» از قیمت و مشخصات دقیق آن مطلع شوید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2023-02-01
23:36
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *