تهران، شادآباد

سبد خرید
قیمت مه پاش کشاورزی+طرز کار مه پاش[از مشاوره تا خرید]
مه پاش کشاورزی

نقش آبیاری در کشاورزی:

آبیاری یکی از ارکان مهم برای رشد محصولات کشاورزی است. در کشورهایی که بارندگی کم است و به نوعی می‌توان گفت کشاورزی با تکیه بر باران عملی نیست، باید از روش‌های دیگری استفاده کرد.

یکی از روش‌های کارآمد در چند سال اخیر آبیاری با استفاده از مه پاش‌ها بوده است. هرچند باید در نظر داشت با استفاده از این محصول هم، آبیاری بیش از حد می‌تواند برای رشد محصول مضر باشد؛ بنابراین انتخاب سیستم آبیاری مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در صنعت کشاورزی موفق است.

مه پاش با عملکردی که دارد می‌تواند به رشد گیاهان کمک زیادی کند از طرفی در مصرف آب نیز صرفه جویی چشمگیری خواهد داشت.

شاید برای شما هم سؤال باشد که این تجهیزات کشاورزی مفید چگونه کار می کند، و قیمت مه پاش کشاورزی با مدل های دیگر که در رستوران ها استفاده می کنند آیا تفاوتی دارد.
برای رسیدن به این جواب ها تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

 

مه پاش چیست؟

مه‌ پاش نوعی نازل است که برای آبیاری در گلخانه‌های معمولی و همچنین گلخانه‌های هیدروپونیک به کار برده می‌شود.
مه‌‌ پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند. معمولا مه‌پاش‌ها از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا فلزاتی مانند استیل ساخته می‌شوند که برای مرطوب نگه‌داشتن فضای گلخانه و آبیاری مورداستفاده قرار می‌گیرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله مه پاش چیست؟ سر بزنید…

قیمت مه پاش کشاورزی چند است؟

دستگاه مه پاش چه مزایایی دارد؟

سیستم‌های آبیاری قطره‌ای که معمولاً در باغ‌ها، تاکستان‌ها و محصولات سبزیجات استفاده می‌شوند، از شبکه‌ای از لوله‌ها تشکیل شده‌اند که دارای سوراخ‌ها ی کوچک هستند. این لوله ها را می توان در بالا یا زیر سطح خاک قرار داد و به آرامی آب را در مدت طولانی به داخل خاک چکاند اما با استفاده از مه پاش می توان آبیاری را با قطرات ریزتر و در سطح وسیع تری اسپری کرد.
در واقع مه پاش سرعت و مساحت بیشتری را تحت نفوذ خود قرار می دهد..
اگر بخواهیم خلاصه ای از استفاده از مه پاش نام ببریم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آب کمتری نسبت به سایر سیستم ها مصرف می شود.
  • از فرسایش خاک و خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.
  • جریان مداوم آب موجب نفوذ به عمق خاک و ریشه ها می‌شود.

زراعت جز اولین پیشه مردم جهان بود و هزاران سال است که برای تولید محصولات غذایی به کار برده می‌شود. تنها چیزی که در این میان تغییر کرده، شکل تجهیزات آن است که مدرن‌تر و سودمندتر شده، یکی از این لوازم مه پاش است.

مه پاش کشاورزی با سیر آب کردن، خنک‌سازی، حفظ رطوبت در مصرف کم آب نیز نقش به سزایی دارد.

آبیاری با استفاده از مه پاش چگونه است؟

مه پاش‌ها دستگاه‌های آبیاری هستند که در درجه اول به جای اشباع خاک بر کاهش دما و کنترل سطح رطوبت تمرکز می‌کنند. آنها آب را در حجم کمتری پخش می‌کنند، اما همراه با فشار بالا یک اثر مه مانند ایجاد می‌کنند.

مه پاش کشاورزی

انواع مه پاش ها:

معرفی 4 مدل از پرفروش ترین مه پاش های گلخانه ای که جزء مه پاش های اقتصادی و با قیمت ارزان به حساب می آیند که شامل:

  1. مه‌پاش تک نازله
  2. مه‌پاش ۴ طرفه
  3. مه‌پاش شش جهته
  4. مه‌پاش کم فشار فیتکو

برای آشنایی بیشتر با عملکرد مه پاش‌ها در گلخانه علوفه هیدروپونیک به ویدئویی که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است توجه فرمایید.

 

قیمت مه پاش کشاورزی چقدر است؟

قیمت مه پاش کشاورزی بستگی به مدلی که انتخاب می کنید دارد، به طور مثال مه پاش 6 جهته نسبت به مه پاش تک نازله قیمت یکسانی ندارد. اگر به دنبال خرید و اطلاع از قیمت مه پاش کشاورزی هستید، پارس صنعت می‌تواند مرجعی برای اطلاع از قیمت‌های این دستگاه باشد.
در شرکت پارس صنعت می‌توانید این محصول را با بهترین کیفیت ، انواع مدل ها و قیمت مناسب تهیه نمایید. برای مشاوره و راهنمایی در مورد قیمت مه پاش کشاورزی همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

برچسب ها:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.