تهران، شادآباد

سبد خرید

بررسی قیمت مه پاش گلخانه کوچک+ اهمیت کاربرد آن

نسرین نیک نژاد
2022-11-18
22:00
No Responses
قیمت مه پاش گلخانه کوچک

مه پاش‌ها نقش مهمی را در گلخانه‌ها دارند؛ این وسیله پرکاربرد برای از بین بردن آفات، ایجاد میزان مناسب رطوبت، خنک سازی، از بین بردن بوی نامطبوع و آبیاری گیاهان کمک زیادی می‌کنند. در ادامه با مروری دقیق بر روی ویژگی‌های مه پاش‌ها گلخانه  نگاهی می‌اندازیم تا با اطلاع یافتن از قیمت مه پاش برای گلخانه، بتوانید خرید مناسبی داشته باشید.

همچنین می‌توانید از ویدئوی زیر می‌توانید راهنمایی لازم برای سفارش و خرید مه پاش را ملاحظه نمایید.

اهمیت کشت محصولات گلخانه‌ ای

همان‌طور که می‌دانید گلخانه‌ها محلی برای رشد مصنوعی گیاهان هستند و هدف آنها فراهم کردن محیطی مناسب برای رشد گل‌ها، گیاهان و محصولات کشاورزی بر حسب نیازشان است. فرقی ندارد چه بخواهید گیاهان عجیب و غریب مانند کاکتوس‌های آفریقایی را دور از زیستگاه طبیعیشان پرورش دهید، چه بخواهید دسته‌ای از سبزی‌های خوشمزه مانند ریحان را پرورش دهید، گلخانه یک مکان ایدئال برای شماست.

استفاده از گلخانه‌ها منجر به تولید گیاهان باکیفیت‌تر و البته محصولات بیشتر می‌شود زیرا یک محیط کنترل شده و به دور از مشکلاتی مانند سرمازدگی یا خشکی (کمبود آبیاری) است.

مه پاش گلخانه کوچک

نگاهی بر عوامل مؤثر در رشد محصولات گلخانه ای

عوامل مؤثر در گلخانه‌ها به انجام کارهای زراعی گفته می‌شود که باعث می‌شود گیاهان بهتر و بیشتر رشد کنند. به‌طورکلی میزان موفقیت در کشت گلخانه‌ای به رشد بالای گسسته و میزان بالای محصولات برداشت شده برمی‌گردد.

در کشاورزی گلخانه‌ای عواملی هستند که بر نحوه رشد و باردهی محصولات تأثیر زیادی می‌گذارند؛ عواملی مانند نور، دما و رطوبت مناسب تا گیاهان بتوانند در یک محیط مساعد رشد کنند. از طرفی دقت در انتخاب تجهیزات نیز نقش مهمی در باغبانی گلخانه‌ای دارد. به طور مثال، رطوبت درون گلخانه‌ها مستعد ایجاد آفات و کپک هستند، بنابر این باید قبل از اینکه رطوبت زیاد به گیاهان آسیب بزند، با  لوازم مناسب با آنها مقابله کرد.
خوشبختانه، تمام این توانایی یعنی ایجاد رطوبت مناسب را می‌توان به سادگی از مه پاش گلخانه‌ای به دست آورد. مه پاش در محیط گلخانه از فناوری ساده‌ای برای انتقال رطوبت و آبیاری مناسب به گیاهان استفاده می‌کند.

مه پاش (Fogger) چیست؟

مه‌ پاش (Fogger) دستگاهی است که عمدتاً برای آبیاری در گلخانه‌های معمولی و همچنین گلخانه‌های هیدروپونیک به کار برده می‌شود. مه‌‌ پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند در فضا اسپری می‌کنند.

معمولا ًمه‌ پاش‌ها از جنس‌ پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند که از استحکام بالایی برخوردار است و در اثر مجاورت با رطوبت، زنگ نمی‌زند.  آبیاری در گلخانه باید به طور مناسب در سراسر آن منطقه پخش شود تا به نتایج مورد نظر برسد.

از آنجایی‌که آب کشش سطحی بالایی دارد، دستگاه مه پاش در گلخانه باعث می‌شود آن را به صورت مه ریز روی برگ‌ها پخش کند می‌تواند منجر به جذب عالی گیاهان می‌شود. به‌همین دلیل است که مه‌ پاش برای گلخانه یک جایگزین عالی به جای بطری‌ها و اسپری‌ها و یا هر وسیله دیگری برای آبیاری است.

همچنین برخی از مه‌پاش‌های گلخانه‌ای با قدرت پخش کنندگی بالا، هوای درون خود را نیز منتشر می‌کنند و جریان‌های هوا را به همراه آب در سراسر گلخانه اسپری می‌کنند. این کار به این معنی است که به جای آب از هوا به عنوان واسطه استفاده می‌کنند و قطرات آب را در فضای هوا بهتر معلق می‌کنند.

مه پاش در تهران

مزایای استفاده از مه پاش گلخانه کوچک

تکنیک جریان هوا با قطرات آب ایجاد شده توسط مه پاش گلخانه‌ای به طور ایدئال برای کنترل رطوبت بسیار مفید است. از سوی دیگر، قطرات آب خارج شده از مه پاش به ریشه کنی حشرات و آفات کمک می‌کند.

مه پاش‌های گلخانه‌ای می‌توانند با از بین بردن کپک و آفات و کنترل سطح رطوبت در ایجاد محیط مناسبی برای گیاهان کمک کنند. این موارد را در زیر با مروری دقیق از ویژگی های آنها بررسی کنید تا خرید مناسبی داشته باشید.

پر کاربردترین مه پاش گلخانه کوچک و قیمت آنها

در فهرست زیر، گزینه‌های مختلفی را خواهید یافت که می‌تواند انتخاب بهترین مه‌پاش گلخانه کوچک باشد، همچنین می‌توانید با انتخاب و کلیک بر روی هر کدام از این مدل‌ها، از قیمت مه پاش گلخانه کوچک خود نیز مطلع شوید.

مه پاش تک وجهی برای آبیاری در یک جهت مورداستفاده است و محدوده  تک وجهی از یک گلخانه کوچک را تحت آبیاری قرار می‌دهد.

مه پاش تک نازله

مه پاش 4جهته برای آبیاری در چهار جهت مورداستفاده است و محدوده  متوسطی از گلخانه کوچک را تحت پوشش آبیاری قرار می‌دهد.

مه پاش چهار طرفه به همراه رابط پرسی 6 میل

مه پاش 6 جهته با پوشش دهی آبیاری در 6 جهت، قسمت‌های بیشتری را آبیاری می‌کند.

مه پاش 6 طرفه به همراه رابط 6 میلی متر

مه پاش کم فشار فیتکو برای افزایش میزان رطوبت در فضای گلخانه به کار برده می‌شود، همچنین برای کم کردن میزان دامنه پوشش مه پاش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مه پاش کم فشار می‌توان در محیط های آزمایشگاهی یا گلخانه‌های بسیار کوچک هم استفاده می‌کنند.

همچنین از مه پاش فیتکو برای پوشش‌دهی نقاط کوری که توسط مه ‌پاش‌های دیگر آبیاری نمی‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مه پاش کم فشار فیتکو پارس صنعت

مه پاش کم فشار با پمپ یکی دیگر از انواع مه پاش‌هاست که برای آبیاری گیاهان و محصولات کشاورزی گلخانه‌ای استفاده می‌شود. این نوع مه پاش، آب را توسط یک پمپ به داخل دستگاه با فشار وارد می‌کند و از طریق نازل‌هایی که روی مه پاش نصب شده‌اند، به صورت مه ریز خارج می‌کند. از مه پاش کم فشار می‌توان هم برای آبیاری گیاهان و هم رطوبت رسانی استفاده کرد.

استعلام قیمت مه پاش گلخانه کوچک

سطح رطوبت و میزان رطوبت یک عامل کلیدی در گلخانه های بزرگ و کوچک است. در واقع اگر این عامل مهم، متعادل نباشد، گیاهان فتوسنتز انجام نمی دهند و منجر به رشد پایین آنها می شود. همچنین مه‌پاش‌های گلخانه‌ای به دور کردن حشره‌ها از طریق اسپری کردن و با کمک جریان هوای مصنوعی کمک می‌کنند.
با توجه به عملکردی که این وسیله دارد می فهمیم؛ قیمت مه پاش گلخانه کوچک در برابر مزایای آن بسیار کم است. شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه به‌خصوص کشت علوفه هیدروپونیک در ایران است.

اگر قصد خرید این محصول و یا استعلام  این محصول را دارید با کلیک بر روی کلمه مه پاش از انواع پکیج‌های آن برای مصارف دیگر مطلع شوید. همچنین شما می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2022-11-18
22:00
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *