تهران، شادآباد

سبد خرید

هزینه نوار تیپ برای یک هکتار چقدر است؟

نسرین نیک نژاد
2023-04-28
22:15
No Responses
قیمت نوار تیپ

امروزه دیگر کمتر کسی هست که نام آبیاری قطره‌ای را نشنیده باشد و یا با این روش آبیاری با کمک نوار تیپ‌ها آشنایی نداشته باشد. اما اگر شما جز افرادی هستید که می‌خواهید آبیاری قطره‌ای را برای مزارعتان شروع کنید، احتمالاً با سؤالات زیادی روبرو هستید. یکی از این پرسش‌ها برای همه کشاورزان و باغداران این است؛ «هزینه نوار تیپ برای هر هکتار» چقدر است؟

در این مقاله پارس صنعت ما قصد داریم تا به این سال پاسخ دهیم تا با خیال راحت این روش آبیاری را با کمک نوار تیپ‌ها شروع کنید. همچنین برای محاسبه دقیق متراژ نوار تیپ به ویدئوی زیر توجه کنید.

نوار تیپ چیست؟

نوار تیپ آبیاری برای آبیاری محصولاتی با کشت ردیفی استفاده می‌شوند که امکان آبرسانی را در یک خط منظم دارند. از انواع نوارهای تیپ می‌توان به نوع نوار درزدار و پلاکدار اشاره کرد.

نوار تیپ قطره‌ای دریپرهای در فواصل 10، 20 و 30 سانتی‌متری دارد. آب در این فواصل از لابه‌لای درزها خارج شده و ریشه گیاهان را آبیاری می‌کند.

هزینه نوار تیپ هر هکتار

هزینه نوار تیپ برای یک هکتار

برای به‌دست‌آوردن هزینه نوار تیپ برای یک هکتار، در ابتدا باید میزان نوار تیپ‌ها را در هر هکتار به دست آوریم. به طور تقریبی هر هکتار حدود 20 هزار متر نوار تیپ نیاز دارد. این عدد به معنای به‌کاربردن 20 کلاف 1000 متری از نوار تیپ می‌شود.
در جدول زیر قیمت هر نوار تیپ به همراه آخرین قیمت (اردیبهشت 1402) آمده است. شما می‌توانید با این اعداد را در 20 ضرب کرده و عدد نهایی را به طور تقریبی برای هزینه نوار تیپ برای یک هکتار در نظر بگیرید.

انواع نوار تیپقیمت (ریال)
نوار تیپ پلاکدار 20 سانتی (1000 متری)9434000 ریال
نوار تیپ پلاکدار 10 سانتی (1000 متری)11236000 ریال
نوار تیپ بغل دوخت 10 سانتی (1000 متری)5618000 ریال
نوار تیپ بغل دوخت 20 سانتی (1000 متری)5618000 ریال

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، قیمت نوار تیپ‌ برای یک هکتار به انواع مختلف آن بستگی دارند. به عیارت دیگر برای استعلام قیمت 1000 متر نوار تیپ باید در ابتدا مدل آن را انتخاب کنید. نوارهای تیپ پلاکدار در مقایسه با نوارهای درزدار استحکام قیمت بالاتری دارند؛ از طرفی هرچه فاصله دریپرهای آنها کمتر باشد و تعداد بیشتری قطره چکان داشته باشند گران‌تر می‌شود.

همچنین کارخانه تولیدی نوارهای تیپ و استفاده از متریال مرغوب نیز در قیمت نوار تیپ 1000 متری تأثیرگذار است. برای استعلام قیمت جدید انواع نوارهای تیپ می‌توانید بر روی «نوارتیپ درزدار» و «نوار تیپ پلاکدار» کلیک کنید.

مقدار نوار تیپ برای یک هکتار

اگر بخواهیم به طور دقیق، میزان نوار تیپ (پلاکدار و بغل دوخت) را به دست بیاوریم، باید به موارد زیر توجه کنید.
مورد اول:
در هنگام استفاده از نوار تیپ آبیاری باید دقت کنید که طول ردیف‌های کشت کمتر از ۵۰ متر باشند. زیرا پس از راه‌اندازی سیستم آبیاری قطره‌ای بعد از ۵۰ متر باید از نوار تیپ جدیدی استفاده کنید.

مورد دوم:
میزان موردنیاز نوار آبیاری قطره‌ای به گیاهی که کشت می‌کنید بستگی دارد. به‌عبارت‌دیگر اگر فاصله قراردادن نوار تیپ‌ها با گیاهان سازگار شود، باعث می‌شود تا گیاهان مواد غذایی را راحت‌تر به دست آورند و رشد سریع‌تری داشته باشند.

هزینه نوار تیپ چقدراست

فروش نوار تیپ آبیاری

نوار تیپ یکی از لوازم آبیاری قطره‌ای است که در آن آب به‌صورت مستقیم و به مقدار دقیق به ریشه گیاهان تزریق می‌شود. این وسیله آبیاری باعث صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش هزینه‌های انرژی و کاهش هدررفت آب می‌شود.

لازم به ذکر است به هزینه نوار تیپ‌ها هزینه‌های دیگری مانند هزینه نصب، مخزن، فشارسنج (برای کنترل فشار آب در نوار تیپ استفاده می‌شود)، سیستم فیلتراسیون اضافه می‌شود. این موارد می‌تواند جز عامل‌های مؤثر در تعیین هزینه نوار تیپ برای یک هکتار باشند.

مجموعه پارس صنعت انواع نوار تیپ پلاکدار و درزدار را در متراژهای استاندارد 1000 متری در اختیار کشاورزان عزیز قرار می‌دهد. برای مشاهده و خرید نوار تیپ قطره‌ای در سراسر کشور، با کلیک بر روی «خرید نوار تیپ» می‌توانید سفارش‌های خود را برای ما بفرستید تا آنها را در اسرع وقت و قیمت مناسب، برایتان ارسال کنیم.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *