تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید نوار تیپ در شیراز | قیمت مناسب و ارسال سریع

نسرین نیک نژاد
2022-12-10
22:00
No Responses
خرید نوار تیپ در شیراز

افزایش تقاضا برای مواد غذایی و کمبود منابع طبیعی یکی از مشکلاتی است که جوامع بشری با آن مواجه هست و خشکسالی، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در صنعت دامداری و کشاورزی تأثیر مستقیمی بر تولید غذای انسان  دارد.  متأسفانه در سال‌های اخیر به علت تغییرات اقلیمی، بسیاری از کشورها با این مشکل بزرگ یعنی تأمین آب روبرو هستند.

به همین دلیل، استفاده از روش‌هایی که منجر به حفظ این نعمت خدادادی شود از اولویت سردمداران صنایع مختلف است. به طور مثال یکی از لوازم آبیاری که می‌تواند از هدررفت آب جلوگیری کند، نوار تیپ است.

نوار تیپ یکی از روش‌های آبیاری قطره‌ای است که در این نوشتار به آن می‌پردازیم. قصد ما این است که اگر شما به دنبال خرید نوار تیپ در شیراز هستید، باتوجه‌به مزایایش بتوانید آن را به‌راحتی خریداری کنید.

 

نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ (drip tape) چیست؟

نوار تیپ یا نوار آبیاری، نواری با دیواره‌ای نازک است که از جنس پلی‌اتیلن ساخته می‌شود. این وسیله یکی از لوازم آبیاری قطره‌ای است که برعکس لوله‌های پلی‌اتیلنی، حالتی مسطح و انعطاف‌پذیر دارد.

عملکرد نوار تیپ چگونه است؟

در هنگام ورود آب، قطره‌های آب از طریق دریپرهای نوار تیپ خارج می‌شود و این وسیله به‌صورت یک شلنگ می‌شود؛ اما پس از پایان آبیاری، تیپ دوباره به شکل مسطح درمی‌آید.

طول دریپرها بین 10، 20 و 30 سانتی متر است و مجموعه پارس صنعت با توجه به نیاز مشتری می تواند به صورت سفارشی این فواصل را تغییر دهد.

 

 انواع مختلف  نوار تیپ

نوارهای تیپ به شکل زیر در بازار موجود است که هرکدام مزایای خاص خودش را دارد.

 • نوار تیپ پلاک دار

نوار تیپ پلاک دار دارای قطره‌چکان است و در فواصل مشخص 10–20-30 سانتی‌متر دارای پلاک (قطره‌چکان) هستند.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار
 • نوار تیپ درزدار

نوار تیپ درزدار به‌جای قطره‌چکان، مسیری زیگزاگ شکل (زیپ مانند) در کنار آن وجود دارد که باعث شکستن فشار آب می‌شود و قطرات آب از طریق درزها به گیاه می‌رسند. به علت خروج آب از درزها، این نوار تیپ‌ها به نوار درزدار هم مصطلح هستند.

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار

مزایای استفاده از نوار تیپ

مسلم است که مهم‌ترین مزیت نوار تیپ، صرفه‌جویی در مصرف آب است؛ اما این وسیله منافع دیگری هم دارد که در ادامه آنها را عنوان کرده‌ایم:

 1.  یکنواختی آبیاری
 2. افزایش سطح زیر کشت
 3. نصب آسان و سریع  نوار تیپ
 4. کاهش سرعت فرسایش خاک
 5. حمل‌ونقل راحت نوار تیپ (سبکی وزن)
 6. کاربرد آسان در زمین‌های کشاورزی با اشکال نامنظم
 7. قابلیت نصب بر روی خاک، زیر خاک و یا حتی معلق

نوار درزدار

کاربردهای نوار تیپ

اگر ساکن شیراز هستید و به دنبال خرید نوار تیپ هستید، باید قبل از هر موردی به کاربرد این وسیله آگاه باشید. از نوار تیپ برای آبیاری ردیفی گیاهانی مانند گل‌کلم، کاهو، فلفل، پنبه و همچنین غلات و حبوبات و بسیاری گیاهان دیگر استفاده می‌کنند.

برای بالابردن راندمان این وسیله بهتر است، نوار تیپ را به‌اندازه کافی به ریشه گیاه نصب کنید تا به‌صورت متمرکز آبیاری کند. نوار تیپ را می‌توان به سه صورت بالا، روی خاک و همچنین درون زمین استفاده کرد. نوار تیپ در برخی از گلخانه‌ها نیز کاربرد دارد. به طور کلی ازز نوار تیپ در مصارف زیر استفاده می‌کنند:

فضای سبز و گلخانه‌ها
مزارع کشت غلات مانند گندم، جو و برنج
کشت محصولات صیفی جات مانند سیب زمینی، هندوانه، پیاز، کدو، بادمجان
مزارع کشت چغندرقند، پنبه، نیشکر، سویا، آفتابگردان، ذرت، کلزا
مزارع کشت حبوبات نخود، عدس، لوبیا، ماش، نخود فرنگی

نکات مهم در نصب نوار تیپ

همان‌طور که می‌دانید در نصب سیستم های آبیاری، عوامل مختلفی مانند فشار آب و شیب زمین مؤثر است. به همین علت قصد داریم تا برخی از نکات مهم در نصب نوار تیپ را ذکر کنیم.

 • جلوگیری از قرار دادن در شیب تند زمین
 • جلوگیری از قرار دادن نوار تیپ در برابر باد شدید، برش برف و تگرگ و یخ زدگی
 • استفاده از آب فیلتر شده و یا دستگاه فیلتراسیون (جلوگیری از مسدود شدن دریپرها)

نوار کلافدار

خرید نوار تیپ در شیراز

مجموعه پارس صنعت انواع نوار تیپ (پلاکدار و بغل دوخت) را با ضخامت 155 میکرون تا 200 میکرون تولید می‌کند که طول نوار تیپ‌ها از 1000 تا 2000 متر متغیر است.

همچنین نوار تیپ‌ها از نظر متراژ و همچنین استفاده از یک فصل زراعی ( به شرط نترکیدن نوار) شامل گارانتی مجموعه پارس صنعت می‌شود. برای خرید این نوارهای آبیاری با کلیک بر روی «خرید نوار تیپ» از قیمت و مدل‌های آن دیدن نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *