تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ در اهواز [خرید با قیمت مناسب در اهواز]

نسرین نیک نژاد
2023-09-25
17:12
No Responses
خرید نوار تیپ در اهواز

نوار تیپ یا drip tape، لوله‌های انعطاف‌پذیری هستند که در فواصل مشخص دارای روزنه‌هایی هستند. این نوارها به عنوان مجرای ورود آب از مخزن به ریشه گیاهان عمل می‌کنند و آب پس از عبور از داخل نوار تیپ، از طریق دریپرها یا قطره‌چکان‌ها خارج می‌شود تا گیاهان آبیاری شوند. در این مطلب به مزایا . مرکز خرید «نوار تیپ در اهواز » می‌پردازیم.

انواع نوار تیپ آبیاری

نوارهای تیپ به دو نوع پلاکدار و بغل دوخت تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

1. نوار تیپ بغل دوخت

نوار تیپ بغل دوخت یا نوار تیپ درزدار به‌صورت رول سفره‌ای است که از سمت عرض روی‌هم قرار می‌گیرد. طرف باز این نوار تیپ به‌صورت زیگزاگ دوخته می‌شود و به همین دلیل به نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت مصطلح است.

ضخامت نوار درزدار بین 150 تا 200 میکرون است و با فشار آب 0.7 تا 1 بار سازگار است. در صورت ورود آب با فشار بالاتر، ممکن است نوار درزدار پاره و درز کنار آن از هم باز شود. در شیب‌های زیاد، بهتر است از نوار تیپ پلاکدار استفاده شود. طول عمر استفاده از نوار بغل دوخت تقریباً برابر با یک‌فصل زراعی است و برای استفاده طولانی‌مدت کارایی لازم را ندارد.

خرید و قیمت نوار تیپ درز دار

قیمت نوار تیپ آذربایجان شرقی

2. نوار تیپ پلاکدار

در داخل نوار تیپ پلاکدار یا نوار تیپ قطره‌چکان دار، دریپر یا قطره‌چکان‌هایی تعبیه شده است. این قطره‌چکان‌ها به فاصله به فاصله 10، 20 و 30 سانتی‌متر قرار دارد. مقایسه با نوار تیپ بغل دوخت، نوارهای پلاکدار طول عمر بالایی دارند و بین 2 تا 3 فصل زراعی کار می‌کنند. فشار استاندارد در نوار تیپ پلاکدار 0.7 تا 1 بار است.

خرید و قیمت نوار تیپ پلاکدار

بهترین نوار تیپ

مزایای خرید نوار تیپ در اهواز

در روش آبیاری نواری با استفاده از نوار تیپ، آب به‌صورت مستقیم به سطح خاک و نزدیک ریشه‌های گیاهان می‌رسد. این روش آبیاری اثرات محیطی و اقتصادی بسیار زیادی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

1. صرفه‌جویی در مصرف آب: نوار تیپ آبیاری به‌صورت دقیق و متمرکز آب را به گیاهان می‌رساند و هدررفت آن را کاهش می‌دهد. این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود و منابع آبی را حفظ می‌کند.

2. کنترل تخریب خاک: با استفاده از نوار تیپ آبیاری، میزان آبیاری به طور دقیق کنترل می‌شود و از تخریب خاک و شوره‌زدن آن از طریق مصرف زیاد آب جلوگیری می‌شود.

3. افزایش تولید محصولات کشاورزی: با کمک نوار تیپ آبیاری، عملکرد رشد محصول در هر هکتار افزایش می‌یابد و این امر باعث افزایش درآمد کشاورزان می‌شود.

4. صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی: نوار تیپ آبیاری به‌صورت مستقیم آب را به گیاهان می‌رساند و نیازی به انتقال آب در طولانی‌مدت ندارد. این امر باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی مربوط به پمپاژ آب می‌شود.

در ادامه به مرکز خرید نوار تیپ در اهواز می‌پردازیم.

خرید نوار تیپ در اهواز

برای خرید نوار تیپ‌ در اهواز، از جمله نوار تیپ پلاکدار و نوار درزدار، می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید. مشتریان ما علاوه بر این شهر از تمامی شهرهای ایران و از کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه نیز هستند.

جهت خرید نوارتیپ در اهواز می‌توانید بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *