تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ بانه[خرید بدون واسطه در بانه]

نسرین نیک نژاد
2023-09-21
20:45
No Responses
نوار تیپ بانه

نوار تیپ بانه یکی از لوازم ساده ولی مؤثر برای آبیاری محصولات کشاورزی است. این نوارها، شلنگی انعطاف‌پذیر هستند که سوراخ‌های کوچکی در سطح آنها وجود دارد. استفاده از نوار تیپ باعث بهره‌وری بیشتر در مصرف آب و کاهش هدررفت آن می‌شود.

استفاده از نوار تیپ آبیاری، می‌تواند به‌راحتی مقدار آب موردنیاز گیاه را تأمین کرده و از این طریق به کاهش هزینه‌های آبیاری و افزایش عملکرد محصولات دست‌یافت. نصب و راه‌اندازی نوار تیپ آبیاری نسبت به روش‌های سنتی آبیاری، نیاز به زمان و هزینه کمتری دارد.

آبیاری با استفاده از نوار تیپ به‌صورت خودکار انجام می‌شود و نیاز به نیروی انسانی کمتری دارد. با کاهش مصرف آب در آبیاری و کاهش تلفات آب، می‌توان به حفاظت از منابع آبی و محیط‌زیست کمک کرد. به‌طورکلی، نوار تیپ آبیاری یک راه‌حل ساده و مؤثر برای بهره‌وری بیشتر در مصرف آب و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی است.

برای آشنایی بیشتر در مور نوار تیپ به ویدئوی زیر توجه کنید.

انواع نوار تیپ بانه

به طور کلی، پرمصرف‌ترین سیستم آبیاری قطره‌ای در کشور با کمک نوارهای تیپ انجام می‌شود. به طورکلی در خرید اینترنتی نوار تیپ بانه و خرید حضوری، این نوارها به 2 نوع پلاکدار و بغل دوخت تقسیم می‌شوند. که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

نوار تیپ بغل دوخت

این نوع نوار تیپ آبیاری به مانند رول سفره‌ای است که از سمت عرض روی هم قرار می‌گیرد. طرف باز این نوار تیپ به صورت زیگزاگ دوخته می‌شود و به همین دلیل به نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت مصطلح است.

مشاهده قیمت و خرید نوار تیپ درز دار

ضخامت نوار درزدار بین 150 تا 200 میکرون است و با فشار آب 0/7 تا1 بار سازگار است. در صورت ورود آب با فشار بالاتر، ممکن است نوار درزدار پاره و درز کنار ان از هم باز شود. نکته مهم در استفاده از این نوار تیپ‌ها، دقت به شیب زمین است زیرا در شیب‌های زیاد این نوار عملکرد درستی ندارد. در این مواقع بهتر است از نوار تیپ پلاکدار استفاده شود.

همچنین طول عمر استفاده از نوار بغل دوخت تقریباً برابر با یک فصل زراعی است و برای استفاده طولانی مدت کارایی لازم را ندارد.

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار

نوار تیپ پلاکدار (Emitter Drip Tape) 

نوارهای تیپ پلاکدار نوع دیگری از خانواده آبیاری قطره‌ای هستند که در داخل لوله آن، دریپر یا قطره چکان‌هایی تعبیه شده است. این خروجی های آب به فاصله 10، 20 و 30 سانتی‌متر قرار دارد.

مشاهده قیمت و خرید نوار تیپ پلاکدار

نکته قابل توجه در مورد نوار پلاکدار این است که هرچه فاصله خروجی آب در آن کمتر باشد قیمت بالاتری دارد. به عبارت دیگر هزینه قطره چکان‌ها بر روی قیمت نوار پلاکدار تأثیر گذار است. در مقایسه با نوار تیپ بغل دوخت، نوارهای پلاکدار طول عمر بالایی دارند و بین 2 تا 3 فصل زراعی کار می‌کنند. فشار استاندارد در نوار تیپ پلاکدار 0/7 تا 1 بار است.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار

خرید نوار تیپ بانه

برای خرید بدون واسطه نوار تیپ‌ بانه، از جمله نوار تیپ پلاکدار و نوار درزدار، می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید. مشتریان ما علاوه بر این شهر از تمامی شهرهای ایران و از کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه نیز هستند.

جهت خرید نوارتیپ بانه می‌توانید بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *