تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ دماوند|خرید انواع نوار تیپ در دماوند

نسرین نیک نژاد
2023-10-01
15:48
No Responses
نوار تیپ دماوند

شهر دماوند در استان تهران قرار دارد. این منطقه دارای شرایط آب‌وهوایی نسبتا سرد وخشک است که تاثیر بزرگی بر صنعت کشاورزی آن گذاشته است. استفاده از نوار تیپ دماوند و سایر مناطق با شرایط آب و هوایی مشابه، تاثیر مهمی در بهبود کارایی و بهره‌وری آبیاری و در نهایت توسعه صنعت کشاورزی در این مناطق داشته است.
در این مقاله پارس صنعت به «نوار تیپ دماوند»، انواع آن می پردازیم. پس با ما همراه باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر می‌توانید به ویدئوی زیر توجه کنید.

انواع نوار تیپ آبیاری

نوارهای تیپ به دو نوع پلاکدار و بغل دوخت تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی هر یک از آنها می‌پردازیم:

1. نوار تیپ بغل دوخت

نوار تیپ بغل دوخت یا نوار تیپ درزدار به‌صورت رول سفره‌ای است که از سمت عرض روی‌هم قرار می‌گیرد. طرف باز این نوار تیپ به‌صورت زیگزاگ دوخته می‌شود و به همین دلیل به نوار تیپ درزدار یا بغل دوخت مصطلح است.

ضخامت نوار درزدار بین 150 تا 200 میکرون است و با فشار آب 0.7 تا 1 بار سازگار است. در صورت ورود آب با فشار بالاتر، ممکن است نوار درزدار پاره و درز کنار آن از هم باز شود. در شیب‌های زیاد، بهتر است از نوار تیپ پلاکدار استفاده شود. طول عمر استفاده از نوار بغل دوخت تقریباً برابر با یک‌فصل زراعی است و برای استفاده طولانی‌مدت کارایی لازم را ندارد.

مشاهده نوار تیپ درز دار

نوار تیپ دماوند
نوار تیپ درزدار

2. نوار تیپ پلاکدار

در داخل نوار تیپ پلاکدار یا نوار تیپ قطره‌چکان دار، دریپر یا قطره‌چکان‌هایی تعبیه شده است. این قطره‌چکان‌ها به فاصله به فاصله 10، 20 و 30 سانتی‌متر قرار دارد. مقایسه با نوار تیپ بغل دوخت، نوارهای پلاکدار طول عمر بالایی دارند و بین 2 تا 3 فصل زراعی کار می‌کنند. فشار استاندارد در نوار تیپ پلاکدار 0.7 تا 1 بار است.

مشاهده نوار تیپ پلاکدار

بهترین نوار تیپ
نوار تیپ پلاکدار

مزایای نوار تیپ دماوند

استفاده از نوار تیپ آبیاری در شهر دماوند می‌تواند بهبود قابل توجهی در صنعت کشاورزی این منطقه به همراه داشته باشد. با کاهش مصرف آب، صرفه‌جویی در زمان و انرژی، بهبود کیفیت محصولات و حفاظت از خاک و محیط زیست، کشاورزان می‌توانند بهره‌وری بیشتری را در فعالیت‌های خود داشته باشند و در کنار آن، با منابع آبی محدود در این منطقه کنار بیایند.

شهر دماوند به دلیل شرایط آب‌وهوایی خشک و نیمه‌خشک، به طور معمول محصولات کشاورزی خاصی را تولید می‌کند که با شرایط محیطی منطقه سازگاری دارند. در ادامه می‌توانید برخی از کاربردهای نوار تیپ دماوند را ملاحظه کنید.

• نوار تیپ سیب‌زمینی
• نوار تیپ پیاز
• نوار تیپ خیار
• نوار تیپ درختان (سیب‌درختی، گلابی، به، گیلاس، آلبالو، گردو، گوجه‌سبز، هلو، شلیل، زردآلو، قیسی، آلوزرد و انگور)

این فهرست تنها محدود به برخی از محصولات است و ممکن است در شهر دماوند محصولات دیگری نیز کشت شوند.

خرید انواع نوار تیپ در دماوند

مجموعه پارس صنعت، یکی از منابع معتبر برای خرید انواع نوار تیپ در شهر دماوند است. این مجموعه باتجربه و تخصص بالا در زمینه تهیه و عرضه محصولات نوار تیپ، به‌عنوان یکی از انتخاب‌های مناسب برای کشاورزان و باغداران در دماوند مطرح است.

ما در مجموعه پارس صنعت قادر هستیم، باتوجه‌به انواع نوار تیپ و نیازهای مختلف مشتریان، به‌صورت عمده و جزئی انواع نوار تیپ در دماوند را فراهم کنیم. همچنین، باتوجه‌به تخصص و دانش فنی متخصصان مجموعه، مشاوره فنی و پشتیبانی کامل نیز در خصوص استفاده صحیح و مناسب از محصولات ارائه می‌شود.

برای خرید نوار تیپ از مجموعه پارس صنعت در دماوند، می‌توانید با مشاوران فروش ما تماس بگیرید و نیازها و مشخصات محصولات کشاورزی و زمین‌های زراعی خود را به آن‌ها ارائه دهید.

جهت خرید نوارتیپ در اهواز می‌توانید بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *