تهران، شادآباد

سبد خرید

نوار تیپ همدان[خرید انواع نوار تیپ در همدان]

نسرین نیک نژاد
2023-10-04
20:38
No Responses
نوار تیپ همدان

نوار تیپ همدان یک روش آبیاری مکانیزه در این استان است که در صنعت کشاورزی توانسته مزایای زیادی را نصیب کشاورزان این منطقه کند. از طرفی استفاده از نوار تیپ آبیاری در همدان باعث صرفه‌جویی زیادی در منابع آبی زیر زمینی نیز شده است.
نوار تیپ‌ها به‌وسیله لوله‌هایی با سوراخ‌های کوچک ساخته می‌شوند. آب از این سوراخ‌ها به‌صورت یکنواخت و آرام قطره‌قطره به ریشه گیاه می‌رسد و آنها را آبیاری می‌کند. استفاده از این روش آبیاری به دلیل توزیع یکنواخت آب و کاهش تبخیر و هدررفت رواناب‌ها رشد چشمگیری داشته است.

انواع نوار تیپ همدان چیست؟

انواع نوار تیپ آبیاری شامل نوار تیپ پلاکدار و بغل دوخت است که برای آبیاری در کشت‌های ردیفی استفاده می‌شوند.

1. نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ پلاکدار شامل یک نوار بسیار بلند و باریک است که روی زمین پهن می‌شود. این نوار دارای قطره‌چکان‌های یا دریپرهایی کوچک و متوالی است که در طول نوار قرار دارند. دریپرها به فاصله‌های منظم 10، 20 و 30 سانتیمتری در نوار قرار می‌گیرند تا آب به‌صورت یکنواخت و منظم توزیع شود. این نوع نوار تیپ آبیاری مناسب برای باغات و مزارع با انواع محصولات مانند درختان میوه، صیفی‌جات و گیاهان زراعی استفاده می‌شود.

آخرین قیمت نوار تیپ پلاکدار

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار

2. نوار تیپ بغل دوخت

نوار تیپ بغل دوخت یا نوار درزدار دو لبه نوار از بغل به‌هم‌دوخته شده‌اند تا یک رول بسته با درزهای متوالی تشکیل دهند. آب از سوراخ‌های کوچک در نوار تیپ به‌صورت قطره‌ای تخلیه می‌شود. نوار تیپ بغل دوخت نیز برای آبیاری باغات و مزارع با محصولات مختلف استفاده می‌شود و مانند نوار تیپ پلاکدار، به توزیع یکنواخت آب و صرفه‌جویی بهتر آن کمک می‌کند.

آخرین قیمت نوار تیپ درز دار

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار

کاربرد انواع نوار تیپ آبیاری

از انواع نوار تیپ در همدان می‌توان برای کشت بسیاری از محصولات زراعی این استان مانند سیب‌زمینی، گندم، جو، سیر، یونجه و دانه‌های روغنی استفاده کرد. استان همدان در تولید محصولاتی نظیر سیر، گندم، یونجه، کلزا و جو رتبه نخست را در غرب کشور دارد.
همچنین، سیب‌زمینی تابستانه نیز از محصولات مهم این استان است که در صورت نداشتن تولید آن، کشور دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل می‌توان پرکاربردترین نوار تیپ را برای سیب‌زمینی در این استان عنوان کرد.

مزایای کاربرد نوار تیپ در همدان

استفاده از نوار تیپ همدان دارای مزایای زیادی است. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:
• کاهش مصرف آب
• صرفه‌جویی در زمان
• کاهش هزینه نیروی کار
• افزایش رشد گیاهان
استفاده از نوار تیپ در همدان به مسائلی مانند هزینه‌های نصب و نگهداری، توانایی تنظیم مناسب آبیاری برای انواع گیاهان و نیازهای خاکی وابسته است؛ بنابراین، قبل از انتخاب این روش آبیاری، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در پارس صنعت مشاوره دریافت کنید.

قیمت نوار تیپ در همدان
مزرعه ای با کاربرد نوار تیپ

فروش نوار تیپ همدان

برای خرید انواع نوار تیپ‌ها اعم از نوار تیپ پلاکدار و نوار درزدار می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید. جهت خرید انواع نوارتیپ پلاکدار و درزدار و یا اطلاع از قیمت نوار تیپ همدان بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *