صادرات گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE

گرانول ترموپلاستیک الاستومر که به آنها لاستیک‌های ترموپلاستیک نیز گفته می‌شود، دسته‌ای از کوپلیمرها یا ترکیبی فیزیکی از پلیمرها هستند که خواص مواد پلاستیکی و لاستیکی را دارا می‌باشند.

گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE، کاربرد زیادی در محصولات مختلف دارد که در این مقاله به یعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.

اگر شما هم از خریداران این محصول پرکاربرد هستید، پارس صنعت در خرید و صادرات گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE با قیمت ویژه و مستقیم از پتروشیمی در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

 

صادرات گرانول ترموپلاستیک الاستومر

گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE چیست؟

گرانول ترموپلاستیک الاستومر یا به اختصار TPE  پلیمری ترکیب شده از ترموپلاستیک و الاستومرها هستند که هرکدام خواص ویژه‌ای دارند.

ترموپلاستیک به موادی اطلاق می‌شود که در درجه حرارت خاص ومشخصی، منعطف می‌شود و پس از سرد شدن به شکل جامد در می‌آید.

الاستومر‌ها نیز پلیمرهایی هستند که در هنگام وارد شدن نیرو، تغییر شکل زیادی می‌دهند. به طور مثال بسیاری از آنها می‌توانند تا چندین برابر طول اصلی خود کشیده شوند و دوباره به شکل اولیه خود در بیایند.

 

ویژگی‌های ترموپلاستیک الاستومر:

  • توانایی کشش متوسط و بازگشت به چیزی نزدیک به شکل اولیه
  • تغییر شکل دهی در دمای بالا
  • عدم وجود خاصیت لغزیدن و لیز خوردن

 

مزایای استفاده از ترموپلاستیک الاستومر TPE:

موارد استفاده از ترموپلاستیک ها به علت تولیدآسان آنها زیاد است، برای مثال با قالب تزریق پلاستیک  می توان آنها را شکل دهی داد. مزیت استفاده از ترموپلاستیک الاستومر ها به علت توانایی کشش (کشیدگی متوسط) و بازگشت به شکل اولیه خود بسیار زیاد است .این ماده پلیمری  عمر طولانی‌تر و برد فیزیکی بهتری نسبت به سایر مواد دارد.

TPE ها دارای قابلیت بازیافت هستند و می توان آنها را مانند پلاستیک ها قالب گیری و در دستگاه گرانول‌ساز (اکسترود ) به شکل گرانول بازیافتی درآورد  و استفاده مجدد کرد .
این ماده پلیمری انرژی کمتری برای تولید مصرف می‌کند و به راحتی توسط اکثر رنگها رنگ آمیزی می شوند.

 

 

ترموپلاستیک الاستومر

کاربردهای گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE:

این مواد کاربرد زیادی در بخش خودرو و در بخش لوازم خانگی دارند. در سال ۲۰۱۴ فروش این ماده در بازار جهانی به حدود ۱۶.۷ میلیارد دلار آمریکا رسید. حدود ۴۰ درصد از کل مواد استفاده شده از TPE ها در ساخت وسایل نقلیه استفاده می شود.

به عنوان مثال این ماده در لاستیک های اتومبیل برف‌روب استفاده می شود که در آن سفتی و مقاومت در برابر سایش مهم و ضروری می‌باشد همچنین  در کف کفش ها نیز به دلیل همین خاصیت کاربرد دارد.
ترموپلاستیک ها در صنعت گرمایش، تهویه به دلیل عملکردخوب، مقرون به صرفه بودن و سازگاری در انواع روکش های پنکه  استفاده می‌شود. در دستگاه های پزشکی، کابل‌های برقی و عایق‌ها، اسباب بازی های منعطف و برخی از کابل های هدفون از ترموپلاستیک الاستومر استفاده می‌شود.

TPE ها می‌توانند در تماس با مواد غذایی کاملاً بی خطر باشند. قاشق های نرم برای نوزادان ، و بسیاری  لوازم برای مراقبت های بهداشتی ، مانند مسواک دندان از این ماده ساخته می‌شود.  کاربرد ترموپلاستیک الاستومر در ساخت دستکش های پلاستیکی نیز بسیار زیاد می‌باشد.

 

خرید وصادرات گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE

جهت سفارش و استعلام قیمت گرانول ترموپلاستیک الاستومر TPE، باقیمت ویژه و تأمین مستقیم از پتروشیمی:

  • گرید گرانول
  • دیتا شیت
  • حجم درخواستی
  • مورد استفاده برای چه محصولی
  • کشور مقصد یا شرکت درخواست دهنده
  • نوع پلیمر
  • برای تولید چه قطعه ای مورد استفاده است

را مشخص و به شماره واتس اپ ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ ارسال نمایید.

Click to rate this post!
[Total: ۱ Average: ۵]