تهران، شادآباد

سبد خرید

کارخانه نوار تیپ تهران[قیمت تولیدی و ارزان]

نسرین نیک نژاد
2023-09-28
07:11
No Responses
کارخانه نوار تیپ در تهران

یکی از معتبرترین و برترین کارخانه نوار تیپ تهران، مجموعه پارس صنعت است، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی و دامداری در ایران است. این مجموعه در سال 1380 در شهر تهران تأسیس شد و از آن زمان تاکنون به یکی از تأمین‌کنندگان اصلی تجهیزات آبیاری قطره‌ای و نوار تیپ در کشور تبدیل شده است.

مجموعه پارس صنعت انواع نوار تیپ پلاکدار و نوار تیپ درزدار را در متراژهای مختلف تولید می‌کند. این نوارها در نوع پلی‌اتیلن نرم تولید می‌شوند و برای انواع محصولات کشاورزی مناسب هستند.

کارخانه نوار تیپ تهران (پارس صنعت) از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن برای تولید نوار تیپ استفاده می‌کند. این دستگاه‌ها امکان تولید نوار تیپ باکیفیت بالا و بادوام را فراهم می‌کنند و قیمت تولیدی این نوارها به دلیل حذف واسطه‌ها بسیار ارزان‌تر از مراکز دیگر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به ویدئوی زیر که در مورد انواع نوار تیپ تولید شده در مجموعه پارس صنعت است، توجه نمایید.

تاریخچه تولید نوار تیپ

نوارهای تیپ نوعی لوله‌های روزنه داری، هستند که برای آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شوند. اولین‌بار حدود ۵۰ سال پیش در آمریکا، نوارهای تیپ تولید شدند، و از آن زمان تاکنون در مزارع ردیفی بسیاری از کشورها استفاده می‌شوند. در ایران، استفاده از نوارهای تیپ در سال‌های ۱۳۹۴-۱۳۹۵ در ۳۲ هکتار از مزارع ذرت به‌صورت مزارع الگویی برای آبیاری شروع شد.

نوار تیپ ساخته شده از پلی‌اتیلن به‌عنوان یک روش کارآمد و اساسی برای آبیاری قطره‌ای محصولات زراعی به شمار می‌آید. روش تولید در کارخانه نوار تیپ تهران دارای تکنولوژی خاصی است و به‌طورکلی از یک خط تولید ساده به نام خط اکستروژن استفاده می‌شود.

مراحل تولید نوار تیپ آبیاری

مراحل تولید انواع نوارهای تیپ (پلاکدار و درزدار) عبارت‌اند از:

1. مخلوط‌کردن مواد: در این مرحله، مواد اولیه موردنیاز برای تولید نوار تیپ (مانند پلیمرها و مواد افزودنی) با استفاده از یک میکسر مخلوط می‌شوند تا یک گرانول یکنواخت تشکیل شود.

2. انتقال مواد: گرانول حاصل از مرحله قبل به‌وسیله یک هاپر (Hopper) منتقل می‌شود. هاپر یک سیستم انتقال مواد است که گرانول را به‌صورت متمرکز و بدون اشکال به مرحله بعدی انتقال می‌دهد.

3. ذوب مواد: در این مرحله، گرانول موجود در هاپر به‌وسیله یک اکسترودر (Extruder) ذوب می‌شود. اکسترودر یک دستگاه حرارتی است که با استفاده از حرارت و فشار، مواد را ذوب و متشکل می‌کند.

4. انتقال مواد ذوب شده: مواد ذوب شده به‌وسیله سیستم انتقالی به مرحله بعدی منتقل می‌شوند.

5. دوخت و ایجاد روزنه خروج آب: مواد ذوب شده به‌وسیله دستگاه‌های خاصی به‌صورت نوار شکل دوخته می‌شوند. در این مرحله، قطره‌چکان‌های کوچک و سوراخ‌های آبیاری در نوار تیپ ایجاد می‌شوند تا آب به طور مستقیم به ریشه‌های گیاهان منتقل شود.

6. کلاف کردن نوار تیپ: نوارهای تیپ به متراﮊ ۱۰۰۰ متری برش داده می‌شوند و سرهای آن‌ها به هم متصل می‌شوند تا شکل کلاف بگیرند.
مراحل تولید نوارهای تیپ ممکن است بسته به فرایند و تجهیزات مورداستفاده در هر کارخانه تولیدی متفاوت باشد، اما مراحل کلی تولید پارس صنعت به‌عنوان کارخانه نوار تیپ تهران به این صورت است.

نوار تیپ پلاکدار
نوار تیپ پلاکدار (تولیدی پارس صنعت)

خط تولید کارخانه نوار تیپ تهران

خط تولید نوار تیپ در مدل‌های مختلفی وجود دارد:

  •  نوار تیپ درزدار ۱۰ سانتی‌متری
  • نوار تیپ درزدار ۲۰ سانتی‌متری
  • نوار تیپ پلاکدار ۱۰ سانتی‌متری
  • نوار تیپ پلاک دار ۲۰ سانتی‌متری

این 4 مدل نوار تیپ‌ها دارای مشخصاتی مانند استحکام بالا و مقاومت در برابر سایش و طول عمر طولانی‌تر نسبت به مدل‌های موجود در بازار هستند.
مجموعه پارس صنعت علاوه بر تولید نوار تیپ، خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مشاوره فنی و گارانتی محصولات است.
از جمله مزایای استفاده از خرید نوار تیپ تولید شده توسط مجموعه پارس صنعت می‌توان به کیفیت بالا و قیمت مناسب (به دلیل حذف واسطه‌ها) اشاره کرد.

نوار تیپ درزدار
نوار تیپ درزدار (تولیدی پارس صنعت)

خرید نوار تیپ آبیاری

مجموعه پارس صنعت محصولات خود را به سراسر کشور و همچنین به کشورهای همسایه نیز صادر می‌کند. این کارخانه تولید نوار تیپ تهران با بهره‌گیری از دانش و تجربه کارشناسان خود، همواره در تلاش است تا محصولات باکیفیت و خدمات مطلوبی را به مشتریان خود ارائه دهد.

جهت خرید انواع نوار تیپ‌ها اعم از نوار تیپ پلاکدار و نوار درزدار می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید. روش خرید انواع نوار تیپ نیز از طریق سفارش تلفنی، حضوری و آنلاین است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع نوار تیپ به قیمت تولیدی و ارزان بر روی کلمه «نوار تیپ» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 3.1]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *