تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش علوفه خردکن کرمان

نسرین نیک نژاد
2023-08-28
10:15
No Responses
علوفه خردکن کرمان

امروزه علوفه خردکن (خردکن علوفه) به دستگاهی لازم برای خردکردن علوفه‌های دامی تبدیل شده است. انواع مختلف علوفه خردکن از تیغه‌ها، موتور الکتریکی و مخزن تشکیل شده و قادر به خردکردن انواع علوفه و خوراک‌های مختلف برای تعلیف دام است. در این مقاله پارس صنعت به معرفی انواع علوفه خردکن کرمان می‌پردازیم.

دستگاه علوفه خردکن (forage cutter)چیست؟

دستگاه علوفه خردکن (forage cutter)، یکی از زیر مجموعه‌های ماشین آلات کشاورزی است که برای خردکردن انواع علوفه‌های تر و خشک مانند کاه، گندم، ذرت، جو و یونجه استفاده می‌شود. این دستگاه به‌منظور ایجاد اندازه مناسب علوفه برای تغذیه دام‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، برای تغذیه گاوها باید علوفه‌ها به طول 3 تا 7 سانتیمتر خرد شوند و برای تغذیه بز و گوسفندها به طول 3 تا 5 سانتیمتر خرد می‌شوند.

علوفه خردکن کرمان

 

مزایای علوفه خردکن

خردکردن علوفه برای دام در صنعت دامداری اهمیت بالایی دارد. خردکردن علوفه باعث شکسته‌شدن ساقه‌ها و ساختارهای سخت و خشک درون علوفه می‌شود. این عمل باعث افزایش سطح تماس علوفه با آنزیم‌ها و باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش دام می‌شود.

فرایند خردکردن علوفه باعث افزایش هضم و جذب مواد مغذی موجود در علوفه می‌شود و تغذیه بهتری را برای دام فراهم می‌کند. همچنین خردکردن علوفه باعث کاهش حجم و افزایش سطح علوفه می‌شود. این امر منجر به افزایش قابلیت استفاده از علوفه توسط دام می‌شود. زمانی که علوفه خرد شده باشد، دام به‌راحتی می‌تواند آن را مصرف کند و از مواد مغذی موجود در آن بهره بیشتری ببرد.

انواع علوفه خردکن‌ کرمان

علوفه خردکن‌های پارس صنعت به سه دسته‌ی معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک تقسیم می‌شوند. این خردکن‌ها دارای موتورهای تک‌فاز، سه فاز، بنزینی و اتصالات پشت تراکتوری هستند. همچنین تمامی علوفه خردکن‌ها در سایزهای ۵۰، ۵۰ پلاس، ۶۰ پلاس و ۷۰ پلاس در دسترس هستند.

برای ساخت این علوفه خردکن‌ها، از ورق ۲ میلیمتر و قوطی ۴۰ در ۴۰ استفاده می‌شود. همچنین، برای تنظیم میزان ریز کردن خوراک دام، می‌توان با توری‌هایی به اندازه 2، ۳ و ۶ سانتیمتر کار کرد و بر اساس نیاز کاربر، توری مناسب را انتخاب کرد.

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن معمولی، همه کاره و هیدروپونیک است.

انواع علوفه خردکن
 قابلیت‌ها
علوفه خردکن معمولیخردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر
علوفه خردکن همه کارهخردکردن علوفه خشک و تر، کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو
علوفه خردکن هیدروپونیکخردکردن علوفه‌های هیدروپونیک و تازه
علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50[دو کاره]
علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50

فروش علوفه خردکن در کرمان

پارس صنعت یکی از مراکز بزرگ فروش تجهیزات دامداری و کشاورزی است که انواع علوفه خردکن را در اختیار دامداران عزیز قرار می‌دهد. مجموعه ما  انواع علوفه خردکن در کرمان  را به جز این شهر در سراسر ایران در اختیار مشتریان عزیز خود قرار می‌دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید بر روی کلمه «علوفه خردکن» کلیک کنید تا از 12 مدل دستگاه علف خردکن، مشخصات و قیمت آن مطلع شوید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *