تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

نسرین نیک نژاد
2023-01-30
22:10
No Responses
طرز کار تصفیه هوا

هر روز، برخی از وسایل در خانه شما مانند حیوانات خانگی، شمع‌ها، شومینه‌های هیزمی، وسایل پخت‌وپز و غیره ذرات ریزی را در هوا آزاد می‌کنند که می‌تواند بر کیفیت هوای داخل منزل تأثیر منفی بگذارد. خوشبختانه، در سال‌های اخیر با کمک تصفیه هوا این امکان به وجود آمده که می‌توانید از کیفیت هوای داخل خانه خود محافظت کنید؛ بدون اینکه از اقلام یا فعالیت‌های موردعلاقه خود صرف‌نظر کنید.

در این نوشتار قصد داریم تا در مورد چگونگی عملکرد تصفیه هوا و یا اینکه دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند، توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «تصفیه هوای خانه در زمان آلودگی هوا» را مطالعه نمایید.

تصفیه هوا چیست؟

تصفیه‌کننده‌های هوا عمدتاً دستگاه‌های قابل‌حملی هستند که از یک فیلتر داخلی و فن تشکیل شده‌اند. این دستگاه‌ها ذرات آلاینده را از هوا در یک اتاق جذب می‌کنند. سپس هوای آلوده را با کمک فیلترها، تصفیه کرده و به داخل اتاق بازمی‌گردانند. فرایند فیلتراسیون چندین بار در ساعت تکرار می‌شود و به طور مداوم کیفیت هوای داخل خانه را افزایش می‌دهد.

طرز کار تصفیه هوا
طرز کار تصفیه هوا

دستگاه‌ تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوا دارای فیلترهای HEPA هستند که ذرات از جمله گردوغبار، گرده و برخی از هاگ‌های کپک را جذب می‌کنند. برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا از انواع دیگری از فیلترها یا فناوری‌ها برای تمیزکردن هوا استفاده می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا از تابش میکروب‌کش فرابنفش استفاده می‌کنند که در آن لامپ‌های UV ویروس‌ها، باکتری‌ها و هاگ‌های قارچی موجود در هوا را هدف قرار می‌دهند. سایر تصفیه‌کننده‌ها از فیلترهای کربن فعال استفاده می‌کنند که مولکول‌هایی را که باعث ایجاد بو می‌شوند را جذب می‌کنند.

اغلب تصفیه‌کننده‌های هوای حاوی فیلترهای مختلفی هستند و از یک سیستم تصفیه ۴ مرحله‌ای استفاده می‌کنند:

 

1. سیستم تصفیه مرحله اول پیش فیلتر است. پیش فیلتر موجود در تصفیه‌کننده‌های هوا برای جذب ذرات بزرگ‌تر کرک و گردوغبار استفاده می‌شود.

2.مرحله دوم فیلتراسیون فیلتر کربن کاهنده بو است. این فیلتر کربن کاهنده بو، ذرات آلی را مانند ذراتی که ممکن است از حیوانات خانگی، دود سیگار و پخت‌وپز ایجاد شوند را فیلتر می‌کنند.

3. قوی‌ترین فیلتر در مرحله سوم در تمام دستگاه‌های تصفیه هوا با فیلتر HEPA است. فیلتر HEPA تا 99.97 درصد از ذرات، آلرژن‌ها، قارچ‌ها، گرده‌ها و گردوغبار ریز را حذف می‌کند.

4. مرحله چهارم فناوری منحصربه‌فرد پلاسمای سرد است(پلاسمای سرد در همه تصفیه‌های هوا موجود نیست). فناوری تصفیه‌کننده هوا ما مولکول‌های هیدروکسیل را ایجاد می‌کند که ویروس‌ها، گازها و باکتری‌ها را در سطح مولکولی خنثی می‌کند، بدون اینکه ازن مضری ایجاد کند.

فیلتر پلاسمای سرد چیست؟

اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه هوا برای خانه خود هستید، بهتر است دستگاهی را بخرید که مجهز به سیستم پلاسمای سرد باشد. فناوری پلاسما سرد، همه آلاینده‌های موجود در هوا را به‌راحتی از بین می‌برد. در ادامه به برخی از مزیت‌های پلاسمای سرد در دستگاه‌های تصفیه هوا می‌پردازیم.

  •  گازهای خطرناک را تجزیه می‌کند
  • با تبدیل ذرات ریز به‌اندازه بزرگ‌تر، آنها را راحت‌تر فیلتر می‌کنند
  • به طور مؤثر عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برد

 

در فناوری پلاسمای سرد، یون‌ها و عوامل بیماری‌زا به سمت یکدیگر جذب می‌شوند. هنگامی که آنها به یکدیگر متصل می‌شوند، یون‌ها، عنصر هیدروژن را از عامل بیماری‌زا حذف می‌کنند. این عنصر باعث زندگی یک پاتوژن است که یک عامل بیماری‌زا است. با حذف این جزء توسط پلاسمای سرد، باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در هوا فوراً از بین می‌روند.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می کند

دستگاه‌تصفیه هوا چه چیزی را فیلتر می‌کنند؟

دستگاه‌های تصفیه هوا به حذف بسیاری از آلاینده‌ها از هوا کمک می‌کنند. آلاینده‌هایی که توسط اغلب تصفیه هواها از بین می‌روند عبارت‌اند از:

  • باکتری‌ها
  • گردوخاک
  • شوره حیوانات خانگی
  • گرده گیاهان
  • دود سیگار
  • ویروس‌ها
  • ترکیبات آلی فرار (شوینده‌ها)

قیمت دستگاه تصفیه هوا 

به طور کلی، قیمت دستگاه تصفیه هوا با توجه به مدلی که انتخاب می‌کنید که هرکدام از دستگاه‌ها ولتاژ، اندازه و میزان پوشش دهی خاصی برای محیط دارد. به عبارت دیگر برای خرید دستگاه تصفیه هوا باید به محیطی که قرار است آن را قرار دهید توجه کنید و مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شرکت پارس صنعت با فراهم کردن انواع دستگاه تصفیه هوا از پرتابل تا مدل‌های بزرگتر، برای همه مساحت‌های استاندارد در خانه کارایی دارد. شما عزیزان می‌توانید با خرید تصفیه هوا به طراوت و سلامتی هوای خانه خود بیفزایید و از بیماری‌های مسری نیز در امان بمانید.

قیمت تصفیه هوا

خرید تصفیه هوا ی خانگی

مجموعه پارس صنعت یکی از مراکز فروش تصفیه هوای یسان در ایران است که مجهز به پلاسمای سرد است. شما عزیزان می‌توانید برای خرید این وسیله به صورت آنلاین یا تلفنی، سفارش‌های خود را ارسال کنید. برای خرید دستگاه تصفیه هوا در سراسر ایران با کلیک بر روی کلمه «دستگاه تصفیه هوا»، از قیمت و مشخصات انواع مختلف آن دیدن نمایید.

تصفیه‌ هوای مجهز به پلاسمای سرد برای ازبین‌بردن گردوغبار، گرده و سایر مواد حساسیت‌زا از هوا بسیار مؤثر است و یک گزینه‌ای عالی برای افرادی که از آلرژی یا آسم رنج می‌برند، هستند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2023-01-30
22:10
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *