تهران، شادآباد

سبد خرید

روش ‌ استفاده از دستگاه تصفیه هوا

نسرین نیک نژاد
2023-01-28
22:10
No Responses
روش استفاده از تصفیه هوا

نکات مهم برای انتخاب و استفاده از دستگاه تصفیه هوا

قطعاً بهبود هوای خانه با یک تصفیه‌کننده هوا بسیار کارآمدتر از حذف گردوغبار است. هوایی که ما در محیط‌های سربسته تنفس می‌کنیم اغلب به گردوغبار، گرده، مواد شیمیایی و ذرات دیگر آلوده است، اما گردوغبار اغلب به چشم می‌خورد. در واقع، چشم انسان نمی‌تواند ذرات زیر 25 میکرون را ببیند، اما تصفیه‌کننده‌های مدرن هوای خانگی می‌توانند به طور مؤثر آلاینده‌های کوچک به‌اندازه 3/1 میکرون را از بین ببرند!

دستگاه تصفیه هوا می‌تواند در خانه‌ای که یک فرد سیگاری زندگی می‌کند یا در اطراف یک شهر صنعتی پر از مواد شیمیایی و یا حتی هنگامی که یکی از اعضای خانواده به آسم مبتلا است یک راه‌حل عالی باشد.
زمانی که هوای آلوده به درون یک دستگاه تصفیه هوا جریان می‌یابد، آلاینده‌ها به طور مؤثر از بین می‌روند. وقتی هم که هوای تازه و تمیز بیرون می‌آید، خانه، ریه‌ها، سلامتی شما را متحول می‌کند!

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «بهترین دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی چیست؟» را مطالعه نمایید.

روش استفاده از تصفیه هوا

5 نکته روش استفاده از تصفیه هوا

دانستن اینکه کدام دستگاه تصفیه هوا برای خانه شما بهترین است کافی نیست؛ بلکه دانستن روش استفاده از تصفیه هوا نیز بسیار مهم است. در ادامه برای یادگیری روش ‌ استفاده از دستگاه تصفیه هوا، نکات مهمی را جمع‌آوری کرده‌ایم:

1. بهترین مکان را برای تصفیه هوا انتخاب کنید

دستگاه‌های تصفیه هوا به فضای تنفسی نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که چند متر فضای خالی در اطراف بالا و هر چهار طرف برای گردش هوا بدون مانع دارند. همچنین، تصفیه‌کننده‌ها در اندازه‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند حتماً از تصفیه‌ هوا با اندازه مناسب برای اتاقی که آن قرار می‌دهید استفاده کنید.

2. تصفیه هوا را در جای درست قرار دهید

اگر فضای شما بزرگ است، مطمئن شوید که جریان هوای تمیز از دستگاه تصفیه‌کننده شما در نزدیکی شما هدایت می‌شود، جایی که بیشترین سود را خواهید برد. اگر اتاق شما کوچک است، این موضوع اهمیتی نخواهد داشت؛ زیرا تمام هوای تصفیه شده در سراسر اتاق به گردش درمی‌آید.

3. تصفیه هوا را خاموش نکنید

این امر به‌ویژه برای خانه‌هایی که سیگاری هستند و برای افرادی که شرایط سلامتی مانند آلرژی، آسم و سایر بیماری‌های تنفسی دارند بسیار مهم است. تصفیه‌کننده‌های هوای امروزی از نظر انرژی کارآمد هستند، بنابراین آن را روشن کنید. درست مانند نظافت خانه، تمیز نگه‌داشتن مداوم هوای خانه راحت‌تر از تمیزکردن یکباره آن است.

4. هنگام استفاده از تصفیه هوا، درها را بسته نگه دارید

یک دستگاه تصفیه هوا نمی‌تواند فضای باز را تمیز کند. درست مانند خنک‌کردن هوا با کولر، پس بهتر است با محدودکردن ورود هوای بیرون و آلودگی آن، هوای خانه را تمیز نگه دارید. بستن هرگونه درب یا پنجره مانع از خروج هوای تصفیه شده می‌شود.

5. فیلترهای تصفیه هوا را به طور منظم تعویض کنید

حتماً توصیه‌های سازنده را برای نگهداری از دستگاه تصفیه هوای خود به کار ببرید. به‌طورکلی فیلترهای هپا و کربن سالانه نیاز به تعویض دارند. فیلترهای قابل شستشو باید هر ده روز یا بیشتر تمیز شوند.
به‌طورکلی، فیلترهای تصفیه هوا کلید تنفس سالم هستند، بنابراین اجازه ندهید که با آلاینده‌ها مسدود شوند.

6. تصفیه هوای مجهز به پلاسمای سرد را خریداری کنید

اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه هواهستید، بهتر است دستگاهی را بخرید که مجهز به سیستم پلاسمای سرد باشد. مزایای فناوری پلاسما سرد به صورت زیر است:

  • همه آلاینده‌های موجود در هوا را به‌راحتی از بین می‌برد
  • گازهای خطرناک را تجزیه می‌کند
  • با تبدیل ذرات ریز آلاینده‌ها به‌اندازه بزرگ‌تر، آنها را راحت‌تر فیلتر می‌کند
  • به طور مؤثر عوامل بیماری‌زا را از بین می‌برد
تصفیه هوا یسان
تصفیه هوا یسان

معرفی تصفیه هوا (پارس صنعت)

تصفیه هوا شرکت پارس صنعت با استفاده از تکنولوژِی پلاسمای سرد در ساختار فیلتراسیون آن برای ضد عفونی محیط عالی است. این فناوری با تجزیه میکروارگانیسم‌های موجود در هوا (ویروس‌ها ، باکتری‌ها ، قارچ‌های موجود هوا و محیط) را تصفیه و محیطی عاری از هر گونه آلودگی و بیماری ایجاد می‌کند.

تمامی دستگاه‌های تصفیه هوای ارائه شده توسط شرکت پارس صنعت از این تکنولوژی بهره می‌برند و شما می‌توانید با یک بار خرید این دستگاه به صورت مادام العمر از قابلیت پلاسمای سرد برای  افزایش سلامتیتان استفاده کنید.

خرید تصفیه هوا با کیفیت عالی

با یک دستگاه تصفیه هوا، خانه شما راحت‌تر، دلپذیرتر و باطراوت‌تر از همیشه خواهد بود. انتخاب دستگاه تصفیه هوای مناسب برای خانه شما می‌تواند برای تمام خانواده مفید باشد. با به‌کارگیری نکات ذکر شده در این نوشتار، تمیزترین و خالص‌ترین هوایی که ریه‌های شما تابه‌حال تجربه کرده‌اند را به دست آورید.

تصفیه‌کننده‌های هوای پارس صنعت برای ازبین‌بردن گردوغبار، گرده و سایر مواد حساسیت‌زا از هوا بسیار مؤثر هستند. این دستگاه‌ها گزینه‌ای عالی برای افرادی که از آلرژی یا آسم رنج می‌برند هستند.

شما عزیزان می‌توانید برای خرید این وسیله به صورت آنلاین یا تلفنی، سفارش‌های خود را ارسال کنید. برای خرید دستگاه تصفیه هوا در سراسر ایران با کلیک بر روی کلمه «دستگاه تصفیه هوا»، از قیمت و مشخصات انواع مختلف آن دیدن نمایید.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *