تهران، شادآباد

سبد خرید

نصب مه پاش تهران [مزایا+ روش نصب]

نسرین نیک نژاد
2022-11-26
22:00
No Responses
نصب مه پاش تهران

در این نوشتار قصد داریم تا به نصب مه پاش تهران بپردازیم. در دنیای امروزی که تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی به یکی از چالش‌های اساسی تبدیل شده است، استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای مدیریت بهینه منابع آب و کنترل دما و رطوبت هوا، امری ضروری است. در این راستا، انواع مه‌ پاش‌ ها یکی از ابزارهای مؤثر در ایجاد شرایطی بهینه و افزایش کیفیت زندگی موردتوجه قرار گرفته‌اند.
نصب و استفاده از مه‌پاش‌ها، علاوه بر ایجاد رطوبت موردنیاز برای گیاهان و محیط‌های کشاورزی، در حفظ کیفیت هوا و کنترل دمای محیط‌های مختلف نیز نقش بسزایی دارد. این دستگاه‌های نوین با ایجاد مه و ذرات ریز آب در هوا، می‌توانند در کاهش دما، کنترل گرمایش و کاهش غلظت ذرات معلق در هوا مؤثر باشند.

مه پاش چیست؟

مه‌ پاش نوعی نازل است که برای آبیاری و خنک سازی در محیط‌های مختلفی مانند دامداری‌ها، مرغداری‌ها، محیط‌های باز مانند باغ و آلاچیق و همچنین گلخانه‌های معمولی و  هیدروپونیک استفاده می‌کنند.

مه‌‌پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند و از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا استیل ساخته می‌شوند که برای مرطوب نگه‌داشتن فضاهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند.

از آنجایی که در مه پاش به علت فشار بالا، آب به ذرات کوچکی به اندازه میکرون تجزیه می‌شود؛ نازل‌های مورداستفاده در آن از فلزات بادوام تولید می‌شوند. در مقایسه سیستم مه پاش کم‌فشار در مقایسه با پر فشار، آب با فشار 6-7 بار در مقابل 70-150 بار در فشار بالا خارج می‌شود.

طرز کار مه پاش 

مه‌پاش‌ها از طریق یک پمپ و یا فشار آب شهری قوی، آب را به درون لوله‌های پلی‌اتیلنی 16 و یا ماکارونی منتقل و پس از آن به نازل‌های مه ‌پاش هدایت می‌کنند. این نازل‌ها، آب تحت فشار قرار گرفته را از سوراخ‌های بسیار ریز خود به صورت پودر یا مه پخش می‌کنند. ذرات آب با حرکت هوا، به صورت مه در فضا پخش می‌شوند و رطوبت مورد نیاز محیط را ایجاد می‌کنند. معمولاً نصب مه پاش تهران دارای تایمرهایی برای تنظیم فشار و حجم آب همراه است که به کاربر اجازه می‌دهند تا تنظیمات مورد نیاز را اعمال کند.

اگر به دنبال راهنمای نصب مه پاش تهران در گلخانه هستید، می‌توانید از ویدئوی زیر که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است، کمک بگیرید.

مزایای نصب مه پاش تهران

چند سالی است که نصب مه پاش تهران به‌عنوان یکی از روش‌های مدیریت منابع آب و بهبود کیفیت هوای شهری رواج یافته است. با گذشت زمان و افزایش نیاز به کنترل دما و رطوبت هوا در شهرهای بزرگ مانند تهران، استفاده از مه‌پاش‌ها به‌عنوان یکی از راهکارهای مؤثر برای خنک‌کردن محیط و تعدیل رطوبت هوا موردتوجه قرار گرفته است.

شهر تهران با جمعیت بیش از 14 میلیون نفر سکنه و شرایط آب و هوایی گرم و خشک، نیاز به نصب مه پاش در معابر، پارک‌ها، ورودی متروها و غیره دارد. استفاده از این دستگاه‌ها در تهران، علاوه بر افزایش رطوبت و خنک‌کردن محیط می‌تواند در کاهش غلظت ذرات معلق در هوا و بهبود کیفیت هوای شهری نیز مؤثر باشد.

با توجه به افزایش دمای هوا در تابستان‌های گرم تهران و نیاز مبرم به ایجاد شرایط زندگی مطلوب برای ساکنان، نصب مه پاش تهران به عنوان تنها راهکار موثر و پایدار برای کنترل دما و رطوبت هوا محسوب می‌شود.

کاربرد مه پاش در صنعت کشاورزی

کشت گلخانه‌ای روش منحصربه‌فردی است که محصولات کشاورزی را در ساختارهای محافظت شده کشت می‌کند. هدف اصلی گلخانه‌ها فراهم‌کردن شرایط مناسب رشد و حفظ محصولات در برابر آب‌وهوای نامساعد و آفات مختلف است.

امروزه کشت در گلخانه‌های معمولی و گلخانه‌ هیدروپونیک یک فرایند زراعت در بستر کنترل شده‌ای با حفظ رطوبت و دمای معین است. در این مکان‌ها از تجهیزات و لوازمی مانند مه پاش‌ها برای آبیاری گیاهان استفاده می‌کنند. کاهش مصرف آب در مه پاش‌ها و درعین‌حال اثر خنک‌کنندگی در گلخانه‌ها، این محصول را به یکی از لوازم اساسی تبدیل کرده است.

به طور مثال، یک تهویه مطبوع مرکزی معمولی، در هر ساعت در حدود 3-5 کیلووات برق مصرف می‌کند که برای تولید این میزان برق به 75 گالن آب نیاز داریم. در مقایسه با یک پمپ کوچک آب، در هر ساعت حدود 250 وات (معادل یک‌چهارم کیلووات) برق مصرف می‌کند.

در یک فضای باز با ابعاد 3 در 3 متر، تقریبا از 10 نازل ( 1 نازل در هر 1 متر ) استفاده می شود که در هر ساعت بین ¼ گالن آب مصرف می‌کند که این میزان آب بسیار کمتر از کارکردن یک ساعته تهویه مطبوع مرکزی است.

از مه پاش‌ها در گلخانه علوفه هیدروپونیک به مراتب بیشتر از گلخانه‌های معمولی استفاده می‌کنند زیرا روش آبیاری در این محیط نیاز به دقت بیشتری دارد. پس از فرایند خرید مه پاش، نصب آن در طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک بسیار مهم است.مه پاش گلخانه

 

مراحل نصب مه پاش در تهران

باتوجه‌به اهمیت و تأثیرگذاری مه‌پاش‌ها در بهبود شرایط محیطی، نصب آنها در محیط‌های مختلف از جمله فضاهای سبز شهری، پارک‌ها، انبارها، ساختمان‌ها و غیره امری ضروری به‌حساب می‌آید.

نصب مه‌ پاش تهران باید بادقت و با رعایت نکات فنی انجام شود تا کارایی این دستگاه‌ها به حداکثر ممکن برسد. در ابتدا، باید محل نصب مه‌پاش‌ها بادقت انتخاب شود، به‌طوری‌که از توزیع یکنواخت آب در فضاهای موردنیاز مطمئن شود. سپس، لوله‌های آب و اتصالات مه‌پاش‌ به‌دقت نصب و به‌هم‌پیوسته ‌شوند تا هیچ‌گونه نشتی یا نقص فنی نداشته باشد.

پس از نصب لوله‌ها، نازل‌های مه‌پاش با فاصله‌های متناسب از یکدیگر نصب می‌شوند تا توزیع آب در فضا یکنواخت باشد. همچنین، تنظیم فشار و حجم آب در مه‌پاش‌ها باتوجه‌به نوع و محیط موردنظر، به طور دقیق انجام می‌شود تا عملکرد دستگاه تضمین گردد.

در آخر، برای اطمینان از کارکرد صحیح مه‌پاش‌ها، تست‌های متعددی بر روی سیستم انجام می‌شود تا دستگاه بدون مشکل کار کند. به‌این‌ترتیب، نصب مه‌ پاش در تهران به‌صورت حرفه‌ای و دقیق و با کارایی بیشتر انجام می‌شود.

با توجه به مزایای مه پاش‌ها، آگاهی از مراکز خرید این وسیله از دغدغه بسیاری از افراد است؛ لذا چنانچه به دنبال «خرید مه پاش تهران» هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *