تهران، شادآباد

سبد خرید

نصب مه پاش تهران + خرید مه پاش در تهران

نسرین نیک نژاد
2022-11-26
22:00
No Responses
نصب مه پاش در تهران

کشت گلخانه‌ای روش منحصربه‌فردی  است که محصولات کشاورزی را در ساختارهای محافظت شده کشت می‌کند. هدف اصلی گلخانه‌ها فراهم‌کردن شرایط مناسب رشد و حفظ محصولات در برابر آب‌وهوای نامساعد و آفات مختلف است.

امروزه کشت در گلخانه‌های معمولی و گلخانه‌ هیدروپونیک یک فرایند زراعت در بستر کنترل شده‌ای با حفظ رطوبت و دمای معین است. در این مکان‌ها از تجهیزات و لوازمی مانند مه پاش‌ها برای آبیاری گیاهان استفاده می‌کنند. کاهش مصرف آب در مه پاش‌ها و درعین‌حال اثر خنک‌کنندگی در گلخانه‌ها، این محصول را به یکی از لوازم اساسی تبدیل کرده است.

از مه پاش‌ها در گلخانه علوفه هیدروپونیک به مراتب بیشتر از گلخانه‌های معمولی استفاده می‌کنند زیرا روش آبیاری در این محیط نیاز به دقت بیشتری دارد. پس از فرایند خرید مه پاش، نصب آن در طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک بسیار مهم است.

در این نوشتار قصد داریم تا به نصب مه پاش در تهران برای فضاهای مختلف و انواع گلخانه‌ها بپردازیم.  همچنین اگر به دنبال راهنمای خرید مه پاش در تهران هستید، می‌توانید از ویدئوی زیر که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است، کمک بگیرید.

مه پاش چیست؟

مه‌پاش نوعی نازل است که برای آبیاری و خنک سازی در محیط‌های مختلفی مانند دامداری‌ها، مرغداری‌ها، محیط‌های باز مانند باغ و آلاچیق و همچنین گلخانه‌های معمولی و  هیدروپونیک استفاده می‌کنند.

مه‌‌پاش‌ها آب را به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند و از جنس‌های مختلفی مانند پلی‌اتیلن یا استیل ساخته می‌شوند که برای مرطوب نگه‌داشتن فضاهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند.

از آنجایی که در مه پاش به علت فشار بالا، آب به ذرات کوچکی به اندازه میکرون تجزیه می‌شود؛ نازل‌های مورداستفاده در آن از فلزات بادوام تولید می‌شوند. در مقایسه سیستم مه پاش کم‌فشار در مقایسه با پر فشار، آب با فشار 6-7 بار در مقابل 70-150 بار در فشار بالا خارج می‌شود.

طرز کار مه پاش ها چگونه است؟

مه پاش‌ها با یک قطعه که نازل  نامیده می‌شود قطرات آب را به ذرات ریز تبدیل می‌کنند. لوله‌ها و نازل‌ها در سیستم مه پاش به دو صورت فشار بالا و فشار کم،  آب را خارج می‌کنند. در سیستم مه‌پاش ذرات آب به اندازه میکرون می‌رسند و با فشار از لوله‌های آبیاری خارج می‌شوند. آبی که از مه پاش خارج می‌شود به‌اندازه‌ای کوچک است که بقایای آن دیده نمی‌شود.

انواع مه پاش‌ها:

مه پاش‌ها انواع مختلفی دارند که با کلیک بر روی هر کدام از آنها می‌توانید از قیمت و نحوه سفارش آنها مطلع شوید.

مه پاش

مزایای استفاده از مه پاش

مه پاش‌ها برای آبرسانی، حفظ رطوبت یا کنترل دما استفاده می‌شوند. همچنین از مه پاش‌ها برای رشد بهتر گیاهان نیز در گلخانه‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از مه پاش در مصرف آب صرفه‌جویی بسیاری می‌کند. استفاده از مه‌پاش از نظر انرژی  باعث صرفه جویی زیادی می‌شود.

به طور مثال، یک تهویه مطبوع مرکزی معمولی، در هر ساعت در حدود 3-5 کیلووات برق مصرف می‌کند که برای تولید این میزان برق به 75 گالن آب نیاز داریم. در مقایسه با یک پمپ کوچک آب، در هر ساعت حدود 250 وات (معادل یک‌چهارم کیلووات) برق مصرف می‌کند.

در یک فضای باز با ابعاد 3 در 3 متر، تقریبا از 10 نازل ( 1 نازل در هر 1 متر ) استفاده می شود که در هر ساعت بین ¼ گالن آب مصرف می‌کند که این میزان آب بسیار کمتر از کارکردن یک ساعته تهویه مطبوع مرکزی است.

 

نصب مه پاش در تهران

خرید مه پاش در تهران

سیستم‌های مه پاش به جز آبیاری برای اهدافی از جمله مرطوب‌سازی، فرونشاندن گردوغبار، ضدعفونی‌کردن و به‌ویژه در خنک‌سازی با کاهش دمای محیط نیز انجام می‌شود. با توجه به مزایای مه پاش‌ها، آگاهی از مراکز خرید و نصب مه پاش در تهران از دغدغه بسیاری از افراد است؛ لذا چنانچه به دنبال خرید مه پاش و یا نصب مه پاش در تهران هستید، کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند.

همچنین برای اطلاع از قیمت و آشنایی با انواع پکیج‌های این محصول می‌توانید با کلیک بر روی کلمه مه پاش کمک بگیرید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *