تهران، شادآباد

سبد خرید

میکسر خوراک دام مشهد|خرید میکسر خوراک دام مشهد⚡

نسرین نیک نژاد
2022-08-16
16:52
No Responses
میکسر خوراک دام مشهد

دستگاه میکسر خوراک دام چیست؟

میکسرهای خوراک دام برای مخلوط کردن مواد خوراکی دام و طیور استفاده می‌شوند. میکسرها نقش مهمی در فرآیند تولید خوراک دام دارد و مخلوط کردن و خردکردن درست، کلید تولید یک خوراک خوب است.

تولید خوراک شامل مجموعه‌ای از مراحل است که در آن مواد در ترکیبی همگن (جامد با جامد) ترکیب می‌شوند، سپس به شکل‌های مورد نظر پردازش می‌شوند و به مصرف دام می رسند. عملکرد میکسر می تواند تحت تأثیر عواملی مانند اندازه ذرات و شکل مواد، چگالی مواد، بار استاتیک، ترتیب افزودن مواد باشد.

انواع میکسر خوراک دام:

به طور کلی 2 نوع میکسر وجود دارد:

  • میکسرهای افقی

میکسر افقی خوراک دام

میکسرهای افقی شامل یک وان افقی است که مواد را در خود جای می دهند. محور مرکزی توسط یک فلایویل متصل به موتور محرک از طریق یک زنجیر یا تسمه محرک به حرکت در می آید. علاوه بر این، شفت موتور محرک از طریق یک کاهنده دنده پایین می آید. تیغه ها مواد را از یک سر میکسر به سر دیگر حرکت می دهند و در حین حرکت آن را می چرخانند. این میکسرها معمولاً با استفاده از عمل تیغه همزن، محصول مخلوط را از پایین تخلیه می کنند. از آنجایی که میکسر افقی نسبت به همزن عمودی دستگاه اختلاط سریع تری است، می توان همزمان 2 یا شاید 3 مخلوط را در مقایسه با یک مخلوط در یک میکسر عمودی به دست آورد.

 

  • میکسرهای عمودی

میکسر عمودی دام

میکسرهای عمودی در تولید خوراک دام در دامداری ها بسیار رایج هستند. این در درجه اول به دلیل کاهش هزینه آنها است و سپس  به دلیل طراحیشان، کمتر جا اشغال می‌کنند. میکسرهای عمودی در طول سال ها تا حدودی تغییر کرده اند. بیشتر این تغییرات ناشی از تغییر در عملیات تغذیه حیوانات بوده است. میکسرهای عمودی رایج ترین نوع موجود برای میکس کردن خوراک دام هستند. گرچه، نوع عمودی نسبت به نوع افقی برای تغذیه حیوانات آبزی  و طیور مناسب است اما در مخلوط کردن مواد با اندازه مختلف بسیار کارآمدتر هستند.

 

مه پاش گاوداری

مزایای استفاده از میکسر علوفه دام در مشهد:

به طور کلی میکسر خوراک دام مناسب دام هایی  شامل گاو گوشتی، گاو شیری، اسب، بز، گوسفند است. مقدار خوراک دام براساس نظریه جیره نویس یا دامپزشک که بر اساس سن، جنس، نژاد، محیط و غیره است، نوشته می شود.

از آنجایی که، هضم ذرات ریزتر در معده دام آسان‌تر است، در نتیجه جذب بیشتر باعث کارایی انرژی را افزایش دهد. امروزه به علت کمبود مراتع بسیاری از شهرها مانند مشهد، افراد دام ها با علوفه هیدروپونیک پرورش می دهند.

آسیاب کردن علوفه مانند فشار، برش، خرد کردن، برش باعث خرد کردن علوفه به اندازه ذرات کوچک در خوراک دام بسیار مهم است زیرا اندازه ذرات کوچکتر باعث افزایش تعداد ذرات و سطح در واحد حجم می شود که دسترسی به آنزیم های گوارشی را افزایش می دهد.

خرید دستگاه میکسر خوراک دام پارس صنعت:

دستگاه میکسر علوفه (خوراک دام) مشهد که توسط شرکت پارس صنعت تهیه شده است، ظرفیت حداقل 500 کیلوگرم علوفه خشک، علوفه هیدروپونیک برای دامپروری و مواد کنسانتره برای دام  و طیور را دارد.

موتور و گیربکس این دستگاه متناسب با درخواست مشتری طبقه‌بندی و اجرا می‌شود و اگر مشکل برق نداشته باشید از برق سه فاز هم می‌توانید برای دستگاه میکسر علوفه پارس صنعت استفاده کنید. همچنین این دستگاه دارای دگمه overload نیز می‌باشد که در صورت نوسانات برقی، خود دستگاه خود به خود خاموش می‌شود.

ویژگی دستگاه میکسر علوفه دام:

ظرفیت500 کیلوگرم یا 1200 لیتر
الکرترموتور 3 اسب1400 دور در دقیقه (RPM)
الکتروموتور (تک فاز-3فاز)به سفارش مشتری
جنس تیغه هافولاد سخت کاری شده
مدت زمان میکس3 الی 5 دقیقه

برای خرید این دستگاه و مشاوره  در مورد دستگاه میکسر خوراک دام مشهد می توانید همه روزه با شماره‌های  09935706747  تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
نسرین نیک نژاد
2022-08-16
16:52
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *