اگر فروشنده ی علوفه هیدروپونیک هستید با ما تماس بگیرید

تجهیزات گلخانه ای و کشاورزی

گلخانه چیست؟

گلخانه سازه‌ای است که برای محافظت و تولید گیاهان حساس یا خارج از فصل معمول تولیدشان طراحی شده است. در قرن هفدهم، گلخانه‌ها را آجری یا چوبی بودند که مساحت چندانی نداشتند. با ارزان‌تر شدن شیشه و در دسترس قرارگرفتن بیشتر آن، گلخانه‌ها به ساختاری سقف‌دار و دیواره‌های شیشه‌ای تبدیل شدند.

گلخانه‌های بزرگ در کشاورزی به جزء تولید محصولات کشاورزی، برای علم گیاه‌شناسی نیز مهم هستند، زیرا به حفظ گونه‌های نادر گیاهی نیز کمک می‌کنند.

تجهیز کردن گلخانه‌ به تولید محصولات کشاورزی با کیفیت‌تری منجر می‌شود که در این نوشتار قصد داریم به لوازم و تجهیزات گلخانه بپردازیم.

گلخانه

ساختار یک گلخانه چگونه است؟

گلخانه‌های امروزی معمولاً یک ساختار شیشه‌ای یا پلاستیکی دارند که برای تولید میوه‌ها، سبزیجات، گل‌ها و هرگونه گیاه دیگری که نیاز به شرایط دمایی خاصی دارد، استفاده می‌شود.
گاهی اوقات دو یا چند گلخانه در کنار هم به هم متصل می‌شوند تا دیوارهای خارجی کمتری داشته باشند و در نتیجه هزینه‌های گرمایشی آنها کمتر شود.
یک گلخانه دارای سطح وسیعی در طرفین و سقف خود دارد؛ به‌طوری‌که گیاهان در بیشتر ساعات روز در معرض نور طبیعی خورشید قرار بگیرند. به جز شیشه، مواد پلاستیکی مانند پلی‌اتیلن یا پلی‌وینیل و فایبرگلاس نیز برای پوشش گلخانه‌ها رایج هستند.

قاب سازه از آلومینیوم، فولاد گالوانیزه یا چوب‌هایی مانند چوب سرو ساخته می‌شود. معمولاً گلخانه‌ها تا حد زیادی توسط پرتوهای خورشید و قسمتی با وسایل مصنوعی مانند بخاری و هیتر گرم می‌شوند.

از آنجا در برخی از مواقع دمای گلخانه می‌تواند خیلی گرم و همچنین خیلی سرد شود، برای متعادل‌سازی دما به سیستم تهویه نیز نیاز است. تهویه‌ها معمولاً شامل فن‌های سقفی است که می‌توانند به‌صورت مکانیکی یا خودکار با کنترلر هوشمند گلخانه کار کنند.

در ادامه به جزییات بیشتری برای لوازم و تجهیزات گلخانه می‌پردازیم.

لوازم و تجهیزات گلخانه:

1. پوشش‌های گلخانه‌ای:

تجهیزات گلخانه

پوشش گلخانه مهم‌ترین بخش هر گلخانه است. گزینه‌های مختلفی برای پوشش یک گلخانه وجود دارد که شامل: شیشه، پلاستیک گلخانه و موارد دیگر می‌شود.

2. وسایل گرمایشی گلخانه:

لوازم گلخانه

برای سیستم گرمایشی در گلخانه‌ها از بخاری‌های گازی یادر مواردی برقی استفاده می‌شود. یکی از مواردی که منجر به خسارت به گیاهان و محصولات کشاورزی می‌شود، سرما است با بخاری و هیتر این آسیب دیدگی به حداقل می‌رسد.

3. سیستم خنک کننده گلخانه:

فن گلخانه قطر 30

بدون خنک‌کننده مناسب گلخانه می‌تواند به‌سرعت برای گیاهان بسیار گرم شود. با یک سیستم خنک‌کننده گلخانه که به‌درستی طراحی شده است، می‌توان گرما را مهار کنید. فن‌های گلخانه‌ای، تهویه یا سیستم خنک‌کننده می‌تواند منجر به بالابردن راندمان در محیط گلخانه شود.

4. وسایل روشنایی گلخانه:

نور یک عامل مهم برای رشد گیاهان است. در گلخانه‌های معمولی با استفاده از نور خورشید می‌توانیم این عامل مهم را به راحتی فراهم کنیم. اما در گلخانه‌های هیدروپونیک ( روش هیدروپونیک) نور خورشید مناسب رشد گیاهانی مانند علوفه هیدروپونیک نیست.

با پیشرفت‌های اخیر در تولید نورهای مصنوعی، می‌توانید نرخ رشد بهتری را برای گیاهان گلخانه هیدروپونیک خود تأمین کنید.

5. سیستم آبیاری قطره‌ای گلخانه:

نور رشد علوفه هیدروپونیک

سیستم‌های آبیاری درگلخانه‌ها اغلب قطره‌ای است و با استفاده از تجهیزاتی مانند لوله‌های آبیاری قطره‌ای، کنترلر هوشمند گلخانه و مه پاش می توانید آبیاری گلخانه خود را به صورت خودکار تنظیم کنید.
علاوه بر این، این سیستم های آبیاری قطره ای گلخانه می توانند با آبیاری موثر و مناسب در زمان و هزینه شما صرفه جویی کنند.

6. طبقات و قفسه‌های گلخانه:

سینی کشت علوفه هیدروپونیک

میزهای چوبی، سطح زمین، پنل‌های عمودی و  قفسه‌های فلزی چند طبقه، همه این موارد می‌توانند بستری برای کشت محصولات کشاورزی شما باشند. در گلخانه کشت علوفه هیدروپونیک معمولاً از قفسه هایی با طبقات مختلف استفاده میشود.

خرید لوازم و تجهیزات گلخانه:

برای تجهیز کردن یک گلخانه، قدم اصلی مشاوره با کارشناسان این صنعت می‌باشد. شرکت پارس صنعت با بهره‌گیری از دانش روز در زمینه تجهیز کردن گلخانه‌های مدرن و همچنین فروش لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

قیمت مناسب و کیفیت عالی از مهم‌ترین مزایای خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ در شرکت پارس صنعت می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت و مشاوره رایگان برای خرید لوازم و تجهیزات گلخانه و همچنین تجهیزات و لوازم کشت علوفه هیدروپونیک می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

وقتی نام گلخانه محصولات کشاورزی به میان می‌آید همه ما محصولات تروتازه و لیبل خورده‌ای از خیار، گوجه‌فرنگی، توت‌فرنگی و … را تصور می‌کنیم. اما امروزه گلخانه‌های سنتی جایشان را با گلخانه هیدروپونیک عوض کرده‌اند. در واقع با تولد گلخانه‌های هیدروپونیک و تجهیزات این کشت بدون خاک باید با دنیای کشاورزی سنتی برای تولید بسیاری از محصولات و حتی علوفه خشک نیز خداحافظی کرد.