تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: فن گلخانه ای

خرید فن گلخانه‌ای

امروزه باتوجه‌به اهمیت استفاده درست و بهینه از منابع طبیعی، بسیاری از محصولات کشاورزی در گلخانه‌ها تولید می‌شود. محصولات تولید شده در گلخانه‌ها باکیفیت بالاتر و حداقل مصرف آب‌وخاک تولید می‌شوند که به حفظ محیط‌زیست کمک زیادی می‌کند.

خرید فن گلخانه‌ای یکی از تجهیزات در گلخانه هیدروپونیک است که به بالابردن کیفیت محصولات کمک زیادی می‌کند.

در ادامه می‌توانید ویدئوی زیر که در مورد فن‌های گلخانه‌ای است را ملاحظه نمایید.

فن گلخانه‌ای چیست؟

فن دستگاهی است که در محیط گلخانه‌ای مسئولیت انتقال هوا به خارج را دارد. زمانی که هوای سرد و یا گرم در محیط گلخانه از طریق درب ورودی وارد می‌شود، فن گلخانه‌ای این هوا را به خارج انتقال می‌دهد و به‌نوعی هوا را متعادل می‌سازد.
در واقع با خرید فن گلخانه‌ای وظیفه یکنواخت‌سازی هوا در این محیط را دارد و از شوک گرمایی و سرمایی به گیاهان جلوگیری می‌کند.

فن گلخانه

دلایل خرید فن گلخانه‌ای

1. برای گردش هوا در گلخانه 
فن‌ گلخانه‌ای برای ایجاد گردش طبیعی هوا هستند. شما می‌توانید دو فن را در گوشه‌های مخالف همدیگر قرار دهید تا جریان هوای در گردش ایجاد شود.

2. برای از بین بردن گرمای اضافی
گاهی اوقات محیط گلخانه و فضایی که گیاهان در آن درحال‌رشد هستید، بیش از حد گرم می‌شود. اگر چه این گرما ممکن است برای شما تفاوت چندانی نداشته باشد اما افزایش جزئی دما می‌تواند به راحتی روی گیاهان تأثیر منفی بگذارد.

3. برای کنترل رطوبت
یکی دیگر از عواملی که می‌تواند درمحیط گلخانه مشکلاتی را ایجاد کند، رطوبت است. افزایش رطوبت، شرایط رشد گیاهان را کاهش می‌دهد.

4. برای جلوگیری از آفات و بیماری‌ها
گردش هوای خوب به جلوگیری از نفوذ آفات و بیماری‌ها کمک می‌کند. شرایط راکد و مرطوب فضای رشد کپک و قارچ را برای گیاهان در گلخانه هیدروپونیک فراهم می‌کند.
یک نسیم ثابت توسط فن گلخانه‌ای باعث می‌شود که آفات روی گیاهان نمانند.

5. برای کنترل گاز CO2
گیاهان برای رشد به گاز CO2 نیاز دارند.معمولاً در گلخانه هیدروپونیک به علت فضای بسته سطح CO2  آنها به‌تدریج کاهش می‌یابد و رشد آنها را محدود می‌کند.

فن گلخانه‌ای می‌تواند میزان این گاز را با استفاده از هوای خارج متعادل سازد.

انواع فن گلخانه‌ای

فن‌های گلخانه‌ای انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم. لازم به ذکر است که فن سیر کوله یکی از پرکاربردترین این لوازم در محیط گلخانه است.

 • فن سیرکوله

فن سیرکوله 2

فن سیرکوله دستگاهی برای به جریان در آوردن هوا در محیط‌های سرپوشیده مانند گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، سالن‌های کشت قارچ و غیره است. مهم‌ترین دلیل استفاده از انواع فن سیرکوله ایجاد جریان هوا است. اما عوامل دیگری مانند یکنواختی دما و پایداری سطح رطوبت نیز از دلایل استفاده از فن‌های سیرکوله است.

ازآنجایی‌که گلخانه‌ها به‌تنهایی قادر به ایجاد جریان هوا نیستند؛ بنابراین، هوای راکد در چنین فضایی به‌سرعت گرمای محیط را جذب می‌کند و برای رشد گیاهان بسیار نامناسب می‌شود.

به‌طورکلی، فن سیرکوله باعث ایجاد فشار مثبت در محیط می‌شود و کارکرد سایر تجهیزات تهویه‌ای هوا در محیط را بهبود می‌بخشد. هواکش سیرکوله با ایجاد گردش هوای مداوم در فضا باعث جلوگیری از تغییرات ناگهانی دما و رطوبت می‌شود.

برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول بر روی کلمه «فن سیرکوله» کلیک کنید.

 • اگزاست فن

فن گلخانه اگزاست فن‌ها با ایجاد اختلاف فشار بین هوای داخل گلخانه و هوای بیرون کار می‌کند.
فن‌های اگزاست به‌تنهایی کار نمی‌کنند، آنها با دریچه‌هایی که در طرف مقابل گلخانه قرار گرفته‌اند کار می‌کنند.
فن‌های اگزاست در کاهش رطوبت نیز فوق‌العاده هستند.

 • فن دایره‌ای

فن گلخانه قطر 30

فن‌های دایره‌ای دسته‌ای از فن‌های بزرگ و فلزی هستند که احتمالاً آنها را در گلخانه‌های بزرگ دیده‌اید. این مدل فن‌ها را می‌توان بر روی تیرهای سقفی، پایه‌های قاب یا حتی روی زمین نصب کرد.

فن‌های دایره‌ای در اندازه‌های متفاوتی هستند و معمولاً دارای تنظیم‌کننده سرعت هستند، سرعت تهویه‌شان نسبت به فن‌های اگزوز «بیشتر» است.

نکته: هنگام استفاده از فن‌های دایره‌ای مراقب باشید که فن‌های دایره‌ای می‌توانند با باد متقاطع خروجی، جریان هوای طبیعی از پنجره‌ها و دریچه‌های گلخانه را مختل کنند.

بهترین نحوه قرارگیری فن‌های دایره‌ای به‌صورت زیگزاگ است.

 • فن با انرژی خورشیدی

فن

درست مانند هر وسیله‌ای که از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند، فن‌های خورشیدی برای تأمین انرژی خود در طول روز از خورشید بهره می‌گیرند.

 • فن تبخیری

فن تبخیری

فن‌های تبخیری دما را کاهش می‌دهند و رطوبت گلخانه را افزایش می‌دهند، بنابراین بهتر است در آب‌وهوای گرم و خشک استفاده شوند. فن‌های تبخیری از نظر زیست‌محیطی کارآمد و نسبتاً مقرون‌به‌صرفه هستند.

 • فن جت

فن جت

از فن جت می‌توان برای کنترل جریان هوا، رطوبت‌زدایی و حتی ایجاد گرمایش استفاده کرد. فن جت جریان هوای پیوسته و یکنواخت را ایجاد می‌کند.

 • فن ترموستات

ترموستات

 فن ترموستات به طور خودکار بر اساس دمای از پیش تنظیم شده روشن یا خاموش می‌شود. استفاده از فن ترموستات، بازده انرژی گلخانه شما را افزایش می‌دهد، قبض برق شما را کاهش می‌دهد و به شما در تهویه گلخانه‌تان کمک زیادی می‌کند.

عوامل مهم درانتخاب و قیمت فن گلخانه ای:

قیمت فن گلخانه‌ای به مدل مناسب آن در گلخانه هیدروپونیک بستگی دارد. برای انتخاب فن مناسب برای گلخانه هیدروپونیک باید به این عوامل توجه کنید:

 1. نوع گلخانه
 2. اندازه گلخانه
 3. میزان انرژی در دسترس
 4. نیازهای گیاه
 5. میزان درجه حرارت آب‌وهوای فضای باز

محل نصب فن گلخانه‌ای

دما و تهویه هوا دو عامل مهم در رشد علوفه هیدروپونیک است. تهویه هوای نامطلوب باعث گندیدگی و خرابی علوفه می‌شود.

ویدئوی زیر نقش تهویه هوا در گلخانه را نشان می‌دهد.

بنابراین؛ در گلخانه هیدروپونیک فن‌ها را در جایی نصب کنید که باعث برهم‌خوردگی هوا و یا به اصطلاح اغتشاش هوا شود.
به‌طورمثال، اگر یک فن را در قسمت وروردی بالای فن قرار دادید فن دیگر را در قسمت پایین و سمت خروجی قرار دهید.

بهترین فن برای گلخانه هیدروپونیک چیست؟

شرکت پارس صنعت با توجه به استانداردهای لازم در تجهیزات گلخانه هیدروپونیک، فن‌های گلخانه‌ای زیر را به شما پیشنهاد می‌دهد:

انتخاب شما هر کدام از فن‌های گلخانه پارس صنعت که باشد، مطمئن شوید که  فن گلخانه‌ای خود را به بهترین نحو تنظیم کنید تا جریان هوای سالم را در سراسر گلخانه خود به حداکثر برسانید!

شما می‌توانید سؤالات خود را در این زمینه همه روزه از طریق شماره‌های ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷  بپرسید.