تهران، شادآباد

سبد خرید

خرید علوفه خُردکن ارزان [1فاز،3فاز،سفارشی]

پرفروش ترین محصولات
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه...

233,000,000ریال

علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره 50...

240,000,000ریال

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس+آسیاب
علوفه خردکن همه کاره 70...

284,000,000ریال

علوفه خردکن
علوفه خردکن هیدروپونیک
علوفه خردکن همه کاره

لیست علوفه کوب های موجود در پارس صنعت

علوفه کوب هیدروپونیک دهانه 50 plus 227000000 ریال
علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 218000000 ریال
علوفه کوب دهانه50 کاه،کلش،یونجه،شاخ و برگ221000000 ریال
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]233000000 ریال
علوفه کوب چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]240000000 ریال
علوفه کوب دهانه 50 پلاس227000000 ریال
علوفه کوب همه کاره دهانه 60 پلاس23300000 ریال
علوفه کوب هیدروپونیک دهانه 60 plus231000000 ریال
علوفه کوب دهانه 60 پلاس233000000 ریال 
علوفه کوب همه کاره دهانه 70 پلاس284000000  ریال
علوفه کوب هیدروپونیک دهانه 70 Plus269000000 ریال
علوفه کوب دهانه 70 پلاس272000000 ریال

کاربرد دستگاه خردکن پارس صنعت در یک نگاه:

علوفه هیدروپونیککاه و کلشخردکن یونجهچغندر خردکن
خردکن سیب زمینیخردکن نان خشکخردکن کلم و کلم بروکلیخردکن کاهو
خردکن سالاد صنعتیخردکن برگ تنباکوخردکن زغال (آسیاب زغال)خردکن شاخ و برگ
آسیاب گندمآسیاب جوآسیاب ذرتآسیاب پوست گردو
آسیاب دانه های روغنیخردکن بادمجانخردکن پوست بادام زمینیدستگاه پرس خردکن
خردکن علوفه ترخردکن علوفه خشکخردکن شاخ و برگ خرماآسیاب گندم
آسیاب خرماخردکن نینی کوبخردکن کلم

 

استراکچر علوفه خردکن های پارس صنعت

استراکچر علوفه خردکن های پارس صنعت

Fodder-cutter

علوفه خرد کن چیست و انواع آن [ویدئو جامع]

علوفه خردکن (دستگاه علف خرد کن) یکی از تجهیزات مهم در صنعت دامداری است. این وسیله برای خردکردن علوفه خشک و هیدروپونیک، کاه، کلش، بذرهایی مانند گندم، جو، ذرت و … به کار برده می‌شود.

ازآنجایی‌که برخی از دام‌ها قادر به خردکردن علوفه در اندازه‌های بزرگ نیستند؛ در نتیجه در بلع و هضم دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل استفاده از علوفه خردکن در هر دامداری لازم و ضروری است.

مهم‌ترین مزیت استفاده از علوفه کوب صنعتی یا دستگاه علف خردکن، صرفه‌جویی در میزان مصرف علوفه با کمک خردکردن آن برای دام است و از هدررفت علوفه با این وسیله جلوگیری می‌کند.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 پلاس  توانایی خردکردن 1  تن علوفه را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است.

علوفه خردکن 70 پلاس دارای 20 تیغه و قدر موتور آن برابر با 5 , 5/5 اسب بخار است.از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

علوفه خردکن پشت تراکتوری

علوفه خردکن پشت تراکتوری (Forage shredder behind a tractor) یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که وظیفه اصلی آن خردکردن علوفه برای تعلیف دام است. علت نام‌گذاری این وسیله به دستگاه علف کوب پشت تراکتوری به دلیل متصل‌شدن آن به تراکتور است.
معمولاً علوفه خردکن تراکتوری با کمک یک گاردان به دستگاه تراکتور وصل می‌شود و قدرت خردکنندگی بالایی برای علوفه، یونجه تازه، کاه و کلش گندم، جو، ذرت، ساقه‌های برنج و غیره پیدا می‌کند.

علوفه خردکن بنزینی

علوفه خردکن بنزینی(petrol engine chaff cutter) یکی از بهترین دستگاه‌ها برای خردکردن خوراک دام در محیط‌هایی مانند روستاها و دامداری‌های بزرگ است. این دستگاه به‌جای مصرف برق با موتور بنزینی، توانایی آماده‌سازی غذای دام را دارد.

علف خردکن بنزینی به‌راحتی می‌تواند در مناطقی که با نوسان برق مواجه هستند، کار کند. همچنین علوفه کوب موتور بنزینی با بهره‌مندی از شیر بنزین، ساسات و شیر گاز موتور یک جایگزین عالی به‌جای علوفه خردکن برقی محسوب می‌شود.

تست عملکرد آسیاب علوفه خردکن

هرچند که خیلی از چهارپایان مانند گاوهای گوشتی عموماً با جیره‌هایی که از علوفه تشکیل شده است، تعلیف می‌شوند؛ بااین‌حال، غلات یک منبع مهم انرژی قابل هضم برای آنها است. زیرا می‌تواند در زمانی که کمبود، قیمت بالا و کیفیت پایین علوفه وجود دارد، به کار برده ‌شود.
آسیاب کردن غلات در دستگاه علوفه خردکن همه‌کاره می‌تواند ذرات را برای دام قابل هضم ترکند و همچنین با خردکردن دانه‌های بذور، انرژی نهان در این محصولات را برای معده دام آماده کند.
علوفه خردکن (علف خردکن) دو کاره با قابلیت آسیاب کردن 300 کیلوگرم غلات را در ساعت، امکان تبدیل ذرات بذرها را به صورت بلغوری و سوخاری دارد.

مشاهده انواع علوفه خردکن ها در یک نگاه همراه با مشخصات و کاربردها

علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50 [به همراه آسیاب]

شما می‌توانید با کمک این دستگاه، علوفه‌های هیدروپونیک و خشک (به میزان کمتر) خود را کات کنید .از کارایی دیگر این دستگاه می‌توان به خرد کردن چغندر یا سیب زمینی و یا  کاه و کلش نیز اشاره کرد.

داشتن مزیت آسیاب(mill) به شما این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم با گذاشتن توری و محفظه آسیاب  از این امکان برای آرد کردن، سوخاری و یا بلغور کردن استفاده کنید.

 در علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50 پارس صنعت دو چرخ در جلو تعبیه شده تا امکان جابه‌جایی را آسان کند. قیمت علوفه خردکن همه کاره یا علف خردکن نسبت با بقیه مدل‌‌ها تفاوت دارد.

علوفه خرد کن هیدروپونیک دهانه 50 دوکاره با داشتن تیغ‌های  فولادی آب کاری شده در کسری از ثانیه علوفه‌های هیدروپونیک را بدون له کردن ویا آب انداختن  به صورت منظم کات کرده و در این علوفه خردکن هیچ گونه پیچش ریشه‌ها به دورتیغه‌ها وجود نخواهد داشت.

از لحاظ ظاهری این دستگاه علوفه خرد کن دارای دو چرخ در قسمت جلو و دارای دهنه‌ای به ابعاد ۵۰ سانتی‌متر و  تیغه‌های فولادی آب کاری شده می‌باشد.

علوفه خرد کن هیدروپونیک[دو کاره]
علوفه خردکن چند کاره Plus [به همراه آسیاب]

تیغه‌های این دستگاه علوفه کوب چند کاره (multifunctional) 50 Plus [به همراه آسیاب] تماماً فولاد آبکاری شده است و متناسب با درخواست مشتری مش‌های دستگاه برای ریز کردن علوفه تنظیم می‌شود.

حجم خردکردن علوفه خشک در این دستگاه در حدود 2 تن در روز (8 ساعت) است و برای آسیاب کردن بذرهای مختلف در حدود 300 کیلو در ساعت. الکتروموتور دستگاه را می‌توان بنابه‌درخواست مشتری تک‌فاز یا 3 فاز کرد و قابل تغییر است.

دستگاه علوفه خردکن چند کاره قابل شستشو است فقط در هنگام شستشو به قطعات الکترونیکی آن باید توجه کنید. قیمت علوفه خردکن همه کاره با علوفه خردکن معمولی متفاوت است.

از ویژگی بارز این علوفه خرد کن، کات کردن علوفه‌های تر هیدروپونیکی است بدون اینکه آب بی‌اندازد و یا به دلیل بافت بهم تنیده کیک علوفه، ریشه‌ها بین تیغه‌ها گیر کند و له شود.

با توجه به این موارد، درطراحی این علوفه خرد کن سعی بر این شده که این مشکلات برطرف شود.

از مشخصات علوفه خرد کن هیدروپونیک پلاس داشتن دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب است که حمل و نقل این دستگاه را راحت‌تر می‌کند. محافظ موتورورنگ کوره‌ای بدنه و منظم کات کردن علوفه از مشخصات خاص این دستگاه است. همچنین شما می‌توانید با تهیه توری‌های کف  از علوفه خرد کن هیدروپونیک برای خرد کردن علوفه‌های خشک هم استفاده کنید البته با مقدار کمتر .

علوفه خردکن دهانه 50 پلاس

این نوع علوفه خرد کن یکی از پر کاربردترین علوفه خرد کن‌ها است که به نام‌های دیگری مانند علوفه خردکن فرغونی ویا علوفه کوب و یا پرتابل هم شناخته می‌شود.
یکی از ویژگی‌های این علوفه خرد کن داشتن تیغ‌های فولادی کمباینی است که باعث می‌شود از آن برای خرد کردن علوفه‌های تر و خشک، کاه، یونجه و کلش هم استفاده کرد.

ساقه‌های بلند خوشه‌های گندم و جو که در دیگر علوفه خرد کن‌ها به دور تیغه‌ها می‌پیچد به دلیل قدرت زیاد این علوفه خرد کن و تیغ‌های فولادیش به راحتی خرد می‌شود ودر یک ساعت 300الی 400  کیلو علوفه خشک را کات می‌زند. این علوفه خرد کن مورد توجه گلخانه داران نیز هست زیرا با داشتن این دستگاه برای تهیه خاک کود که از خرد کردن و ریز شدن چوب‌های نازک و برگ‌های خشک و تر تهیه می‌شود استفاده می‌کنند.
از این علوفه خرد کن برای خرد کردن چغندر و سیب زمینی و دیگر محصولات این چنینی هم می‌توان استفاده کرد.

در ساخت تمامی علوفه کوب های پارس صنعت از ورق 2 میل و قوطی 40 در 40 استفاده شده است. رنگ بدنه سبز نشان‌دهنده علوفه خردکن معمولی و رنگ آبی برای مدل پلاس طراحی شده است.
دستگاه علوفه خردکن 70 پلاس قادر به خردکردن 500 الی 600 کیلو علوفه در ساعت هستند. ازآنجایی‌که این مدل از وزن بالایی برخوردار است، دارای 4 چرخ است. رنگ بدنه آن کوره‌ای و دارای محافظ دینام است. علوفه خردکن 70 پلاس دارای 20 تیغه و قدر موتور آن برابر با 5 یا 5/5 اسب بخار است.

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن دهانه 50 پلاس

علوفه خردکن معمولی دهانه 50 پلاس دارای ظرفیت خردکردن 300-400 کیلو علوفه خشک در ساعت است. رنگ بدنه مدل معمولی کوره‌ای است، تعداد تیغه‌ها 14 عدد و موتور آن باقدرت 3  اسب بخار کار می‌کند.
تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است. از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

علوفه خردکن همه کاره 60 پلاس، توانایی خردکردن 400 کیلو علوفه را در ساعت و آسیاب کردن بذرهای مانند گندم وجو دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه کوب معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است..
علوفه خردکن 60 پلاس دارای 18 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3  اسب بخار است. قیمت علوفه کوب همه کاره به مراتب از علوفه خردکن‌های معمولی بیشتر است.

علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس ​

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس توانایی خردکردن 400 کیلو علوفه را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است.

علوفه خردکن 60 پلاس دارای 32 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3  اسب بخار است.از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

 

دستگاه علوفه خردکن هیدروپونیک با دهانه 70 پلاس، با موتورهای تک فاز، سه فاز، بنزینی و پشت تراکتوری به بازار عرضه می‌شود. قیمت تمامی این دستگاه‌ها یکسان است. رنگ دستگاه به صورت کوره‌ای است و دهانه ورودی آن 70 در 70 است. تعداد تیغه‌ها در این دستگاه علوفه خردکن 32 عدد (آبکاری شده) می‌باشد.

 

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plus/
علوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس توانایی خردکردن 500-600 کیلو علوفه را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن معمولی 70پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است.

علوفه خردکن 70 پلاس دارای 20تیغه و قدرت موتور آن برابر با5  و 5/5 اسب بخار است.از علوفه خردکن معمولی برای خردکردن انواع کاه، کلش، علوفه خشک، علوفه تر، یونجه، شاخه‌های نخل، سیب‌زمینی، چغندر، کاهو، کلم و پوست میوه استفاده می‌کنند.

 

علوفه خردکن هیدروپونیک 60 پلاس توانایی خردکردن 800 کیلو در ساعت علوفه تازه و هیدروپونیک را در ساعت دارد. رنگ بدنه آن کوره‌ای است و دارای محافظ دینام است.

تعداد چرخ‌های علوفه خردکن 60 پلاس، 2 عدد و در جلوی دستگاه تعبیه شده است، به همین علت به علوفه خردکن فرغونی نیز مصطلح هستند. علوفه خردکن 60 پلاس دارای 24 تیغه و قدر موتور آن برابر با 3  اسب بخار است.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus

برای مشاوره و خرید علوفه خردکن تماس بگیرید

توضیحات علوفه خردکن

لازم به ذکر هست که شما میتوانید هنگام خرید علوفه خرد کن نوع الکترو موتور را با توجه به میزان مصرفتان اتنخاب کنید موتور تک فاز سه فاز بنزینی ویا حتی سفارش جهت قرار گرفتن در پشت تراکتور.

 

در نمودار تغییرات صنعت دامپروری، علوفه کوب (علوفه خردکن)نقطه عطفی برای تحول و نواوری این پیشه گردید.
از علوفه خردکن ساده برای ریز کردن کاه تا چندکاره های آن برای آسیاب کردن خرما؛ همه این دستگاه‌ها تنها یک هدف دنبال می‌کنند و آن سودآوری و رونق زیاد دامداریست.

چرا علوفه خردکن‌های پارس صنعت؟

بی‌اغراق اگر بخواهیم مهم‌ترین مزیت علوفه خردکن‌های پارس صنعت را عنوان کنیم، سبکی دستگاه و حمل‌ونقل آسان آن است.
معمولاً در علوفه خردکن‌های موجود در بازار برای جلوگیری از لرزش دستگاه در حین کار، از متریال زیاد و یا سنگین استفاده می‌کنند؛ به همین علت حمل‌ونقل این مدل علوفه خردکن‌ها بسیار سخت است و قیمت آنها نیز بالتبع بالاتر است.
علوفه خردکن‌های پارس صنعت با تعبیه محور لنگ استاندارد در جلوی دستگاه، از لرزش آنها در حین کار جلوگیری می‌کند و قیمت علوفه خردکن‌های پارس صنعت بسیار مناسب‌تر است.
نکته دیگری که می‌توان به لیست مزیت‌های رقابتی علوفه خردکن پارس صنعت افزود، نصب تیغه‌ها به‌وسیله پیچ است؛ درصورتی‌که در مدل‌های موجود در بازار این قسمت از علوفه کوب به‌وسیله جوش وصل می‌شود.
همین ویژگی باعث می‌شود که اگر تیغه‌ها در صورت وجود سنگ یا کلوخ سفت دچار مشکل شدند، به‌راحتی باز شوند و از شکستن نقطه‌جوش و یا جوشکاری مجدد جلوگیری می‌شود.
همچنین بدنه دستگاه با برش لیزر و CNC درست شده است و این طراحی پارس صنعت باعث شده تا علوفه خردکن، شکل استانداری بگیرد. از مزایای دارابودن شکل استاندارد می‌توان به کاهش لرزش و هزینه خدمات پس از فروش اشاره کرد.
هزینه نگهداری علوفه خردکن پارس صنعت بسیار کمتر از مدل‌های موجود در بازار است؛ به‌طوری‌که بلبرینگ و یاتاقان دستگاه در ازای 250 ساعت کارکرد نیاز به‌یک‌بار گریس‌کاری دارند.
تعبیه قیف در جلوی علوفه خردکن‌های پارس صنعت، نکته دیگری است که به جمع‌آوری علوفه‌های خردشده کمک زیادی می‌کند و از هدررفتن خوراک دام جلوگیری می‌کنند.
همچنین محور شفت قوی، تیغه‌های فولادی آبکاری شده، موتورهای با استحکامم بالا، فولی دو تسمه (قطعه‌ای برای انتقال گشتاور از دینام و محور شفت)، رنگ کوره‌ای و سرعت بالای خردکردن از مزایای دیگر دستگاه علوفه خردکن‌های پارس صنعت است.

در قلمرو صنعت دامداری نوین، علوفه خردکن‌ها به قهرمانانی بی‌بدیل در صنعت دامپروری تبدیل شده‌اند. آنها مأموریتی خارق‌العاده بر عهده دارند؛ تبدیل علف‌های دست‌نخورده‌ به خوراکی نرم برای تعلیف دام‌ها.
علوفه خردکن‌ها نه‌تنها نگاهی هوشمندانه به نیازهای تغذیه‌ای دام‌ها دارند؛ بلکه به دستگاهی خلاق تبدیل شده‌اند تا بتوانند از معادن بی‌پایان طبیعت مانند کاه، کلش برگ‌های درختان، ضایعات میوه‌ها، ساقه‌های درخت نخل و بسیاری موارد دیگر برای تغذیه چهارپایان، استفاده بهینه کنند.

مشخصات دستگاه علوفه کوب پارس صنعت:

علوفه خردکن‌های ارزان پارس صنعت دارای ویژگی‌های زیر هستند که در ادامه به مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

  1. بدنه دستگاه fodder-cutter  از ورق با ضخامت 2 میل استفاده شده است.
  2. اندازه قوطی دستگاه 40 میلیمتر و قوطی تو دلی‌ها (رابط بین محور افقی دستگاه) 30 میلیمتر است.
  3. در شفت محور علوفه خردکن‌ها از مدل 30 استفاده شده است.
  4. یاتاقان‌های دو طرف دستگاه از نوع 206 است.
  5. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن دهنه 50 و 60، 2 عدد و از نوع سطلی است.
  6. تعداد چرخ‌های علوفه خردکن 70، 4 عدد و از نوع فرقونی است.
  7. تیغه‌های علوفه خردکن‌ها به‌صورت کمباینی و آبکاری شده است.
  8. پایه نگهدارنده تیغه‌ها که به شفت دستگاه متصل است از ورق 4 میل ساخته شده است.
  9. دستگاه‌های علوفه خردکن (fodder-cutter) پارس صنعت دارای فولی دو تسمه هستند.

10.موتورهای علوفه خردکن 50 و 60،  3 اسب بخار و موتور دهانه 70، 5 اسب بخار قدرت دارد.

گارانتی علوفه خردکن‌ها چقدر است؟

دینام در علوفه خردکن‌ها شامل گارانتی نمی‌شود؛ زیرا به علت سیستم اوورلود در دینام که در هنگام کارکردن زیاد موتور و یا برخورد جسم سخت در آن، موتور خاموش می شود، عمر این دستگاه‌ها بسیار زیاد است.
بدنه دستگاه تا 6 ماه شامل گارانتی می‌شود.

خدمات پس از فروش: از زمان خرید دستگاه علوفه خرد کن تا 36 ماه بعد از آن.

ظرفیت علوفه خردکن‌ها چقدر است؟

ظرفیت علوفه خردکن‌ها به توری که در کف آنها نصب می‌شود بستگی دارد؛ زیرا هر چه توری‌ها بزرگ‌تر باشند سرعت خردکردن علوفه نیز افزایش می‌یابد.
به‌طورکلی ظرفیت علوفه خردکن‌ها به‌صورت زیر است:
• ظرفیت علوفه خردکن 50 معادل 300 کیلو در ساعت
• ظرفیت علوفه خردکن 60 معادل 400  کیلو در ساعت
• ظرفیت علوفه خردکن 70 معادل 500-600 کیلو در ساعت

چند نوع علوفه خردکن دارید؟

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک می‌باشد.

علوفه خردکن معمولی (Forage Chopper) برای خردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر است.

علوفه خردکن همه‌کاره(Multifunctional Chaff Cutters)علاوه بر خردکردن مواردی که در علوفه خردکن معمولی ذکر کردیم، قادر به آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو است.
در دستگاه همه‌کاره دانه‌ها را می‌توان به‌صورت بلغور، آرد یا سوخاری تبدیل کرد.

علوفه خردکن هیدروپونیک (Hydroponic chaff cutter)نیز همان‌طور که از اسمش پیداست برای خردکردن علوفه‌های هیدروپونیک استفاده می‌شود.

رشد صنعت دامداری در گرو داشتن تجهیزات اساسی همانند علوفه خردکن است، در واقع با این وسیله سرعت تعلیف دام چند برابر و صرفه‌جویی در مخارج دامداری به کمینه می‌رسند. علوفه خردکن با همسان سازی خوراک دام با معده آنها، در سلامت این حیوانات پر منفعت نقشی الزامی دارد.

نحوه نگهداری علوفه خردکن پارس صنعت

دستگاه‌های علوفه خردکن پارس صنعت نیاز به مراقبت زیادی ندارند تنها با رعایت دو نکته زیر می‌توان از آنها تا سال‌ها بدون خرابی استفاده کرد.

1. روغن‌کاری دو سر بلبرینگ‌های علوفه خردکن (هر 2 تا 3 ماه یکبار)
2. جلوگیری از نوسانات شدید و قطعی برق
همچنین برای نظافت دستگاه علوفه خردکن می‌توانید این دستگاه را هرچند وقت یکبار با پارچه خشکی تمیز کنید و از تجمع گردوغبار بر روی آن جلوگیری کنید.

تاریخچه اولین علوفه خردکن ها

هر چند که در اواسط قرن نوزدهم، مزایای بریدن خوراک دام توسط علوفه خردکن ها به قطعات کوچک در دنیا، به‌خوبی شناخته شد، اما نخستین علوفه خردکن در اواسط دهه 1700 توسط فردی به نام هوچفیلد در ساکسونی (که اکنون بخشی از آلمان است) برای خردکردن ساقه‌های نی ساخته شد.
نخستین علوفه خردکن‌ (Fodder cutter) دارای یک سطح چوبی سفت با پایه‌هایی بودند که بر روی آن تیغه چاقوی بلند و سنگین وجود داشت. در انتهای تیغه چاقو، لولایی قرار داده شده بود و یک دسته نیز تعبیه شده بود.
دامداران در روی سطح، دسته‌ای از علوفه‌ها را قرار می‌دادند و چاقوی بلند را با دست پایین می‌آورند و ساقه‌های بیرون‌زده را می‌تراشیدند. تقریباً می‌توان این روش را به همان روشی که کاغذها برش می‌خورند، تشبیه کرد.

تصویر قدیمی از علوفه خردکن

در حدود سال 1840 طرح‌های چرخشی که یکی از آنها کاتر Worth بود ، کار را برای داداران آسان‌تر کرد. میل‌لنگ دستی دستگاه Worth دوغلتکی را که توسط فشار فنر به‌هم‌چسبیده بودند به وجود آورد.

غلتک پایینی دارای چندین تیغه مستقیم و تیز بود که از طول به هم متصل شده بودند و بافاصله مساوی از هم فاصله داشتند. تیغه‌ها در برابر غلتک بالایی فلزی نرم کار می‌کردند که سطح برشی محکمی را بدون کندشدن تیغه‌ها فراهم می کرند. علوفه بین غلتک‌ها قرار داده می‌شد و باتوجه‌به فاصله تیغه‌ها روی غلتک پایینی به طول مناسبی برش داده می‌شد.

علوفه خردکن، خوراک دام را به قطعات کوچک‌تر و قابل هضم برای معده دام تبدیل می‌کند.

بله، پارس صنعت آموزش کامل کار با دستگاه به صورت اصولی و حرفه ای را به طور حضوری و آنلاین به شما یاد خواهد داد.

موتورهای علوفه خردکن‌ها  تک‌فاز، سه‌فاز، بنزینی یا اتصالات پشت تراکتوری هستند.

 

دهانه ورودی علوفه خردکن‌ها 50، 60 . 70 هستند که هرچه دهانه دستگاه بزرگ‌تر باشد، موتورهایش نیز بزرگ‌تر خواهد شد.

در مدل پلاس از رنگ کوره‌ای، چرخ‌های بزرگ‌تر و محافظ دینام استفاده شده است که این قابلیت‌ها در علوفه خردکن ساده وجود ندارد.

ابعاد علوفه خرد شده در این دستگاه‌ها به توری که در کف آن قرارداد بستگی دارد. هرچه اندازه توری بزرگ‌تر باشد، ابعاد علوفه خردشده نیز بزرگ‌تر است.

ورق استفاده شده در علوفه خردکن‌ها 2 میلی‌متر و قوطی دستگاه نیز 40 در 40 است.

عکس انواع علف کوب تولیدی توسط پارس صنعت
برچسب علوفه خردکنهای تولیدی پارس صنعت

Blog

آخرین مقالات

یکی از دستگاه‌های مهم در دامداری، علوفه خردکن‌ها هستند که در تهیه...
آیا به دنبال دستگاهی هستید که به شما در خردکردن چغندر برای...
یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در صنایع کشاورزی، دستگاه «علوفه خردکن کاه» یا...
جایگاه ذرت در تغذیه دام بسیار مهم است. زیرا این گیاه بسیار...
علوفه خردکن دوکاره یک ماشین کشاورزی است که برای خرد کردن علوفه‌ها...
تولید علوفه دامی به‌عنوان یکی از عوامل کلیدی در صنعت دامپروری، همواره...
تهیه علوفه باکیفیت و مناسب برای دام‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است....
آیا تابه‌حال به این فکر افتاده‌اید که چگونه می‌توانید تغذیه دام‌های خود...
وقتی صحبت از تهیه خوراک اصولی برای دامداری‌ها می‌شود، یک دستگاه علوفه...
در این مقاله پارس صنعت به معرفی «دستگاه خردکن برگ درخت» و...
در این مقاله پارس صنعت قصد داریم تا به کارایی علوفه خردکن‌های...
یونجه کوب برقی چیست؟ یونجه کوب برقی (hay thresher)، یکی از ابزارهای...
در چند سال اخیر استفاده از تجهیزات مدرن در دامداری‌ها، باعث سلامت...
یونجه خردکن یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که برای خردکردن یونجه و...
دستگاه آسیاب یونجه یکی از دستگاه‌های مهم در دامداری است. این دستگاه...
علوفه خردکن‌ها یکی از ابزارهای مهم در صنعت دامپروری و کشاورزی هستند....
نگهداری علوفه خردکن ها با رعایت چند نکته ساده وقتی صحبت از...
لیست علوفه خردکن برقی انواع علوفه کردن‌های برقی پارس صنعت به صورت...