تهران، شادآباد

سبد خرید

یونجه خردکن بزرگ چیست؟ [انواع یونجه خردکن+قیمت روز]

نسرین نیک نژاد
2023-05-25
22:15
No Responses
دستگاه یونجه خردکن بزرگ چیست؟

یونجه خردکن یکی از ماشین‌آلات کشاورزی است که برای خردکردن یونجه و علوفه‌های دیگر به کار می‌رود. این دستگاه از یک مخزن اصلی، تیغه‌های چرخان و یک سیستم خروجی برای تخلیه علوفه خرد شده، تشکیل شده است.
بسیاری از یونجه خردکن‌ها با استفاده از موتورهای برقی و یا بنزینی کار می‌کنند، اما درگذشته این علوفه خردکن‌ها به‌صورت دستی ساخته می‌شدند که توسط نیروی بدنی یک انسان، علوفه‌ها را برای تعلیف دام آماده می‌کردند.

یونجه خردکن بزرگ چیست؟

یونجه خردکن بزرگ عمدتاً برای خردکردن یونجه و سایر گیاهان علوفه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها با کمک تیغه‌های چرخان که به شکل دایره قرار گرفته‌اند، گیاهان علوفه‌ای را خرد می‌کنند تا آنها را قابل‌هضم برای دام‌ها و دیگر حیوانات مانند طیور کنند.
یونجه خردکن بزرگ، قابلیت تنظیم اندازه خروجی علوفه خرد شده با نصب مش‌های مناسب را داردکه به‌منظور تنظیم طول یونجه خرد شده با دهان دام‌هایی مانند بز، گوسفند و گاو سازگار است. این دستگاه  قابلیت خردکردن علوفه یونجه را تا میزان 500 تا 2 تن در ساعت دارد.

علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن دهانه پلاس

انواع علوفه خردکن(یونجه)

مجموعه پارس صنعت 12 مدل از علوفه خردکن‌ تولید می‌کند که برای خوردکردن یونجه هم به کار می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک، می‌توانید بر روی کلمه «علوفه خردکن» کلیک کنید تا از قیمت خردکن یونجه بزرگ ارزان مطلع شوید. در ادامه به 8 مدل پرفروش از این دستگاه نگاهی می‌اندازیم.

علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 50 plus [چندکاره]
علوفه خرد کن چند کاره دهانه 50[به همراه آسیاب]
علوفه خردکن چند کاره دهانه 50 Plus [به همراه آسیاب]
علوفه خردکن همه کاره دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 60 plus
علوفه خردکن همه کاره دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن هیدروپونیک دهانه 70 Plus
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

مزایای دستگاه یونجه خردکن

  • استفاده از یونجه خردکن باعث افزایش رشد و تولیدات دامی و همچنین بهبود سلامت این حیوانات می‌شود. در ضمن، استفاده از یونجه خردکن نیز به دلیل کاهش حجم و شکل علوفه‌ها، امکان حمل‌ونقل آنها را آسان‌تر می‌کند.

 

  • خردکردن علوفه برای دام‌ها دارای فواید زیادی دارد. اولین و مهم‌ترین فایده خردکردن علوفه، تسهیل در عمل هضم و جذب مواد مغذی در بدن دام می‌شود. باخرد کردن علوفه، سطح مخاطی روده دام مواد مغذی را به‌صورت بهتری هضم و جذب می‌کند.

 

  • فایده بعدی خردکردن علوفه، کاهش ضایعات این محصول است. اگر علوفه‌ها خرد نشوند، دام‌ها نمی‌توانند قسمت‌های سفت و غیرقابل‌هضم آن را بلع کنند و بنابراین بخش‌هایی از علوفه هدر خواهد رفت.

 

  • همچنین، خردکردن علوفه باعث افزایش تمایل دام‌ها به خوردن بیشتر آن می‌شود. درواقع، دام‌ها علوفه‌ای را که خرد شده باشد، راحت‌تر می‌جوند و از آن بیشتر استفاده می‌کنند.
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس
علوفه خردکن دهانه 70 پلاس

خرید یونجه خردکن بزرگ

برای خرید یونجه خردکن بزرگ باید به عوامل مختلفی توجه کرد. به طور مثال، برند دستگاه یونجه خردکن بزرگ یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت آن است. همچنین ابعاد و قدرت دستگاه نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. به‌عبارت‌دیگر هر چه یونجه خردکن قدرت و ظرفیت بیشتری داشته باشد، معمولاً قیمت آن نیز بیشتر است.
ویژگی‌های فنی دستگاه نیز می‌توانند بر تعیین قیمت آن تأثیر بگذارند. مثلاً، تعداد تیغه‌ها و سرعت چرخش تیغه‌ها به‌عنوان مشخصات فنی برای یونجه خردکن بزرگ هستند.به‌طورکلی، برای خرید یونجه خردکن بزرگ ارزان بهتر است این عوامل و همچنین شرایط بازار را مورد بررسی قرار دهید.

 

اگر به دنبال مرکز فروش یونجه خردکن بزرگ و انواع علوفه خردکن‌های دامی هستید، می‌توانید از مجموعه پارس صنعت خریداری نمایید.

مجموعه ما با ارائه 12 مدل علوفه خردکن برای انواع علوفه‌های خشک و تر، در تولید و فروش این ماشین‌آلات کشاورزی رتبه بالایی را کسب کرده است.

جهت خرید و یا مشاوره با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *