تهران، شادآباد

سبد خرید

خدمات سری کاری فرز cnc

نسرین نیک نژاد
2023-04-29
22:15
No Responses
خدمات سی ان سی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر نمی‌توان از روش‌های قدیمی برای ساخت وسایل مختلف استفاده کرد. سری کاری فرز cnc یک روش برای پیشرفت صنعت به شمار می‌رود که تولیدات جدید و خلاقانه را ایجاد می‌کند.

شما می‌توانید با کلیک بر روی مقاله «خدمات حرفه ای فرز CNC [از ایران تا آلمان با گواهی معتبر]» اطلاعات بیشتری در مورد این صنعت کسب کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه فرز cnc پارس صنعت به ویدئوی زیر توجه کنید.

دستگاه سری کاری فرز cnc چیست؟

استفاده از دستگاه دارای مزایای زیادی است. به طور مثال می‌توان سرعت و دقت بالا، اجرای خودکار، تولید قطعات مختلف و پیچیده، دقت بالا در برش‌کاری و حکاکی را از مزایای سری تراشی فرز cnc دانست.
همچنین استفاده از دستگاه‌های هوشمند منجر به حذف نیروی انسانی می‌شود و این ویژگی باعث کاهش زمان می‌گردد.

خدمات فرز cnc در شادآباد1

خدمات سری کاری فرز cnc چیست؟

سری تراشی با تراش cnc برای انجام کارهای مختلفی مانند حکاکی، تراشکاری، برش‌کاری و غیره به کار برده می‌شود. این فرایند به کمک کامپیوتر و نرم‌افزارهای کنترل خودکار تراش cnc را انجام می‌دهند.
سری تراشی با تراش cnc یک فرایند کاربردی در صنایع مختلف است. با کمک دستگاه تراش cnc می‌توان ترکیبی از اعداد و کدها را به مرحله اجرا درآورد. در دستگاه تراش cnc از کامپیوترها و اخیراً ربات‌هایی استفاده می‌شود تا عملیات تراشکاری و حکاکی به نحو احسن انجام شود.

خدمات سری تراشی با تراش cnc تحول عظیمی در صنعت به وجود آورده است، به‌طوری‌که می‌توان به کمک آنها قطعات مختلف را آسان‌تر تولید کرد.

کاربرد سری تراشی فرز cnc

در سال‌های اخیر فرزکاری CNC کاربردهای زیادی دارد؛ از صنعت پزشکی گرفته تا صنایع خودروسازی. همچنین امروزه سری تراشی فرز cnc در صنعت قطعه‌سازی نیز کاربرد زیادی دارد.
معمولاً برای ساخت قطعات مختلف فرایندهای مختلفی مانند سری تراشی فرز cnc ، ریخته‌گری، نورد و جوشکاری استفاده می‌شود. همچنین این قطعات را می‌توان با استفاده از فرز سی‌ان‌سی و جنس‌های مختلفی مانند فلزات، سنگ‌ها و چوب‌تراش داد.
لازم به ذکر است سری تراشی معمولاً برای ساخت قطعات فلزی با استفاده از تراش فرز cnc کاربرد دارد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کاربرد سری تراشی فرز cnc مربوط به ساخت قطعات کاربردی فلزی است که در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سری تراشی cnc

انواع سری تراشی CNC

سری تراشی فرز CNC را از نظر تعداد محور به مدل‌های ۲ محوره تا ۵ محوره تقسیم‌بندی می‌کنند.

  • مدل 2 محوره

در مدل دومحوره، حرکت دارای محدودیت است و به همین دلیل برای فرایندهای صنعتی پیچیده گزینه مناسبی نخواهد بود. سری‌تراش دومحوره را می‌توان برای تراشکاری داخلی و خارجی، سوراخ‌کاری، پیشانی تراشی و قلاویز زنی به کاربرد.

 

  • مدل 3 محوره

در طراحی مدل ۳ محوره یک محور X اضافه قرار داده شده است. از این دستگاه برای فرز cnc و بورینگ استفاده می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانبد مقاله «خدمات فرز cnc سه محور» را مطالعه نمایید.

 

  • مدل 4 محوره

مدل ۴ محوره، یک محور Y دارد و قابلیت تراشکاری خارج از محور و همچنین تراشکاری قطعات پیچیده در این مدل ایجاد شده است.

 

  • مدل 5 محوره

در طراحی مدل پنج محوره CNC محور C و Y طراحی شده است و به‌راحتی می‌توان به‌صورت هم‌زمان دو قطعه را با هم تراشکاری کرد.

همچنین سری تراشی با فرز CNC را از نظر موقعیت اسپیندل می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 

  • تراش CNC عمودی

سری‌تراش با تراش CNC عمودی برای کار با مواد بزرگ، سنگین و حجیم طراحی شده است.

 

  • تراش CNC افقی

تراش CNC افقی در دو مدل بستر تخت و بستر مورب طراحی می‌شود. به دلیل ماشین‌کاری بالا و تخلیه آسان براده‌ها از تراش سی‌ان‌سی افقی بیشتر برای مواد سبک استفاده می‌کنند.

 

  • دستگاه تراش فرز مولتی اسپیند

دستگاه تراش مولتی اسپیند برای سوراخ‌کاری، فرزکاری و قلاویزکاری کاربرد دارد. از این دستگاه در صنعت خودروسازی استفاده می‌کنند. از مزایای این دستگاه می‌توان به کار با تعداد دورهای بالا و قابلیت خنک‌کنندگی و روغن‌کاری اشاره کرد.

اسپیندل

دستگاه فرز سی ان سی (پارس صنعت)

امروزه دیگر عصر ابزارهای دستی و manual گذشته و جایش را به ابزارهایی دیجیتالی داده است. به‌عنوان‌مثال ماشین‌های فرزکاری، برش‌کاری، تراشکاری و حتی نجاری، با کمک فرمان‌های کامپیوتری قادر هستند تا تمامی فرایندهای کاری خود را بدون دخالت انسان انجام دهند. این دستگاه‌ها با وصل‌شدن به سیستم‌های کامپیوتری، قادر به انجام خدمات ذکر شده هستند.

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد برای تولید قطعات مختلف، دستگاه فرزکاری cnc است. این دستگاه، مدل‌های مختلفی دارد که در مجموعه پارس صنعت از نوع سه محوره آن استفاده می‌شود. طول محور x دستگاه فرز سی‌ان‌سی این مجموعه برابر با 75 سانتیمتر، طول محور y آن 50 سانتیمتر و طول محور z آن برابر با 70 سانتیمتر محاسبه شده است.

ماشین‌های فرز سی‌ان‌سی قادر به تولید انبوه قطعات مختلف با سرعت بالا هستند. این دستگاه‌ها بادقت میکرون (1/1000 میلیمتر) می‌توانند کارهای بسیار ظریفی را انجام بدهند. یکی دیگر از مزایای کاربرد دستگاه‌های فرز cnc، امکان شبیه‌سازی قطعات قبل از تولید آنهاست. در چنین مواقعی قبل از ساخت قطعات، طرح اولیه توسط دستگاه cnc به اپراتور داده می‌شود تا تمامی زوایای آن را بررسی کند.

دستگاه فرز cnc مجموعه پارس صنعت می‌تواند ساعات زیادی را در شبانه‌روز (20 ساعت) بدون وقفه کار کند، در مقایسه با دستگاه‌های فرزکاری دستی این زمان به حداکثر 8 ساعت برمی‌گردد. از طرفی با حذف نیروی اپراتور انسانی در دستگاه‌های خودکار فرز cnc، امکان خطای انسانی یا خطراتی که نیروی کار را تهدید می‌کند، وجود نخواهد داشت.

سفارش خدمات سری کاری فرز cnc

در چند سال اخیر دستیابی به قطعات باکیفیت بالا و مقرون‌به‌صرفه در همه صنایع از اهمیت زیادی برخوردار شده است. از همین رو مجموعه پارس صنعت  با خدمات  سری تراشی فرز cnc، کار را برای صنعتگران آسان کرده است.
شما می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت تماس بگیرید و از خدمات فرز CNC در تهران با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب بهره‌مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات سری کاری فرز cnc و یا آموزش کار با این دستگاه، با شماره‌های مندرج در سایت پارس صنعت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *