به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید

تهران، شادآباد

سبد خرید

لیست قیمت مه پاش قارچ | انواع مه پاش قارچ⚡

قیمت مه پاش قارچ

در سال‌های اخیر پرورش قارچ تبدیل به یک تجارت پررونق شده است. پرورش این محصول مستلزم مجموعه ثابتی از عوامل و شرایط محیطی است که رطوبت مهم‌ترین عامل آن است.

قارچ برای رشد بهتر، باید محیطی مرطوب داشته باشید. رطوبت در فضای کشت قارچ باید بین 80-90٪ حفظ شود. بخش مهم در پرورش این محصول، مرطوب کردن هوا بدون اسپری مستقیم قارچ‌ها با آب است. قارچ‌ها مانند اسفنج عمل می‌کنند. اگر آب به طور مداوم بر روی آنها پاشیده شود یا بر روی آنها ریخته شود، گندیده می‌شوند؛ پس تنها وسیله‌ای که می‌تواند فضای مرطوب سازی متعادی را فراهم کند، دستگاه مه پاش است.

قیمت مه پاش قارچ بستگی به مدل به کار رفته در سوله کشت دارد که در ادامه به پرکاربردترین آنها می‌پردازیم.

قیمت مه پاش قارچ

عملکرد مه پاش قارچ چگونه است؟

دستگاه مه پاش، وسیله‌ای است که شرایط فراهم کردن رطوبت را مهیا می‌کند. این وسیله، نازل‌هایی دارد که با فشار بالا قطرات ریز آب را بدون پاشش مستقیم بر روی قارچ‌ها پخش می‌کند.

سیستم مه پاش، سیستمی است که در آن پمپ به لوله‌هایی متصل می‌شود که در طول مسیر آبیاری با استفاده از نازل‌هایی، فرایند آبرسانی انجام می‌شود.

نازل‌های مه پاش قارچ به یک تایمر متصل است و هرچند دقیقه آب بر روی قارچ‌ها پاشیده می‌شود. پس از روشن شدن سیستم مه پاش، اتاق کشت به آرامی پر از مه ریز می‌شود. غبار بسیار ریز اجازه می‌دهد تا اتاق مرطوب بماند، اما قارچ‌ها خیس نشوند.

مزایای استفاده از مه پاش قارچ چیست؟

 • دمای داخل سالن را کاهش می‌دهد.
 • گیاهان را به خوبی مرطوب نگه می‌دارد.
 • کیفیت و رشد محصول را بهبود می‌بخشد.
 • از جمع شدن غبار اضافی جلوگیری می‌کند.
 • به میزان زیادی در مصرف آب صرفه جویی می‌کند.
 • شرایط رطوبت کامل را  حفظ می‌کند.

از آنجایی‌که؛ قارچ‌ها مانعی بین سطح خود و هوا ندارند چون پوست ندارند. 90٪ از آب تشکیل شده‌اند، اگر سطح رطوبت خیلی کم باشد، به سرعت خشک و جمع می‌شوند. از سوی دیگر، رطوبت بیش از حد می‌تواند به گندیدگی آنها منجر شود و همین دلیل به اهمیت سیستم مه پاش در مزارع پرورش قارچ کفایت می‌کند.

مه پاش قارچ

انواع مه پاش ‌ها در سالن قارچ:

پر کاربردترین انواع مه پاش در سالن های کشت قارچ را می توان به سه دسته زیر تقسیم بندی کرد که هر کدام مزایای خاص خودش را داردو برای سالن های قارچ بسیار مناسب هستند.

 • مه پاش دیسکی(پروانه ای)
 • التراسونیک
 • مه پاش نازلی

طرز کار انواع مه پاش ها در سالن قارچ چگونه است؟

 1. مه پاش دیسکی از طریق پروانه‌هایی که دارد، آب را تبدیل به مه می‌کند و در محیط پخش می‌کند.
 2. مه پاش اولتراسونیک از طریق امواج فرا صوتی، قطرات آب را از هم متلاشی می‌کند و به شکل ذرات میکرونی و بخار سرد در محیط کشت پخش می‌کند.
 3. طرز کار مه پاش نازلی نیز بدین صورت است که قطرات آب را از شکاف‌های نازل به شکل ذره‌های ریز آب در فضا پخش می‌کند.

مه پاش

پر کاربردترین مدل مه پاش قارچ:

مه پاش‌های نازلی به مدل‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند که تقریباً همه‌شان عملکرد یکسانی دارند. در این مه پاش‌ها، قطرات ریز آب با فشار زیاد در هوا پخش می‌شود.
از آنجایی‌که معمولاً آب دارای مواد آهکی است، جنس نازل‌ها باید بسیار با کیفیت بوده تا از زنگ زدگی جلوگیری کند.

 1. مه‌پاش تک نازله
 2. مه‌پاش ۴ طرفه
 3. مه‌پاش شش جهته
 4. مه‌پاش کم فشار فیتکو

مه پاش تک وجهی برای آبیاری در یک جهت مورداستفاده است و محدوده  تک وجهی از سینی‌های کشت هیدروپونیک را تحت پوشش آبیاری قرار می‌دهد.

مه پاش تک نازله

مه پاش چهار جهته برای آبیاری در چهار جهت مورداستفاده است و محدوده  متوسطی از سینی‌های کشت هیدروپونیک را تحت پوشش آبیاری قرار می‌دهد.

مه پاش چهار طرفه به همراه رابط پرسی 6 میل

مه پاش 6 جهته با پوشش دهی آبیاری در 6 جهت، سینی‌های کشت هیدروپونیک بیشتری را آبیاری می‌کنند.

مه پاش 6 طرفه به همراه رابط 6 میلی متر

مه پاش کم فشار فیتکو برای افزایش میزان رطوبت در فضای گلخانه به کار برده می‌شود، همچنین برای کم کردن میزان دامنه پوشش مه پاش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مه پاش کم فشار می‌توان در محیط های آزمایشگاهی یا گلخانه‌های بسیار کوچک هم استفاده می‌کنند.

همچنین از مه پاش فیتکو برای پوشش‌دهی نقاط کوری که توسط مه ‌پاش‌های دیگر آبیاری نمی‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مه پاش کم فشار فیتکو پارس صنعت

قیمت مه پاش قارچ چقدر است؟

قیمت مه پاش قارچ بر اساس ظرفیت و توان دستگاه، کیفیت قطعات، جنس بدنه و برند تولید کننده آن مشخص می‌گردد.

پس برای اطلاع از قیمت مه پاش قارچ، توجه به عوامل ذکر شده بسیار مهم است. دستگاه‌های مه پاش و رطوبت ساز باعث افزایش بازدهی سالن کشت قارچ می‌شود و خسارت به این محصول جلوگیری می‌کند.

خرید مه پاش قارچ:

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای مرطوب سازی محیط گلخانه‌ای مانند پرورش قارچ، حفظ تعادل از نظر  دما و رطوبت است. اما نکته مهم دیگر، صرفه جویی در مصرف انرژی آب است که با دستگاه مه پاش میسر می‌شود.

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید مه پاش و یا استعلام قیمت مه پاش را دارید می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

برچسب ها:

مقالات مرتبط

علوفه خردکن در ساری

علوفه خردکن ساری

در سال‌های اخیر، صنعت دامداری در راستای مدرن شدن قرار گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *