تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه علوفه خردکن تبریز [تولید کننده]

نسرین نیک نژاد
2022-12-28
22:12
No Responses
علوفه خردکن در تبریز

علوفه خردکن (Fodder cutter) یکی از لوازم مهم در صنعت دامداری است. این وسیله برای خردکردن علوفه خشک و هیدروپونیک، کاه، کلش و آسیاب کردن بذرهایی مانند گندم، جو، ذرت و غیره به کار برده می‌شود.

مهم‌ترین مزیت استفاده از علوفه خردکن یا همان علف خردکن، صرفه‌جویی در میزان مصرف علوفه با کمک خردکردن برای دام است و از هدررفت علوفه در دامداری‌ها جلوگیری می‌کند.

ازآنجایی‌که صنعت دامداری یکی از صنایع پر سود در دنیا است، خوب است که با به کار گیری ادوات مناسب به این حرفه، جان تازه‌ای ببخشیم. یکی از شهرهای ایران که مستعد دامپروری است، شهر تبریز است. در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی علوفه خردکن و معرفی مرکز فروش علوفه خردکن در تبریز بپردازیم.

علوفه خردکن شیراز

دستگاه علوفه خردکن چیست؟

همان‌طور که از نام علوفه خردکن مشخص است؛ این دستگاه برای خردکردن انواع علوفه از جمله کاه، گندم، ذرت، جو و یونجه به‌صورت تر و خشک استفاده می‌شود.با توجه به اندازه مناسب علوفه برای تعلیف گاو 3 تا 7 سانتی‌متر و همچنین بز و گوسفند 3 تا 5 سانتی‌متر، می‌توان دریافت که اندازه بسیاری از علوفه‌ها برای خوراک دام مناسب نیست و نیاز به خردشدن دارد.

مزایای علوفه خردکن‌

علوفه خردکن‌ها دارای مزایایی هستند که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

  • خردشدن علوفه باعث می‌شود بخش زیادی از آن مورد مصرف دام قرار بگیرد
  • علوفه‌های خرد شده به‌راحتی در سیستم گوارش دام هضم می‌شوند
  • با هضم کامل علوفه خردشده از التهابات روده دام جلوگیری می‌شود
  • برای خردکردن مقادیر زیادی علوفه به زمان و کار کمتری نیاز است
  •  علوفه‌ها به‌اندازه‌های متناسب با نوع خوراک دام خورد می‌شوند
علوفه خردکن
انواع علوفه خردکن

انواع علوفه خردکن‌های پارس صنعت

مجموعه پارس صنعت دارای 3 دسته علوفه خردکن است که به ترتیب شامل علوفه خردکن، دو کاره و هیدروپونیک است.

انواع علوفه خردکن
 قابلیت‌ها
علوفه خردکنخردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و بسیاری موارد دیگر
علوفه خردکن دو کارهخردکردن کاه، کلش، میوه، سبزی‌ها، برگ درختان، برگ نخل، سیب‌زمینی، چغندر و آسیاب‌کردن دانه غلات مانند گندم و جو
علوفه خردکن هیدروپونیکخردکردن علوفه‌های هیدروپونیک

مشخصات علوفه خردکن‌ها

به‌طورکلی علوفه خردکن‌های پارس صنعت به 3 دسته معمولی، همه‌کاره و هیدروپونیک تقسیم می‌شوند که دارای موتورهای تک‌فاز، 3 فاز، بنزینی و اتصالات پشت تراکتوری هستند. تمامی علوفه خردکن‌ها در 4 سایز 50، 50 پلاس، 60 پلاس و 70 پلاس تقسیم می‌شوند.

در ساخت تمامی علوفه خردکن‌ها از ورق 2 میل و قوطی 40 در 40 استفاده شده است. رنگ بدنه سبز نشان‌دهنده علوفه خردکن معمولی و رنگ آبی برای مدل پلاس طراحی شده است. همچنین در انواع علوفه خردکن‌ها بنا به سلیقه کاربر می‌توان توری‌هایی با اندازه 2، 3 و 6 سانتی‌متر قرارداد که باتوجه‌به میزان ریز کردن خوراک دام، می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

علوفه خردکن دهانه 60 پلاس
علوفه خردکن دهانه 60 پلاس

فروش علوفه خردکن در تبریز

پارس صنعت یکی از مراکز بزرگ فروش تجهیزات گلخانه‌ای و کشاورزی است که انواع علوفه خردکن را در اختیار دامداران عزیز قرار می‌دهد. پارس صنعت به‌صورت کاملاً تخصصی و مجهز به دانش ادوات کشاورزی انواع علوفه خردکن در تبریز و سراسر ایران را برای تمامی نیازها در اختیار مشتریان عزیز خود قرار می‌دهد.
ما اطلاعات دقیقی در مورد قیمت، ویژگی‌ها و مشخصات علوفه خردکن‌ها به شما ارائه می‌کنیم، کافی است تنها با یک کلیک، بر روی کلمه «علوفه خردکن» از انواع این ماشین کشاورزی، مشخصات و قیمت آن مطلع شوید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]
نسرین نیک نژاد
2022-12-28
22:12
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *