به دلیل نوسانات قیمت، قبل از خرید تماس بگیرید
لوگو پارس صنعت

تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش گلخانه های آپارتمانی و زینتی

همه ما می‌دانیم که گیاهان آپارتمانی و زینتی برای زنده‌ماندن به آب نیاز دارند و اغلب اوقات ما گیاهان را با روش‌های سنتی مانند شلنگ یا آب‌پاش، آبیاری می‌کنیم. اما استفاده از دستگاهی به نام مه‌پاش که آبرسانی و رطوبت‌رسانی را به طور ملایم ایجاد کند، به گیاهان آپارتمانی و زینتی کمک می‌کند تا رشد بهتری داشته باشند.

Parsanat

نمونه کارهای پارس صنعت

مه پاش یا فوگر گلخانه ( رطوبت ساز )

بسیاری از گیاهان آپارتمانی و زینتی در گلخانه‌ها، از مناطق گرمسیری می‌آیند، جایی که رطوبت هوا بسیار بالاست. به همین دلیل اولین نیاز آنها به جز آب، رطوبت است. مه پاش گلخانه های آپارتمانی و زینتی یک راه‌حل آسان برای آبیاری و ایجاد رطوبت برای گیاهان گلخانه‌ای است.
همچنین استفاده از مه پاش گلخانه های آپارتمانی و زینتی باعث می‌شود تا گیاهان بیش از حد آبیاری نشوند. آبیاری بیش از حد یکی از شایع‌ترین علت ازبین‌رفتن گیاهان آپارتمانی و زینتی است.
با کمک مه پاش گلخانه‌ می‌توان از ایجاد کپک و پوسیدگی ریشه گیاهان جلوگیری می‌کند و بیماری‌هایی که در محیط مرطوب خاک ایجاد می‌شود را از بین می‌برد.

مزایای مه پاش در گلخانه های آپارتمانی

گیاهان در گلخانه‌های آپارتمانی و زینتی به مه پاش نیاز دارند زیرا:

1.ایجاد رطوبت هوا: مه پاش باعث افزایش رطوبت هوا می‌شود که برای گل‌های زینتی بسیار مفید است. رطوبت هوا باعث جذب رطوبت توسط برگ‌ها و ساقه‌های گل‌ها می‌شود و این باعث حفظ تروتازگی گل‌ها می‌شود.

2. جلوگیری از خشک‌شدن گیاهان: گل‌های زینتی به دلیل نور زیاد و دمای بالا در فصول گرم، به‌سرعت خشک می‌شوند و از بین می‌روند. با استفاده از مه‌پاش می‌توان از خشک‌شدن گل‌ها جلوگیری کرد.

3. جلوگیری از بیماری‌ها: گیاهان آپارتمانی و زینتی به دلیل رطوبت بالا در هوا، به برخی بیماری‌های قارچی و باکتریایی حساس هستند. با استفاده از مه‌پاش و ایجاد رطوبت مناسب می‌توان از احتمال ابتلا به بیماری قارچی و باکتریایی جلوگیری کرد.

مه پاش گلخانه ای

نصب مه پاش گلخانه های آپارتمانی و زینتی

ازآنجایی‌که گیاهان زینتی نیاز به آبیاری با فشار کمتری و البته دقت بیشتری دارند؛ در این موارد باید از مه پاش گلخانه ای پرفشار استفاده شود تا قطرات آب باعث پرپر شدن گل‌ها و یا برگ‌های گیاه نشود.

برای نصب مه پاش گلخانه های آپارتمانی بهتر است، لوله و اتصالات سیستم مه پاش را از سطح زمین با ارتفاع نیم متر تا 3 متر قرار دهیم تا ذرات آب با عملکرد بهتری بر روی گیاهان پخش شوند. همچنین استفاده از فن سیرکوله برای افزایش برد دبی آب و چرخش هوای محیط گلخانه توصیه می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در نصب مه پاش باید در نظر داشت؛ استفاده از فیلتراسیون برای تنظیم ph و سختی آب است. در نظر داشته باشید که سیستم فیلتراسیون برای شهرهایی که آب مناسبی ندارند توصیه می‌شود.

قیمت مه پاش گلخانه ای

قیمت و خرید سیستم مه پاش گلخانه آپارتمانی

مجموعه پارس صنعت یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجهیزکننده گلخانه‌ها و صنایع کشاورزی است. این مجموعه با فراهم‌کردن امکاناتی مانند طراحی، تأمین تجهیزات و نصب مه‌پاش در انواع گلخانه‌ها اعم از گلخانه آپارتمانی و زینتی، در خدمت کشاورزان عزیز کشورمان است.

گلخانه‌داران عزیز می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت پکیج  مه پاش گلخانه آپارتمانی یا مه پاش کشاورزی با شماره‌های مندرج در سایت پارس صنعت تماس بگیرند.

سوالات متداول

بله، با استفاده از مه‌پاش آپارتمانی می‌توانید رطوبت هوا را در داخل گلخانه کنترل کنید و از آسیب به گیاهان جلوگیری کنید. همچنین مه‌پاش با کاهش دمای هوا، می‌تواند به تأمین هوای مناسب برای رشد گیاهان کمک کند.

بسته به محل قرار گیری آپارتمان و قوانین محلی، نصب مه‌پاش ممکن است مجاز یا غیرمجاز باشد. لذا برای نصب مه‌پاش در آپارتمان‌ها، بهتر است از قبل با شرکت مدیریت ساختمان مشورت کنید.

برای نصب مه‌پاش در گلخانه، به دو قسمت اصلی نیاز دارید: سیستم پمپ آب و لوله‌های اتصالی. ابتدا پمپ آب را در نزدیکی گلخانه نصب کنید و سپس لوله‌های اتصالی را به پمپ آب متصل کنید تا با استفاده از آب، مه‌پاش را فعال کنید. همچنین برای بهینه‌سازی عملکرد مه‌پاش، بهتر است طول لوله‌های مه پاش را بر اساس اندازه گلخانه تنظیم کنید.

برای بهینه‌سازی استفاده از مه‌پاش، بهتر است آن را در زمان‌هایی که رطوبت نسبی هوا پایین است و دمای هوا بالاست، روشن کنید. به عنوان مثال، استفاده از مه‌پاش در ساعات اوایل صبح یا آخر عصر می‌تواند مفید باشد و به کاهش دما کمک کند. 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]