تهران، شادآباد

سبد خرید

رطوبت ساز طوطی[مشخصات وقیمت روز]

نسرین نیک نژاد
2023-10-16
16:38
No Responses
رطوبت ساز طوطی

طوطی‌های سانان پرنده‌هایی حساس هستند که نیاز به کنترل دما و رطوبت در محیط نگهداری خود دارند. آن‌ها اصالتاً به مناطق گرمسیری و مرطوب تعلق دارند، بنابراین در پرورش آن‌ها در قفس نیز باید شرایط زندگی مشابه را برای آن‌ها فراهم کنیم. رطوبت نامناسب در محیط برای طوطی‌ها باعث ظهور علایم ظاهری و تغییرات رفتاری در آن‌ها می‌شود که می‌توان از طریق توجه به این علایم به نقص یا افزایش رطوبت پی برد. در ادامه به معرفی «رطوبت ساز طوطی» برای سلامت این پرندگان می‌پردازیم.

برای اطلاع از نحوه عملکرد رطوبت سازها، به ویدئوی زیر توجه کنید.

دلایل اهمیت رطوبت ساز برای طوطی

همان‌طور که ما انسان‌ها تحمل رطوبت بسیار بالا یا بسیار پایین را نداریم، طوطی‌های سانان و سایر موجودات نیز در محدوده رطوبتی خاصی قادر به زندگی هستند. اگر تاکنون در مناطق خشک مانند مناطق کویری قرار گرفته باشید، نشانه‌هایی از ترک‌خوردگی لب و پشت‌دست، خشکی گلو، تنگی نفس، خارش پوست و بینی و غیره را در خود احساس کرده‌اید.

همچنین، اگر در مناطق مرطوب و شمالی کشور حضور داشته باشید، احساس خستگی و بی‌حالی، گرمای شدید، تنفس سریع، تعرق زیاد و غیره خواهید کرد و لباس‌های شما حالت چسبندگی پیدا خواهند کرد.

رطوبت نامناسب در محیط برای طوطی‌ها باعث ظهور علایم ظاهری و تغییرات رفتاری در آن‌ها می‌شود که می‌توان از طریق توجه به این علایم به نقص یا افزایش رطوبت پی برد. در همین راستا استفاده از دستگاه‌ رطوبت ساز برای طوطی بهترین راهکار برای کنترل دقیق رطوبت در محیط نگهداری طوطی‌های سانان است.

انواع رطوبت ساز طوطی

رطوبت سازهای اولتراسونیک، بهترین مدل رطوبت ساز طوطی هستند و برای سلامتی پرنده‌ها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند. تنها نکته‌ای که در استفاده از این دستگاه باید در نظر داشت، به کار بردن آب تصفیه شده یا فیلتر شده برای جلوگیری از بروز مشکلات و حساسیت‌های تنفسی در پرنده‌ها است.

رطوبت ساز  التراسونیک یا مه ساز از یک «دیافراگم» فلزی یا سرامیکی برای تولید مه  استفاده می‌کند. دیافراگم در برابر آب می‌لرزد و قطراتی را ایجاد می‌کند که به‌عنوان یک غبار ریز در اتاق شما وارد می‌شوند. بخار تولید شده در دستگاه ررطوبتساز التراسونیک سرد است و برای حلزون‌ها مناسب است.

در جدول زیر 8 مدل رطوبت ساز طوطی به همراه متراژ مناسب و ظرفیتشان درج شده است. شما می‌توانید با انتخاب یکی از رطوبتسازها، از قیمت به روز و مشخصات فنی آنها مطلع شوید.

نام دستگاهمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 40030 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 60045 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک120090 متر مکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300623 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز اولتراسونیک/

خرید رطوبت ساز برای طوطی

رطوبت در محیط برای انواع طوطی‌های سانان اهمیت دارد؛ زیرا آن‌ها برای حفظ سلامتی و راحتی خود به آن نیاز دارند. رطوبت نامناسب می‌تواند به طوطی‌ها آسیب برساند و علائم بیماری در آن‌ها به وجود آورد که شرایط را برای زندگیشان غیرقابل‌تحمل می‌کند.

رطوبت ساز التراسونیک یک وسیله عالی برای سالن‌های نگهداری طوطی و یا محیط خانه شما هستند. اگر قصد خرید این محصول و یا نیاز به مشاوره بیشتر دارید، می‌توانید با کلیک بر روی «رطوبت ساز»  به صفحه خرید این کالا در سایت پارس صنعت وارد شوید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *