تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک[فضای کوچک]

نسرین نیک نژاد
2023-10-08
17:54
No Responses
دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک

اگر به پرورش گل‌وگیاه علاقه‌مند هستید و محیط پرورش این موجودات زنده را گلخانه کوچکی در نظر گرفته‌اید، باید بگوییم رطوبت را فراموش نکنید. اگر چه محیط گلخانه‌ها معمولاً به لطف گیاهانی که در فضای بسته قرار دارند، مرطوب است، اما گاهی اوقات، برای حفظ سطح مناسب رطوبت که گیاهان شما به آن نیاز دارند باید از «دستگاه رطوبت ساز گلخانه کوچک» استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه با ما همراه باشید.

قبل از مطالعه این مطلب به ویدئوی زیر که در مورد کارکرد رطوبت ساز در گلخانه است، توجه نمایید.

اهمیت رطوبت برای گیاهان

معمولاً گیاهان فضاهای بسته و آپارتمانی برای مقاومت در برابر شرایط خشک انتخاب می‌شوند، اما برای حفظ سلامت آنها قراردادن یک رطوبت ساز لازم و ضروری است.

رطوبت به مقدار بخار آب موجود در هوا اشاره دارد و برخی از گیاهان به رطوبت بیشتری نیاز دارند؛ زیرا سیستم ریشه آنها برای نگهداری آب کافی طراحی نشده است. مه‌سازها سطح رطوبت را اندازه‌گیری می‌کنند و آن را به سطوح بهینه باز می‌گردانند و به رشد گیاهان کمک می‌کنند، بنابراین در مبارزه با عفونت‌ها و بیماری‌ها نیز قوی‌تر عمل می‌کنند.

عملکرد دستگاه رطوبت ‌ساز گلخانه کوچک

باتوجه‌به فضای جمع‌وجوری که به‌عنوان یک گلخانه کوچک دارید، یک دستگاه رطوبت ساز خانگی می‌تواند برای شما مناسب باشد. زیرا هم مقرون‌به‌صرفه است و هم به‌راحتی قابل‌حمل و جابه‌جایی. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این رطوبت ساز را با آب پر کنید تا شرایط رشد سالم گیاهان را در گلخانه کوچکتان ایجاد کند.

دستگاه رطوبت ساز التراسونیک یکی از انواع دستگاه‌های مه‌ساز است که در گلخانه‌های کوچک استفاده می‌شود. عملکرد این دستگاه بر اساس اصل التراسونیک (استفاده از امواج فراصوتی) است که برای تبدیل آب به بخار و افزایش رطوبت هوا به کار می‌رود.

اگر گلخانه‌ای کوچک یا متوسط داشته باشید، یک رطوبت ساز التراسونیک کوچک برای شما کار خواهد کرد. اگر در شرایط بسیار خشک زندگی می‌کنید یا گلخانه بزرگی دارید، باید حتماً روی یک رطوبت ساز صنعتی بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری کنید.

رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars400
رطوبت ساز اولتراسونیک Pars400

خرید رطوبت ساز برای گلخانه کوچک

اگر قصد خرید رطوبت‌ ساز برای گلخانه کوچک خود را دارید، ابتدا باید نیازهای رطوبتی گلخانه خود را بررسی کنید. میزان رطوبت موردنیاز برای گیاهانی که در گلخانه تولید می‌شوند، به عواملی مانند نوع گیاهان، فصل سال و شرایط آب و هوایی مربوطه بستگی دارد. همچنین بر اساس اندازه گلخانه خود، به ظرفیت و مقیاس دستگاه رطوبت‌ ساز گلخانه کوچک توجه کنید.

در ادامه ما به دو نوع دستگاه رطوبت ساز التراسونیک ساخت مجموعه پارس صنعت برای فضاهای کوچک اشاره کرده‌ایم. شما می‌توانید اطلاعات لازم اعم از قیمت و ویژگیهای این مه ساز ها را با کلیک بر روی هر کدام به دست آورید.

نام دستگاهمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 60045 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 40030 مترمکعب3 ساعت

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ۸ مدل رطوبت ساز التراسونیک بر روی کلمه رطوبت ساز کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *