تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در اراک|از مشاوره تا راه اندازی در اراک

نسرین نیک نژاد
2021-11-14
14:13
No Responses
علوفه هیدروپونیک در اراک

شاید یکی از مهم‌ترین میراثی که برای آیندگان به جای می‌گذاریم محیط زیست باشد. امروزه یکی از بزرگترین دغدغه کشورها حفظ محیط زیست و توجه برای پایداری آن است.
جلوگیری از قطع درختان، صرفه جویی در مصرف آب و حفظ مراتع برای اکوسیستم پایدار لازم و ضروری است.
تخریب مراتع و جنگل ها منجر به سیلاب های شدید و عدم جذب آب توسط خاک می شود که پیامدهای دیگری مانند کاهش میزان آب سفره های زیر زمینی دارد.
یکی از عوامل مهم در تخریب مراتع، چرای بی رویه دام است که به علت خشکسالی های اخیر در کشور، بازسازی آن غیر ممکن و محال به نظر می رسد.

بنابر این راهکاری که برای تغذیه دام در نظر گرفته شده است، چیست؟
امروزه در جهان کشت علوفه هیدروپونیک جایگزین علوفه به روش کشاورزی سنتی است. در واقع با علوفه هیدروپونیک مراتع و زمینهای کشاورزی حفظ می شود و مصرف آب نیز به حداقل می رسد.
علوفه هیدروپونیک در همه جا می توان پرورش داد. در ایران نیز در شهرهای زیادی این علوفه کشت می شود.
یکی از شهرهای بزرگ که متاسفانه در سالهای اخیر با کم آبی شدید مواجه شده است و تقریبا تمامی مراتع و زمینهای کشاورزی آن از بین رفته است، شهر اراک است.

در این مقاله به بررسی علوفه هیدروپونیک در اراک و به مزایای این علوفه سبز و تازه می پردازیم .

علوفه هیدروپونیک

به روش کشت بدون خاک، نور آفتاب و با کمی آب، روش هیدروپونیک می‌گویند. در واقع کلمه هیدروپونیک از کلمه‌ای یونانی به معنای روشی است که در آن آب‌کار می‌کند، گرفته شده است.
علوفه هیدروپونیک از سبزشدن غلاتی مانند جو، گندم، شبدر و ذرت و … به دست می‌آید.  در این روش کشت تمامی قسمت علوفه اعم از ساقه و ریشه به حیوانات داده می‌شود که برای دام و طیور بسیار مقوی و پرفایده است.

 

علوفه هیدروپونیک

مزایای علوفه هیدروپونیک

حجم آبی که برای آبیاری زمینهای کشاورزی برای تولید علوفه به روش بسیار زیاد است. همچنین بسیاری از کشاورزان از کودهای شیمیایی و محرک‌های رشد برای تولید علوفه سنتی استفاده می کنند که معمولا به از طریق خاک وارد سفره های زیر زمینی آب می شود. آلودگی آبها با سموم کشاورزی به تولید نیترات که یکی از عوامل سرطان در بدن انسان است، منجر می شود.

با کشت بدون خاک، کمبود فضای کشاورزی به هیچ وجه مشکل ساز نخواهد بود. کشاورزی هیدروپونیک همان چیزی است که جهان امروز برای مقابله با افزایش قیمت سوخت، افزایش هزینه های زندگی و گرم شدن کره زمین به آن نیاز دارد.

برخی از مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در اراک در زیر بیان شده است:

1. کاهش مصرف آب

2. عدم نیاز به خاک و زمین

3. حذف نیروی کار

4. کاهش 90 درصدی هزینه کشاورزی در مقایسه با علوفه سنتی

5. امکان فروش علوفه سبز به شهرها و روستاهای استان مرکزی و ایجاد اشتغال زایی

 

 

علوفه هیدروپونیک

چرا آینده کشاورزی باید به روش هیدروپونیک باشد؟

ما در برهه ای از زمان ایستاده ایم که باید بپرسیم چه مقدار سوخت فسیلی برای حمل و نقل غذایی که می خوریم مصرف می شود. با مصرف ا لیوان شیر، چه مقدار کربن و آب در تولید آن نقش دارد؟ اینکه سعی کنید غذای سالم و ارگانیک بخورید عالی است، اما آیا غذای شما دوستدار محیط زیست هست؟
علوفه هیدروپونیک، یکی از روشهای بهینه در مصرف آب و عدم تخریب خاک است که مصرف آن توسط دام و طیور می تواند یکی از روشهای حفظ محیط زیست باشد.

 کشت علوفه هیدروپونیک در اراک:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در اراک با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *