تهران، شادآباد

سبد خرید

کشت علوفه هیدروپونیک در خرم آباد⚡

نسرین نیک نژاد
2021-12-16
12:41
No Responses
علوفه هیدروپونیک در خرم آباد

شاید محیط‌ زیست یکی از مهم‌ترین میراث ما برای آیندگان باشد. امروزه حفظ محیط‌ زیست و توجه برای پایداری آن ازاولویت‌های همه کشورها است.

کشور ایران به لحاظ جغرافیایی در منطقه بیابانی قرار گرفته است که در چند سال اخیر مستعد زلزله و سیلاب های مخربی شده است. یکی از شهرهای کشورمان که دستخوش این بلایای طبیعی بالخصوص سیل بوده است، شهر خرم آباد در استان لرستان است.

در این نوشتار ما راهکاری را برای مقابله با این خطرات با کشت علوفه هیدروپونیک در خرم آباد ارائه کرده ایم. امیدواریم شما نیز برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از سیل و فرونشست زمین هر چه زودتر به این کشت بدون خاک روی آورید.

 

علوفه هیدروپونیک

روش کشت هیدروپونیک چگونه است؟

کشت هیدروپونیک به پرورش گیاهان بدون خاک می‌گویند و مصرف آب در روش هیدروپونیک بسیار محدود است. کشاورزی هیدروپونیک در محیط گلخانه، کانکس و سالن‌‌های سرپوشیده انجام می‌شود.

علوفه هیدروپونیک، علوفه ای برای چهار فصل:

علوفه‌ای که از بذرهایی مانند جو، گندم، چاودار، شبدر و یونجه بدون خاک و نور خورشید، فقط با استفاده از آب و مواد مغذی رشد کند را علوفه هیدروپونیک می‌نامند.

لغت هیدرو از واژه هیدروپونیک به معنای کشت بر پایه آب است. روش هیدروپونیک همان روشی است که ایرانیان باستان حدود 3000 سال پیش در اوایل سال نو برای سبز کردن سبزه عید به کار می‌بردند.

اگر نیاز دارید درمورد آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بدانید روی این لینک کلیک کنید.

[aparat id=”nZz56″ width=”1080″]

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک:

• کاهش مصرف آب
• حفظ مراتع و محیط‌زیست
• تقویت سیستم ایمنی دام
• کاهش نیروی کار
• حذف هزینه برداشت
• زمان رشد کمتر
• کاهش هزینه تولید علوفه برای دامداران
• دسترسی به علوفه تازه در تمام طول سال
• حذف هزینه‌های انبارداری برای نگهداری از علوفه هیدروپونیک
• خوش خوراک بودن علوفه هیدروپونیک برای دام
• تولید علوفه هیدروپونیک در فضای کمتر نسبت به علوفه به روش سنتی
• ارزش غذایی بالاتر نسبت به علوفه خشک
• حذف کود شیمیایی در علوفه هیدروپونیک که باعث تولید خوراک باکیفیت در دام است و منجر به محصولات دامی سالم و عاری از هرگونه آلودگی می‌شود.

 

دما در علوفه هیدروپونیک

چرا کشت علوفه هیدروپونیک در خرم آباد نیاز است؟

شهرنشینی باعث کاهش زمین‌های کشت علوفه شده است. کمبود آب برای آبیاری نیز با توجه به خشکسالی‌های اخیر که در کشور و استان لرستان وجود دارد، مشکلات دیگری را ایجاد کرده است.

هزینه نیروی کار یک مشکل حاد در فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری است.در اقلیم‌های متفاوت، شرایط برای تولید علوفه سبز در تمام طول سال مناسب نیست.

با توجه به رشد روز افزون جمعیت و به منظور حفظ منابع طبیعی برای آیندگان و همچنین کاهش تخریب محیط زیست و همچنین مزایایی که این علوفه برای دام و طیور دارد، علوفه هیدروپونیک باید جایگزین علوفه خشک در شهر خرم آباد شود.

صفر تاصد راه اندازی کشت علوفه هیدروپونیک در خرم آباد :

اگر شما نیز با توجه به مزایای این روش کشت نوین علاقه‌مند به کشت علوفه هیدروپونیک در خرم آباد هستید و یا در حال راه‌اندازی گلخانه کشت هیدروپونیک، می‌توانید از مشاوره تلفنی و یا حضوری با کارشناسان  این صنعت در مجموعه پارس صنعت بهره‌مند شوید.

 پکیج صفر تا صد  کشت علوفه هیدروپونیک مجموعه پارس صنعت با خدماتی نظیر مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات، خرید کانکس کشت علوفه هیدروپونیک، مه پاش، سازه کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و بسیاری محصولات دیگر کار برای علاقه مندان آسان کرده است.

همچنین اگر قصد خرید سینی کشت علوفه هیدروپونیک، بستر کشت علوفه، فن و سیستم تهویه، لوله‌های آبرسانی، سازه مخصوص کشت علوفه هیدروپونیک و بسیاری از تجهیزات دیگر را دارید، می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2021-12-16
12:41
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *