تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان⚡

نسرین نیک نژاد
2021-11-21
13:02
No Responses
علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان

کشت هیدروپونیک یک روش نوین در کشاورزی است. در این روش گیاهان بدون خاک و با آب اندکی پرورش داده می‌شوند. با روش هیدروپونیک می‌توانیم گیاهان زیادی را پرورش دهیم. یکی از محصولاتی که در سال‌های اخیر با روش هیدروپونیک پرورش داده می‌شود، علوفه هیدروپونیک است که استفاده از آن برای تغذیه دام و طیور بسیار مفید است.

کشت علوفه هیدروپونیک مزایای زیادی نسبت به کشت سنتی این محصول دارد.

مهم‌ترین مزیتی که این روش به ارمغان می‌آورد ، پرورش این محصولات در مناطق خشک و بیابانی است. یکی از استانهای کشورمان که با مشکلات جدی برای تأمین آب کشاورزی مواجه است، استان سیستان و بلوچستان می‌باشد.

کشت علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان مزایای زیادی برای مردم این استان می‌آورد که رشد دوباره صنعت دامداری یکی از این مزایا است.

علوفه در سیستان و بلوچستان

چرا روش هیدروپونیک در مناطق کویری مفید است؟

ازآنجایی‌که در کشت محصولات هیدروپونیک آب بسیار کمی مورداستفاده قرار می‌گیرد و همچنین به علت عدم استفاده از خاک در این روش کشت، کشاورزان دیگر نگران خشکسالی و کمبود آب نیستند.

همچنین به علت عدم استفاده از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و سایر مواد شیمیایی که در کشت سنتی به کار برده می‌شود، محصولات تولید شده از طریق کشت هیدروپونیک کاملاً ارگانیک و عاری از هرگونه آلودگی هستند.

روش کشت هیدروپونیک چیست؟

گیاه برای رشد به 3 عامل مهم نیاز دارد: آب، خاک و نور خورشید. در روش هیدروپونیک گیاهان عنصر خاک و نور خورشید حذف شده و گیاهان با این روش کشت با آب بسیار کمی پرورش داده می‌شوند.

 

علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان:

1. شما می‌توانیددر تمام طول سال علوفه تازه تولید کنید.

در بسیاری از اقلیم‌ها، رشد علوفه در تمام طول سال با کشاورزی سنتی امکان‌پذیر نیست زیرا سبزیجات نمی‌توانند در شرایط سخت زنده بمانند.  با کشاورزی هیدروپونیک، علوفه در داخل گلخانه، کانکس و یا سالن سرپوشیده رشد می‌کنند. این بدان معناست که آنها را می‌توان در تمام طول سال در هر منطقه آب‌وهوایی کشت شوند.

2. مصرف کمتر آب و حفظ خاک

سیستم‌های هیدروپونیک به دلیل نحوه طراحی سیستم می‌توانند بسیار کمتر از روش‌های آبیاری سنتی آب مصرف کنند.
یکی دیگر از منابع محدودی که کشاورزی هیدروپونیک به‌صرفه جویی در آن کمک می‌کند، زمین‌های قابل‌کشت است.

3. نیروی کار کمتر و صرفه‌جویی در هزینه

در کشت علوفه هیدروپونیک نیروی کار کمتری نیاز است و در هزینه کار نیروی انسانی صرفه جویی زیادی می‌شود.

4. از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود.

در محیط رشد علوفه هیدروپونیک، گیاهان می‌توانند سریع‌تر رشد کنند و آفت کمتری می‌گیرند. تولید علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان هم برای دامداران و مصرف آن برای دام بهتر است، زیرا محصول سریع‌تر رشد می‌کند و  استفاده از مواد شیمیایی موردنیاز نیست.

علوفه در سیستان

تجهیزات مورد نیاز در کشت علوفه هیدروپونیک:

برای کشت علوفه هیدروپونیک در سیستان و بلوچستان، نیازمند آموزش کشت علوفه هیدروپونیک به روشی اصولی و علمی هستید. در واقع رعایت نکات مهم در این کشت بدون خاک منجر به تولید علوفه سالم و مقوی می‌شود که به فروش بیشتر کمک زیادی می‌کند. یکی از موارد مهم مشاوره با کارشناسان این حوزه است که با تجربیات و دانش روز به شما کمک زیادی در تولید علوفه هیدروپونیک حتی برای صادرات می‌کنند.

برخی از تجهیزات مهم:

• اتاق رشد (گلخانه یا کانکس)
• طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک
• سینی کشت هیدروپونیک
• لوله‌های آبرسانی
• بذر باکیفیت

مشاوره برای کشت علوفه هیدروپونیک در سیستان وبلوچستان:

اگر شما نیز علاقه‌مند به آموزش کشت علوفه هیدروپونیک هستید و یا در حال راه‌اندازی گلخانه کشت هیدروپونیک و خرید کانکس کشت علوفه هیدروپونیک هستید، می‌توانید از مشاوره تلفنی و یا حضوری کارشناسان ما در پارس صنعت بهره‌مند شوید.

همچنین اگر قصد خرید سینی کشت علوفه هیدروپونیک، بستر کشت علوفه، فن و سیستم تهویه، لوله‌های آبرسانی، محلول ضد عفونی کننده، مخزن آب، سازه مخصوص کشت علوفه هیدروپونیک، بذر مناسب (بذر گندم، جو، ذرت، ارزن، چاودار و …) و بسیاری از لوازم تولید علوفه هیدروپونیک دیگر را دارید، می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *