تهران، شادآباد

سبد خرید

قیمت رطوبت ساز التراسونیک دستگاه جوجه کشی

نسرین نیک نژاد
2023-10-13
13:46
No Responses
رطوبت ساز جوجه کشی
یکی از عوامل مهم در جوجه‌کشی، رطوبت مناسب است. اهمیت این عامل را می‌توان به این صورت بیان کرد که چون پوسته تخم پرندگان دارای حفره‌های ریزی است باید رطوبت و اکسیژن به جنین درون تخم منتقل شود تا بتواند به‌خوبی رشد کند.در این مطلب از پارس صنعت قصد داریم تا به معرفی مناسبترین رطوبت ساز جوجه کشی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

رطوبت ساز جوجه کشی (incubator humidifier) چیست؟

رطوبت ساز جوجه‌کشی، دستگاهی است که در فرایند جوجه‌کشی تخم‌ها استفاده می‌شود تا رطوبت موردنیاز را برای رشد نطفه تخم‌ها به جوجه ایجاد کند. این وسیله عموماً در جوجه‌کشی‌های صنعتی استفاده می‌شود.استفاده از رطوبت ساز در جوجه‌کشی بسیار مهم است؛ زیرا رطوبت مناسب درون تخم‌ها باعث رشد سالم جنین و موفقیت در فرایند جوجه‌کشی می‌شود. در عدم استفاده از رطوبت ساز، تخم‌ها ممکن است خشک شده و رطوبت لازم را برای جنین فراهم نکنند که می‌تواند به تلف‌شدن جوجه‌ها در زمان جوجه‌کشی منجر شود.رطوبت ساز جوجه کشی

انواع رطوبت ساز جوجه‌ کشی

روش‌های تأمین رطوبت در دستگاه‌های جوجه‌کشی عمدتاً به سه صورت زیر طبقه می‌شود.

1. روش ساده ظرف آب

یکی از روش‌های ساده برای تأمین رطوبت در برخی دستگاه‌های جوجه‌کشی استفاده از ظرف آب و فن است. در این روش، یک ظرف آب در داخل دستگاه قرار گرفته و یک فن بر بالای آن نصب می‌شود. فن با پرتاب هوای گرم به سطح آب، رطوبت و تبخیر آب را افزایش می‌دهد. استفاده از ظرف آب برای تولید رطوبت بیشتر در دستگاه‌های جوجه‌کشی خانگی و دستگاه‌های با ظرفیت کمتر مناسب است. اما درصورتی‌که رطوبت محیط بسیار پایین باشد، روش ظرف آب، به‌خصوص برای دستگاه‌های با ظرفیت بیشتر، به‌خوبی پاسخگو نیست.

2. رطوبت ساز اتومایزر

رطوبت ساز اتومایزر نیز دارای مخزن جداگانه آب است که به دستگاه جوجه‌کشی وصل می‌شود. این نوع رطوبت ساز جوجه کشی از طریق پایه‌های آندی و کاتدی بخار تولید می‌کند. برای ایجاد بخار، آب از مخزن مربوطه به اتومایزر منتقل می‌شود و در آنجا با استفاده از یک المنت گرمایی خنک می‌شود تا به حالت بخار تبدیل شود. بخار تولید شده سپس به دستگاه جوجه‌کشی منتقل می‌شود و در داخل آن منتشر می‌شود تا رطوبت هوا را افزایش دهد.

3. رطوبت ساز التراسونیک

این نوع رطوبت سازها به شکل یک دستگاه جداگانه در کنار دستگاه جوجه‌کشی عرضه می‌شوند. رطوبت در دستگاه التراسونیک از طریق شکستن مولکول‌های آب توسط فرکانس‌های مافوق‌صوت ایجاد می‌شود. رطوبت ساز جوجه کشی التراسونیک قدرت بالایی در افزایش رطوبت دارد و برای دستگاه‌های جوجه‌کشی صنعتی بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.تنها نکته‌ای در هنگام استفاده از دستگاه رطوبت ساز التراسونیک باید در نظر بگیرید، استفاده از سیستم فیلتراسیون برای تصفیه آب است تا از ایجاد رسوبات در این وسیله جلوگیری کند.

معرفی مناسبترین رطوبت ساز جوجه کشی 

بهترین رطوبت ساز جوجه کشی، مدل التراسونیک است. این دستگاه از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید ذرات آب استفاده می‌کند. آب درون رطوبت‌ ساز با استفاده از تکنولوژی التراسونیک به قطره‌های بسیار ریز تبدیل می‌شود و به صورت مه برای رطوبت دهی به محیط جوجه‌کشی منتشر می‌شود.رطوبت‌ساز التراسونیک مزایای زیادی دارد. این نوع رطوبت‌ساز عملکرد بسیار سریعی دارد و به سرعت می‌تواند رطوبت مورد نیاز را در محیط جوجه‌کشی ایجاد کند. همچنین، قابلیت کنترل دقیق میزان رطوبت را دارد و می‌توان آن را بر اساس نیازهای خاص جوجه‌های مختلف پرندگان (مرغ، اردک، طاووس، غاز و غیره) تنظیم کرد.
رطوبت ساز اولتراسونیک/مه پاش التراسونیک Pars1500
رطوبت ساز اولتراسونیک

خرید رطوبت ساز جوجه کشی

در جدول زیر 8 مدل رطوبت ساز صنعتی به همراه متراژ مناسب و ظرفیتشان درج شده است. توجه داشته باشید برای خرید رطوبت ساز جوجه کشی باید به متراژ محیط خود دقت کنید.
نام دستگاهمتراژ مناسب دستگاهتایم ذخیره مخزن آب
رطوبت ساز التراسونیک 40030 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 60045 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک120090 متر مکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک2400180 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 4800360 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 5400405 مترمکعب3 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 6600495 مترمکعب2 ساعت
رطوبت ساز التراسونیک 8300623 مترمکعب2 ساعت
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و قیمت رطوبت ساز  جوجه کشی می‌توانید با کارشناسان ما در پارس صنعت تماس بگیرید و یا بر روی کلمه «رطوبت ساز» کلیک کنید.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *