تهران، شادآباد

سبد خرید

مه پاش در کارگاه چوب بری و نجاری [کاربرد+ مزایا]

نسرین نیک نژاد
2024-04-25
11:40
No Responses
مه پاش در نجاری

یکی از کاربردهای «مه پاش صنعتی» در کارگاه‌ها و کارخانه‌های چوب‌بری و نجاری است. زیرا مه پاش می‌تواند برای اضافه‌کردن رطوبت به محیط‌های خشک نجاری هم استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از پمپ، لوله‌ها و اتصالات و نازل‌ها، قطرات آب را به‌صورت مه ریز در هوا پخش می‌کند و آن را در فضای کارگاه نجاری پخش می‌کند. در این مطلب از پارس صنعت به بررسی مه پاش در کارگاه چوب بری و نجاری می‌پردازیم.

اهمیت رطوبت در کارگاه چوب بری و نجاری

از مهم‌ترین موضوعاتی که پیش از بررسی عملکرد مه ‌پاش نجاری اهمیت زیادی پیدا می‌کند، این است که خشکی یا رطوبت هوا چه تأثیری روی چوب دارد. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که اگر هوا خشک باشد و رطوبت بیش از اندازه کاهش بیابد، باعث انقباض و ترک‌خوردگی چوب می‌شود.

این موضوع می‌تواند خسارت‌های مالی فراوانی به وجود بیاورد و باعث ورشکسته‌شدن خیلی از کارگاه‌های چوب‌بری گردد. علاوه بر این موارد می‌تواند تأثیرات منفی زیادی روی رنگ و کیفیت بدنه آنها داشته باشد. به همین دلیل لازم است که در این‌گونه مکان‌ها به طور صحیح و اصولی اقدام به کنترل رطوبت محیط شود تا چوب ترک نخورد.

زمانی که میزان رطوبتی که در هوا وجود دارد در حد متعادل باشد، کیفیت و سلامت چوب حفظ می‌شود و تأثیرات منفی مثل تورم و ترکیدگی را کاهش می‌یابد. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مباحثی که در زمینه نگهداری چوب در کارگاه و کارخانه‌های الوار به میان می‌آید، همین مسئله جلوگیری از ترک‌خوردگی چوب با دستگاه مه ‌پاش است.

طرز کار مه پاش در نجاری

امروزه بیشتر دستگاه‌های مه ‌پاش، با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های دنیا مانند تایمر ساخته شده‌اند و به‌خوبی حجم رطوبت موجود در محیط‌هایی مانند کارگاه‌ها، اتاق‌ها و انبارهای نگهداری چوب و الوار را تنظیم می‌کنند. این دستگاه‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می‌توان میزان رطوبت خروجی در آنها را بر اساس درجه‌بندی که دارند، تنظیم کرد.

دستگاه مه‌پاش با ایجاد مه‌ای بسیار ریز و قطرات کوچک آب، رطوبت موردنیاز را در محیط پخش می‌کند. این رطوبت باعث ایجاد یک محیط مرطوب و سالم در کارگاه نجاری می‌شود که به چوب‌ها کمک می‌کند تا از ترک‌خوردگی جلوگیری کند و باعث افزایش ماندگاری و سلامت آنها می‌شود. به‌طورکلی، دستگاه مه‌پاش با کنترل رطوبت محیط، به بهبود کیفیت و ماندگاری چوب‌ها در کارگاه نجاری کمک می‌کند و از ایجاد ترکیدگی و تغییر شکل غیرمطلوب آنها جلوگیری می‌کند.

مه پاش در نجاری

مزایای مه پاش در کارگاه نجاری

مه پاش در کارگاهها و کارخانجات چوب بری و نجاری نقش مهمی دارد. زیرا اضافه‌کردن رطوبت به محیط‌های خشک نجاری می‌تواند باعث کاهش ترک‌خوردگی و تاب خوردگی چوب می‌شود.

معمولاً در فصول خشک‌سال مانند پاییز، سطوح رطوبت کم می‌تواند بر تولید و کیفیت محصولات کارگاه‌های نجاری تأثیر منفی بگذارد. هوای خشک در داخل کارگاه می‌تواند به مشکلات مختلفی مانند جمع‌شدگی خاک‌اره و تاب برداشتن ابزار و متریال مورداستفاده منجر شود.

همچنین استاتیک موجود در هوا می‌تواند نیز در فرایندهای پایانی تولید مشکل‌ساز باشد. مه‌پاش با افزایش رطوبت و کاهش استاتیک، به بهبود فرایندهای نهایی کمک می‌کند.

در نتیجه، مه پاش در صنعت نجاری باعث بهبود کیفیت و کارایی تولید می‌شود و باعث کاهش هزینه‌ها و ضایعات محصول می‌شود.

خرید مه پاش در کارگاه نجاری

خرید مه ‌پاش برای نجاری می‌تواند باعث افزایش کیفیت چوب، ابزارها، سلامت کارکنان و غیره شود. در همین راستا، مجموعه پارس صنعت به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش در ایران می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید مه پاش نجاری باشد. ازآنجایی‌که، پارس صنعت با سال‌ها تجربه در زمینه تأمین و توزیع تجهیزات صنعتی مختلف، از جمله «مه ‌پاش صنعتی»، برخوردار است. این تجربه و تخصص می‌تواند برای مشتریان بسیار اطمینان‌بخش باشد.

علاوه بر این، مه‌پاش‌های عرضه شده توسط پارس صنعت از کیفیت بالا و استانداردهای زیادی برخوردار هستند. اما بااین‌حال، باز مجموعه ما خدمات پس از فروش مانند نصب، تعمیر و خدمات پشتیبانی را نیز ارائه می‌دهد. این خدمات می‌تواند به مشتریان کمک کند تا در طول دوره عمر استفاده از محصول، خیالشان از بابت کارکرد مه ‌پاش نجاری جمع باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و یا استعلام قیمت مهپاش کارگاه چوب بری و نجاری با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *