تهران، شادآباد

سبد خرید

سینی نشا یا آنچه در آن کشت انجام می‌شود؟

نسرین نیک نژاد
2022-07-28
09:14
No Responses
سینی نشا

سینی نشا یک ابزار باغبانی است که به طور خاص برای نگهداری بذرهای متعدد، از مرحله جوانه‌زنی، تا زمانی که برای کاشت در زمین آماده شوند، استفاده می‌شود. استفاده از سینی نشا در رشد بهتر هر دانه را تضمین می‌کند و نیاز به کشت‌های متعدد را از بین می‌برد.

سینی‌های نشا معمولاً پلاستیکی هستند و برای رشد گیاهان از مرحله بذر تا زمانی که جوانه بزنند استفاده می‌شود. یک سینی نشا بزرگ می‌تواند ده‌ها گیاه را در خود جای دهد (بسته به فاصله یا اندازه سلول). همچنین با کمک این وسیله جابه‌جایی و مراقبت از تعداد زیادی گیاهان را به طور هم‌زمان آسان‌تر می‌کند.

البته نگهداری گیاهان در چنین سینی‌هایی هم بدون دقت نیست زیرا شما باید خاک این سینی‌ها را به‌اندازه کافی مرطوب نگه دارید و دمای ایدئال را برای سرعت جوانه‌زنی بذر در یک بازه زمانی مناسب حفظ کنید.

سینی نشا حفره دار

مزایای استفاده از سینی نشا چیست؟

سینی نشا در کشاورزی برای رشد گیاهان از مرحله بذر استفاده می‌شوند. این وسیله برای زمانی که بخواهید گیاهان زیادی را هم‌زمان در یک مکان پرورش دهید، به کار برده می‌شود. بسته به فاصله یا اندازه سلول، یک سینی بذر می‌تواند ده‌ها یا شاید هم صدها گیاه را در خود جای دهد (برخی می‌توانند بیش از 100 گیاه را در خود جای دهند!) .
سینی بذر مراقبت از تعداد زیادی گیاه را به طور یکسان برای آبیاری، گرم نگه‌داشتن، کنترل آفات و بیماری و غیره آسان‌تر می‌کند.

انواع مختلف سینی نشا

سینی نشا معمولاً مستطیل شکل است اغلب، آنها از پلاستیک سیاه ساخته می‌شوند، اما می‌توانید آنها را در رنگ‌های دیگر و از مواد دیگر نیز تهیه کنید.
به‌طورکلی، سه نوع سینی بذر وجود دارد که به ترتیب زیر است:

۱. سینی نشا مسطح

این سینی‌ها فاقد سلول یا ردیف هستند و اساساً فقط یک سطح باز و مسطح هستند.

۲. سینی نشا ردیفی

این سینی‌ها سلول ندارند، اما دارای ردیف هستند. این کار کاشت انواع مختلف بذر را در یک سینی آسان می‌کند و آنچه در هر ردیف وجود دارد را مرتب‌سازی می‌کند.

۳. سینی نشا سلولی

این سینی‌ها دارای سلول‌های جداگانه هستند. معمولاً در هر سلول یک بذر کاشته می‌شود و هدف این است که در هر سلول یک گیاه به دست می‌آید.
برخی از سینی‌ها دارای سلول‌های مستطیل شکل هستند، درحالی‌که برخی دیگر دارای سلول‌های گرد هستند.

سینی حفره ای

تعداد بذر مناسب برای کشت در سینی نشا

تعداد گیاهان در یک سینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه سینی نشا، فاصله بین دانه‌ها (برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد بذرها باید از هم فاصله داشته باشند.)، اندازه و تعداد سلول و سرعت جوانه‌زنی بذر بستگی دارد. هرچه سینی بذر بزرگ‌تر باشد، گیاهان بیشتری را می‌توانید داخل آن قرار دهید. یک سینی نشا 1020 دوبرابر بیشتر از یک سینی 1010 گیاه را در خود جای می‌دهد.

مکان مناسب برای قراردادن سینی نشا

قبل از جوانه زدن، بهترین مکان برای قراردادن سینی‌های بذر، محلی است که دمای مناسب و رطوبت کافی داشته باشد و دسترسی به آن آسان باشد. دسترسی آسان به شما این امکان را می‌دهد تا کنترل محل کشت گیاهان را بیشتر بررسی کنید. همچنین شما می‌توانید با کمک تجهیزاتی مانند مه پاش، جعبه فرمان گلخانه هیدروپونیک و … زمان بازرسی به سینی نشا را کمتر کنید.

سینی نشا حفره دار

خرید سینی نشا

شرکت پارس صنعت یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه تولید و فروش ادوات و تجهیزات مورد نیاز برای  راه‌اندازی گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشد.

اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای  و یا سینی نشا را دارید، می‌توانید همه روزه با  کارشناسان ما در شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید و یا بر روی کلمه «سینی نشا» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *